Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Deore XT 2005 i 2006


Maki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

niech to będzie pierwsza opinia na temat tej zmieniarki:

model: Deore XT 2005 i 2006, długi wózek, odwrotna sprężyna

 

Posiadam ją od poczatku posiadania tego roweru i nigdy nie mogłem o niej złego słowa powiedzieć. Przez ponad 4000 km była katowana poprzez brodzenie w wodzie i błocie po piasty, zmienianie biegów BARDZO częste i ciągle wybiera perfekcyjnie!!!.

 

Co do odwrotnej sprężyny to uważam po kilkudniowym przyzwyczajeniu, że to chyba lepsze rozwiązanie niż standardowa sprężyna - ale to kwestia indywidualna ;)

 

Jedyne niedomagania były przy całkowitym zabrudzeniu po jezdzie w błocie (przez pare km, potem wracało wszystko do normy, ale to chyba oczywiste) i gdy podczas zimy ZAMARZŁA w terenie :)

 

Wszelkie spostrzeżenia na jej temat dopisze w tym temacie.

Jeśli ją zmienie to info znajdziecie w sygnaturce wraz z ilością km ktore przeżyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja - XT z 2006 roku, długi wózek, odwrotna sprężyna. Przez pierwsze 500 km dość często wymagała regulacji, potem przez następne 2kkm spokój. Po 1kkm z dolnego kółeczka odpada jeden ząbek...ale jeździłem bez niego i nie było źle.Teraz przerzutka ma za sobą 2.5kkm i trzyma się dobrze, luz na wózku minimalny, praca sprawna i szybka, nawet przy dużej ilości błota. Do odwrotnej sprzężyny przyzwyczaiłem się w ciągu paru godzin, mi ten system pasuje, ale to sprawa gustu. Przerzutkę kupiłem za jakieś 130 zł na Allegro, jak dla mnie swietny interes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty wziąłeś kasetę od szosy do górala. Pewnie powiesz że dużo jeździsz na asfalcie. Ale w takim razie dlaczego nie kupiłeś szosówki.

 

Koniec OT

 

Moja XT 2006 ma 1500km i tylko 1 regulowana. Luzy nie wyczuwalne, precyzja w normie, trochę lichy lakier ale przerzutka nie jest po to aby wyglądać tylko aby zmieniała biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Moja - XT z 2006 roku, długi wózek, odwrotna sprężyna. Przez pierwsze 500 km dość często wymagała regulacji, potem przez następne 2kkm spokój. Po 1kkm z dolnego kółeczka odpada jeden ząbek...ale jeździłem bez niego i nie było źle.Teraz przerzutka ma za sobą 2.5kkm i trzyma się dobrze, luz na wózku minimalny, praca sprawna i szybka, nawet przy dużej ilości błota. Do odwrotnej sprzężyny przyzwyczaiłem się w ciągu paru godzin, mi ten system pasuje, ale to sprawa gustu. Przerzutkę kupiłem za jakieś 130 zł na Allegro, jak dla mnie swietny interes :rolleyes:

mam podobny problem... ciągle nie chodzi tak jakbym chciał... może się dotrze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

XT długi wózek, odwrotna sprężyna - jestem z niej zadowolony, na początku po ok 200 km wyregulowana, teraz ma przejechane prawie 3 tys km i trzeba będzie delikatnie wyregulować :rolleyes: Przerzuca bez problemu nawet przy dużym obciążeniu łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

XT'06 długi wózek i normalna sprężyna. Co prawda tylko 500km i tylko jedno regulowanie po około 100km (ale wymieniałem też linki) ale jak dotąd nic nie sugeruje że zbliża się kolejna regulacja.

Z manetkami XT'06 przerzucanie lekkie szybkie i precyzyjne bez znaczenia czy świeżo smarowana czy porządnie utaplana w błocie i syfie. Co ważne w terenie zmienia bardzo dobrze także pod większym obciążeniem i jeszcze nie słyszałem aby mi się gdzieś obiła czy podskakiwała na wybojach.

 

W sumie po przejściu z 7rzędowej Acera wrażenia jak po zamianie malucha na lexusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

XT 06 długi wózek, 5tys dochodzi i jest super :( Używane z DC :)

 

Zmienia jakby mniej cicho niż na początku (nie szkooodzi) ale nadal bardzo szybko, chociaż bywa sporadycznie że ma chwilę "zawiechy", co jednak zwaliłbym bardziej na wyciągnięty łańcuch i zmianę kształtu ząbków na kasecie :)

 

Odkąd załatwiła mi ramę do spółki z łańcuchem na tyle że pojawiły się pojedyncze aluminiowe kropczeki na tylnych widłach kupiłem neopren i już nie nachodzą mnie myśli że chcę srama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT 06 odwrotna spręzyna , długi wózek , przebieg ponad 4000 . Dziala bardzo dobrze , choc przezyła sporo jak na te 4 k ... pływala , mieliła bloto i nic jej nie jest . Ostatnio zaczeła sie gubic ale to chyba wina linki i pancerzy , ktorych nie zmienialem juz 2 lata . Moze krzywy hak ? Zobaczymy po tych kosmetycznych zmianach . na razie jest dobrze i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

A dopiszę sie raz jeszcze ;)

 

Jakieś 25tys przebiegu (2006 rocznik, odwrotna sprężyna), działa w zasadzie jak nowa, dziś po zmianie pancerza i linki mocno się zdziwiłem. Tylko po wyglądzie widać że wieeeele przeszła. Na zmianę się w każdym razie nie zanosi, no chyba że zmienię hamulce, a co za tym idzie klamkomanetki DC i będę musiał wziąć przerzutkę z normalną sprężyną, innych powodów nie widzę. Dodam, że nigdy jej nie rozkręcałem, a serwis ograniczał się do walenia wodą pod ciśnieniem i szorowania szczoteczką do zębów, na razie przeżyła 4 czy 5 par kółeczek, takich tanich plastikowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...