Skocz do zawartości

[rower] kross sign ds


PaTryŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Więc dowiedziałem sie chwile temu od jednego z dealerów ze cena signa ds na 2007 ma sie nie zmienic wiec chyba będzie kosztował 1399! :)

PS. do końca nie ufałbym takim informacją :) więc chyba kupuje krosa 2006, bo rózni sie tylko grafiką i amorem, a jest teraz tańsz ( o ile sie go gdzieś dorwie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że decydenci KROSSa nie poszli od razu po rozum do głowy i nie wprowadzili paru modyfikacji:

- zamiast korby Truvativ Hussefelt - BOP Backflip (spokojnie wystarcza, wsadzenie tu tego Hussefelta to jakby włożyć do roweru w rodzaju Kellysa Salamander [XC za niecałe 2000] korby klasy LXa) a zaoszczędzoną kasę na...

- Duro zamiast RST

A gdyby w ogóle zamontować kierę i mostek BOPa (nie jestem zwolennikiem tychże, ale są sporo tańsze) to kasa z tego poszłaby na lepsze Vki albo chociaż na przednią tarczówkę w rodzaju Deora.

Ale w tej konfiguracji - do zmiany amor (może po zimie bo na naszą aurę szkoda nowego zakładać) i ewentualnie hamulce (może wystarczą same klocki?).

PS Rozmiar ramy - 14!!! Lepiej niech będzie nawet trochę krótsza, niż ma stanowić zagrożenie przy większym hopkowaniu dla... pewnych rejonów ciała ;)

PS2 Za tę kasę i tak nic lepszego się nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Duro zamiast RST

Co do duro... Dziś od jednego z sprzedawcy dowiedziałem sie ze wycofano rst i jest duro :D Juz w modelu 2006. Chciałem negocjować cene a tu za 1400 sign z duro :)

Myśle ze montują teraz duro... bo za dużo musieli wymieniac tych rst. OStatnio na jakims innym forum czytałem ze typkowi pękła korona w rst, oddał na gwarancje i kros odesłał mu duro :) Zgadzacie sie z moją tezą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do streetu lepszy jest Panic bo placisz tylko 2 bańki więcej i masz lepsze hample Avid BB5 a wsignach ds są bardzo słabe hamulce które sie szybko psują:/chociaż jak byś kupiłdo niego inne hample to by był dobry rowerek ale byś więcej musiał zaplacic niz za Panica bylo by to wtedy w granicach 1800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dirtowiec (niejaki Rudy) uświadomił mi po bardzo dokładnej analizie ab initio roweru, że Panica brać nie należy, bo co z tego, że hamulce tarczowe posiada, skoro insze istotne podzespoły bazowe ma gorsze, a i geometrie mniej ciekawą, włączając w to rozmiary ramy. Że to taki podrasowany rower do XC. Żebym brała Signa DS, w ktorym na razie zmieni się klocki na lepsiejsze, a w zależności od tego, jaka dyscyplina mi się spodoba i z czym będę chciała wiązać swą "przyszłość", kupi się z czasem albo dobre tarczóweczki (do DH i Dirtu) albo jakieś tam mega wypaśne v-brake (nie pamiętam nazwy) na których jeździ się street i trial (ale najpierw i tak będzie należało wymienić amortyzator).

 

Ponieważ Panic bardziej podobał mi się z wyglądu (ehh, te baby), więc trochę się opierałam, ale gdy zobaczyłam go na żywo, błyskawicznie zmieniłam zdanie, po czym po długich bojach z rozkoszą dosiadłam swojego Signa DS :D

 

Zresztą podobną opinię na temat Panica czytałam niegdyś bodajże na forum trial clubu.

 

Buźka morduśka!

 

/Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce w Signie to nawet nie po jakims czasie. Ja juz w pierwszym miesiacu uzytkowania zmienilem - te tektro, ktore sa montowane fabrycznie, to szajs nieprawdopodobny :) Nie odbijaja, regulacji prawie nie ma itp. Teraz jezdze na Hayesie MX2 z przodu i Deore LX (v-ka) z tylu i jest o wiele lepiej.

 

A sie dziwie, ze mi RST nie pada. Na razie sa tylko dosc spore luzy, ale nic sie nie lamie ;) A jak u innych?

