Skocz do zawartości

[ból kolana] Zmiana mostka a ból kolana


erbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zimę zmieniłem mostek z 80 mm na 120 mm. Jeżdżę na szosie. W tamtym sezonie (mój pierwszy w ogóle) zrobiłem 4k km, bez najmniejszego bólu w kolanie. W tym sezonie (póki co 1,5 k km), właśnie jakoś od momentu zmiany mostka zaczynam czuć mocne kłucie w kolanie w miejscu mięśnia prostego uda przy rzepce. Ogólnie po zmianie mostka pozycję mam wygodniejszą, nie jestem tak skulony jak wcześniej i czuję większy komfort. Pytanie brzmi: czy zmiana mostka mógł mieć pływ na inną pracę kolan? Nie wiem gdzie szukać przyczyny bólu. Nie zmieniałem ustawień siodełka. Wizyta u fizjoterapeuty nie wykazała żadnych schorzeń, kompresja w porządku, szuflady są ok... Póki co miesiąc przerwy od treningów, czeka mnie USG kolana i być może bikefitting. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być tak że, przejeździłeś 5000 kilometrów bez problemów na złej pozycji i zupełnie przypadkiem przeciążyłeś się przy zmianie mostka. Rozciągasz się po jeździe? Masz dobrze ustawione bloki? Dobrze dobraną długość korby? Wstępnie dopasowaną pozycje na rowerze? Miałem podobny problem jak twój i załatwienie wielu problemów ze zła pozycją, brakiem dodatkowych ćwiczeń i rozciągania się pomogło mi rozwiązać problem bólu kolana. Bikefitig polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...