Skocz do zawartości

[Kapcie] tudzież snake'i ;] Jak temu zaradzić?


Ombre

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko co do opon, i dętek właściwie tez :) .

Planuje sobie kupic zestaw opon i dętek ale nie wiem jakie. Moglibyscie mi coś doradzić?? Na wszystko bede miał około 160 zł a zależy mi głównie na wytrzymałości bo obecnie łapie kapcia raz w tygodniu, w porywach 2 razy. Zestaw ma byc do XC. Szerokość opon myśle że około 2,1" Ale niezbyt się znam więc proszę was o pomoc.

 

Dziex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zabraknie łatek można dętkę związać sznurkiem w miejscu przebicia. Jedzie się trochę dziwnie, ale to działa. Oponę trzeba zawsze sprawdzić po przebiciu czy nie został w niej jakiś kolec itp.

 

co Ty gadasz sznurkiem to wiesz co sobie mozna...

idziesz do kiosku/stacji benzynowej i kupujesz super glue i PREZERWATYWY i nie ma lepszych, awaryjnych i latwiej dostepnych latek do detek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty gadasz sznurkiem to wiesz co sobie mozna...

idziesz do kiosku/stacji benzynowej i kupujesz super glue i PREZERWATYWY i nie ma lepszych, awaryjnych i latwiej dostepnych latek do detek !

 

 

 

Ja słyszałem ze mozna tak robić i ze faktycznie działa. Tylko ze słyszałem o wersji w której się wiąże supeł poprostu z dętki tak aby dziura była w pentelce która zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja ostatnio zlapalam gume 3x w ciagu tygodnia (z czego 2x w odstepie jednego dnia), a w oponie nic nie bylo (sprawdzalam, macalam etc). wkurzylam sie i dalam do serwisu, zeby sprawdzili o co chodzi, bo ja zielona jestem i sie nie bardzo orientuje co jeszcze moglo powodowac lapanie flaka dzien po dniu - no i sie okazalo, ze nie mozna bylo nic wyczuc w oponie bo szkla siedzialy na tyle gleboko, ze wychodzily tylko pod cisnieniem :/ a bylo ich troche... powyciagali i na razie jest spokoj.

btw kurde ja glupia siquaqua myslalam, ze detka to detka i sie jedna od drugiej niczym nie rozni... oO hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 193zl mozesz kupic nowe buty Shimano SH-M072 u Arnika. Bardzo je chwala cena/jakosc moich 3 kumpli w nich jezdzi i kazdy zadowolony :)

 

Przepraszam za tego posta! To pomylka chcialem napiac do Ombre ,ale nie w tym temacie. Jeszcze raz przepraszam za pomykle,ale czlowiek nie jest nieomylny :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem rade na kapcie, jeździłem z tyłu z opona semi slick kenda, kapeć co 2 tyognie jak nie czesciej

kupiłem oponki CST 1.95" za 21.5zł ważące chyba grubo ponad 1kg sztuka i od tego czasu czyli jakies 10000km bez kapcia a wiele razy przejechałem po szkle, czasami nawet kawałkach butelki które aż odskakiwały spod opony i rowerem trzepało jakby po kamieniu przejechac a dętki dalej całe, tylko przednia opona w jednym miejscu przecieta chyba od szkła jakiegos ale detka sie nie przebiła :D

 

ale i tak wiecej ich nie kupe, bo sa ciężkie i słaba przyczepność mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...