Skocz do zawartości

[rękawiczki] Jakie rękawiczki zimowe?


Gerfandor

Rekomendowane odpowiedzi

To może być spoko! Jak mi się mechanixy zniszczą to kupię :P

 

Ja akurat te kupiłem. Wyglądają znacznie lepiej w rzeczywistości niż na tym zdjęciu. Na mojej ręce są idealnie dopasowane. Nie testowałem jeszcze podczas jazdy bo strój kompletuję, ale może coś tutaj dodam w tym temacie o tych rękawiczkach jak jeszcze będzie gorący kiedy tylko zacznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat te kupiłem. Wyglądają znacznie lepiej w rzeczywistości niż na tym zdjęciu. Na mojej ręce są idealnie dopasowane. Nie testowałem jeszcze podczas jazdy bo strój kompletuję, ale może coś tutaj dodam w tym temacie o tych rękawiczkach jak jeszcze będzie gorący kiedy tylko zacznę.

A jaki rozmiar brałeś? Szerokość dłoni mierzona z kciukiem czy bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar brałeś? Szerokość dłoni mierzona z kciukiem czy bez?

 

Akurat jak spojrzysz do tabeli rozmiarów to szerokość dłoni jest jednakowa dla wszystkich rozmiarów. A mierzyłem tak jak w necie znalazłem, czyli uniwersalnie - bez kciuka.

 

EDIT: A czekaj, to długość palca jest identyczna. Szerokość dłoni zmierzyłem 9cm i dlatego brałem rozmiar najmniejszy M. Jaką w ogóle trzeba mieć grabę jak ktoś będzie brał XXL... 2,5cm więcej od mojej o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacko90

Na stronie producenta jest, to warstwa zew, softshell z powłoką wodoszczelną.

W rękawice hardshell bym nie szedł i zaakceptował trochę chłodu bo to lepsze niż przepocone mokre ręce.

 

Co do ochraniaczy na buty to przerabiałem temat, jak schodzi poniżej 10st to chłód wchodzi przez bloki i nic nie wyszło , przy -15 praktycznie co pół godziny trzeba schodzi i biec przez chwilę aż krew dopłynie do stóp. Przerabiałem wkładki z izolacją i mega ciepłe skarpety, po godzinie w -15 wszystko przestaje działać.

Ja kupiłem zimowe buty shimano i zapomniałem o problemie, tak kurde mega drogo ale lepsze to niż kolejka u lekarza a potem 200PLN w aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, a co sądzicie o takim wynalazku?     Shimano Cycling Wear rękawiczki Windstopper 2x2 XL (5297158193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Pewnie to co można sądzić przed ich przymierzeniem i testowaniem: niewygodne w operowaniu hamulcem i przerzutkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawice Helikon z linku https://www.militaria.pl/helikon/rekawice_helikon_impact_heavy_duty_winter_%28rk-idw-pu-01%29_p6538.xml wczoraj dotarły. Na pierwszy rzut oka wydawały się dosyć masywne, ale po założeniu bardzo dobrze dopasowane. Solidnie wykonane, przez wyściółkę na wewnętrznej dłoni nie ślizgają się na chwytach kierownicy, bezproblemowa obsługa manetek i dźwigni, a przede wszystkim ciepłe. Co prawda nie ma jeszcze takich mrozów, ale po wczorajszej jeździe wieczorem mogę powiedzieć, że był to udany zakup:). Teraz trzeba poczekać na zimę, żeby przeprowadzić prawdziwy test;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na zimę ACCENT Thermal  i raczej będę średnio zadowolony.

Dziś rano +2 stopnie i niestety szału nie ma - chłodno w palce. Nie są przewiewne (to na plus) i oddychające - ręka się nie poci (sprawdziłem przy +10). Aha - rozmiarówka błędna w większości opisów - XL jest dopasowana do dłoni o obwodzie 22cm.

Jest i tak o niebo lepiej niż w Decathlonowskich w których przy +8 stopniach i dużej wilgotności marzły mi palce (no grabiały normalnie)... powyżej 25km/h nie szło jechać bo jednak przepuszczają mocno zimne powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilkanaście razy po ok 30min (ranki i noce) używałem BTWIN serii 520, promocyjna cena w stacjonarnym Decathlonie 30PLN, zakres temperatur 0 do 10 st C no i jestem bardzo zadowolony, dłonie nie marzły i nadmiernie też się nie pociły, jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie, mam wrażliwą skórę na dłoniach która na chłodzie szybko mi się wysusza a potem pęka, przy tych rękawiczkach jak na razie brak tej przypadłości, ogólnie je polecam (w szczególności biorąc pod uwagę kwotę którą zapłaciłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rękawice Helikon z linku Rękawice Helikon Impact Heavy Duty Winter (RK-IDW-PU-01) | Sklep Militaria.pl wczoraj dotarły. Na pierwszy rzut oka wydawały się dosyć masywne, ale po założeniu bardzo dobrze dopasowane. Solidnie wykonane, przez wyściółkę na wewnętrznej dłoni nie ślizgają się na chwytach kierownicy, bezproblemowa obsługa manetek i dźwigni, a przede wszystkim ciepłe. Co prawda nie ma jeszcze takich mrozów, ale po wczorajszej jeździe wieczorem mogę powiedzieć, że był to udany zakup:). Teraz trzeba poczekać na zimę, żeby przeprowadzić prawdziwy test;).

 

Martwi mnie ta "dziura" nad kciukiem przy rzepie. Może do ASG się to nadaje ale przy -10°C i jeździe na rowerze (wiatr) to może być mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...