Skocz do zawartości

[Humor] Kwiatki z serwisu - zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

Spójrz na tą całą część spinki. Otwory do zdejmowania są bliżej siebie , przez co zdjęcie spinki to każdorazowe jej przeginanie. Osłabia to metal i po ostatnim zdjęciu już ta nie pęknięta część miała lekki luz przy sworzniach.  W ten sposób wleczemy się do domu 5 km z prędkością 5 km/h. Dobrze że trafiło blisko domu a nie na 18 km trasy. 

 

 

 

Podejrzewam spinkę która się zakłada jednostronnie

Mógł byś rozwinąć?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jej więcej nie kupię. Wolę dać te 10 zł za srama albo shimano i mieć spokój niż wozić 2 a potem zgubić łańcuch . 

 

 

Kickiok

Łańcuch HG40 , z tym że spinki nie było w komplecie a pinem nie lubię. Spinkę taką miałem w sklepie i taka była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na tą całą część spinki. Otwory do zdejmowania są bliżej siebie , przez co zdjęcie spinki to każdorazowe jej przeginanie. Osłabia to metal i po ostatnim zdjęciu już ta nie pęknięta część miała lekki luz przy sworzniach.  W ten sposób wleczemy się do domu 5 km z prędkością 5 km/h. Dobrze że trafiło blisko domu a nie na 18 km trasy. 

 

 

 

Mógł byś rozwinąć?  

 

Tego typu spinki są jednorazowe. Raz zakładasz i nie zdejmujesz.

Mam tego typu w mieszczuchu i ma już przejechane na niej ponad 7000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego typu spinki są jednorazowe. Raz zakładasz i nie zdejmujesz.

Dziś się o tym przekonałem. W każdym razie mam też ciekawe zdjęcie.

 

HG40

 

Nowy ( przełożenie 1x7 )

Turt4q0.jpg

Po przebiegu 886 km ( przełożenie to samo )

q2gcCBd.jpg

 

Mi to akurat wisi bo już jeżdżę do zgonu napędu , ale więcej go nie kupię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co?   To ile taki łańcuch wytrzymuje, że po takim przebiegu jest do wymiany? 500 km?

Tak sobie czytałem z ciekawości to koleś pisał , że po 300 km przymiar 0.75 wpada :o

 

Następnym razem zdecydowanie connex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak sobie czytałem z ciekawości to koleś pisał , że po 300 km przymiar 0.75 wpada :o Następnym razem zdecydowanie connex.

 

Masakra, a później ludzie się dziwią, jak można dać za łańcuch 100 zł, skoro na allegro są po 30 zł, tylko barany nie wiedzą, że na tym za stówę przejadę 5000 km, a na tym za 30, 10 razy mniej, no ale ciemnocie nie przetłumaczysz. Ja nie wiem jak w ogóle można produkować taką tandetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masakra, a później ludzie się dziwią, jak można dać za łańcuch 100 zł, skoro na allegro są po 30 zł, tylko barany nie wiedzą, że na tym za stówę przejadę 5000 km, a na tym za 30, 10 razy mniej, no ale ciemnocie nie przetłumaczysz. Ja nie wiem jak w ogóle można produkować taką tandetę.

Jak bym swoich rodziców widział.

 

"Po co Ci rower za 2000? Przecież można kupić za 400 zł i też jedzie"

 

Co do tego łańcucha to wiadomo , coś trzeba do tych rowerów wsadzić. Nie dość , że pakują taką tandetę nawet do rowerów za 2k  to liczą jak za zboże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już ciągniemy temat o łańcuchach, to ja mam jeden kmc x10 i nakręcone 4k km, przymiar jeszcze nie wpada na 0.75, a szejk i smarowanie co 100 - 200 km. Jestem ciekawy ile przejadę, ale jak zacznie skakać po kasecie, to następnym razem biorę dwa connexy, albo jeszcze raz kmc? Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus przyjdzie, to wam powie, że connexy nie są już tak dobre jak kiedyś. I ja potwierdzam, po 5,5kkm 1.0 wpada luzem, jeszcze trochę i zacząłby nie wpadać, bo za krótki przymiar ;)

 

Ale żeby nie był całkiem offtop, to pamiętacie ziomka od przedłużenia kierownicy gripami? Ostatnio zrobił "serwis" foxa floata 32... kurzowe posmarował tym co zebrał przy rozbieraniu, a gąbki nasączył.... rohloffem :)

 

Wysłano prosto z piekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na connexy przecież też juz narzekają ludzie.

Niedługo to my zostaniemy bez niczego. Hamulce coraz gorsze , przerzutki i łańcuchy tak samo. Cofamy się chyba w rozwoju :P

 

 

 

Ale żeby nie był całkiem offtop, to pamiętacie ziomka od przedłużenia kierownicy gripami? Ostatnio zrobił "serwis" foxa floata 32... kurzowe posmarował tym co zebrał przy rozbieraniu, a gąbki nasączył.... rohloffem  :)

Jakiś znajomy , że takie info masz? :D

 

Niezły agent,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kurzowe posmarował tym co zebrał przy rozbieraniu

Sam tak robilem X lat temu kiedy była bida aż na smarze skrzypiało :D

 

 

Dziś wpada ziom, no nie ziom, miły pan z żoną, 2 rowerki przynosi rocky moutan element, na serwis. Na jednym wskazuje, ze powietrze z widelca bez szczelnie ucieka :D  i chce gwarancji :

- a kiedy robił pan serwis ?

- nie robiłem

- a ile rowery maja 

- no ok 2 lat

- a wie pan ze powinien pan już zrobić ok 4-5 serwisów przez ten czas ?

- yyy naprawdę ? 

- a olej w aucie tez pan zmienia po 5 latach ?

- yy no nie ...

 

Pogadaliśmy chwilę, dałem kilka rad i wziąłem rowery na warsztat. Zrobiłem co trzeba było i biorę się za widelec. Jest to RS Recon, wiec mogłem to robić na ślepo.

 

Pomijając fakt ze nie znalazłem uszczelek do recona  :woot: , serwis przebiegł sprawnie. Ale coś mnie tchnęło, gość mówił ze ucieka w około tydzień wiec na 80% coś z korkiem, zobaczmy ... Hmmm zaworek, ale luz, to się wymieni na końcu, zdejmę oring na korku .... yyy wtf

 

XmZuwfS.jpg

 

Jakiś dziwny ten korek ... jakiś taki nie równy, WTF  ... 

 

RvJ3xZ1.jpg

 

udfkzQq.jpg

 

Otóż jakiś wiór z obróbki korka przylepiło się doń, jak widać nawet był z tym anodowany  :w00t:  No cóż, nie dziwię się ze było bez szczelne ... A tak oto wygląda owy element :P

 

BkuYm4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...