 

Pozdrawiam :) (pierwszy post na forum :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio stałem sie właścicielem mojego wymarzonego signa. Po 1 dniu miałem tylko zastrzeżenie do opon. Ale z czasem zrozumiałem dlaczego wszyscy nazekają na hamulce. Już myślałem ze mam ostra centra a to tylni hampel nie odbił dobrze i cały czas ocierał. Na przedni nie nażekam, choć klamka troche cięzko wchodzi. Ja mam duro i nie moge nażekać :) Przydała by sie jakaś tarcza na tył :) moze mi kolega opyli jedna jak sobie kupi panica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Chyba autor tematu uważa że dirt, street, fr, dual i dh to dyscypliny na tym samym sprzęcie. dirt - Hemple wskazane przerzutki - to zależy czy bar spiny masz zamiar robić B). Street - tylko tylni hamulec oraz singielek. FR - Preferowany full (Na HT Też da radę) Dual - Dualówka typu DS albo jakas Kona Scrap, Shred bez wyje**ania niczego. DH - Strasznie Preferowany full. Jednak Do lansu nie potrzeba ci takiego rowerku ;). I jeśli chcesz koniecznie kupować ten rower to zdecyduj się na coś (oczywiście Dualówka jest alternatywą) ale jeśli chcesz jeździć np.tylko w streecie to zobaczysz że lepiej było by złożyć singla na jakiejś fajnej ramce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam...

taki używany sign jest do kupienia:

http://www.allegro.pl/item431804178_kross_sign_ds.html

 

czy warto go brać mimo że używany? zaznaczam że nie ma przedniej przerzutki ale za to przedni i tylny hamulec tarczowy.

O accent freezer trochę znalazłem info ale o tym unique 180- prawie nic, dlatego się zastanawiam.

 

zaoferowano mi 1000, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freezer jest dobry, ale ten drugi to też nie wiem. Gość ma idiotycznie założone tarcze hamulcowe - 160 na przód, a 180 na tył.. W zależności od mocowań trza by wymienić adaptery pewnie. Przerzutkę też pewnie zechcesz założyć. Oponki seryjne nie należą do najwytrzymalszych, ale nie są złe. O ile mi wiadomo, DS występuje w rozmiarach 14" i 16", a nie 15", jak jest napisane. Ten to chyba 14. Niby jest gwarancja, ale ewentualnie mogła stracić ważność przez brak przeglądu, zmianę specyfikacji itp.

 

Coś mi się zdaje, że nie był za ostro używany ;) Pomimo tego i gwarancji, biorąc pod uwagę możliwą potrzebę wkładu finansowego i cenę nowego DSa, za używkę zdecydowanie próbowałbym wytargować niższą cenę :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, przepraszam za pomyłkę :) Zdaje się, że zaszła w tej kwestii zmiana, w każdym razie teraz rzeczywiście są 15 i 17.

 

M.in. czy nie jest zniszczony gwint mufy suportu, pozatym jak jest dobrze obity, to już świadczy o mocnym użytkowaniu, no i wiadomo, czy nie ma śladów spawania, zamalowywania... O pęknięciach spawów to nawet nie wspomnę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jesienią kupować :) już teraz zaczęły się wyprzedaże i spokojnie można kupić signa o kilka stówek mniej od ceny katalogowej :) W sumie to już nawet sign ds2 jest w całkiem niezłej cenie. Może warto do niego dołożyć jak ktoś ma wiecej kaski i planuje rozwój w jakimś 4x dualu dircie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam Wszystkich jestem nowy na forum i w rowerach też nie siedzę długo.

Mam pytanie czy rower Kross Sign DS będzie dobry do lekkiego dirtu i lekkiego dh ???

Chodzi mi o szybsze zjazdy w lesie, małe (z czasem większe) hopki, jakieś bunyhopy(może potem lepsze triki)

I czy rama 17 cali będzie dobra dla mnie (mój wzrost to 175cm)?

Moim pierwszym rowerem był kross hexagon v4 z ramą 17cali i dobrze się mi nim jeździło ale

widziałem na różnych filmikach i słyszałem od kolegów że do tego typu jazdy lepsze są mniejsze ramy ,

a mi przecież dobrze się jeździło z 17. Mam teraz mętlik w głowie...

Pomożecie mi ? ;]

 

Przeszukałem forum szukając odpowiedzi na moje pytania ale nic nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz że na 17 Ci się jeździło dobrze ale nie porównuj ramy hexa do signa hex to mtb a sign to street. 17 by ci była chyba w sam raz ale jak mówisz że wolisz mniejsze to weź 15.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie jak wsiadałem na rower kumpla który ma 16 cali(raczej do dirt/street) to dziwnie mi się nim jeździło... Ktoś może ma inne zdanie od 'kubuka' ??? Ja jak na razie jestem za 17. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...