Skocz do zawartości

[Rower dla dziecka] Ghost Powerkid 20 czy Cube Kid 200?


aames

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stoję przed dylematem wyboru roweru dla dziecka i chciałbym prosić Was o radę.

Synek jeździł do tej pory na balance bike'u i świetnie sobie radził, ale podrósł i czas na coś większego. Synek ma 119cm wzrostu i w kroku około 52cm. Przymierzaliśmy się kiedyś w sklepie stacjonarnym i wydaje się, że rower na 20 calowych kółkach będzie dla niego idealny.

Po wielu poszukiwaniach stanęło na dwóch poniższych modelach. Czy moglibyście pomóc w wyborze?

 

http://www.mhw-bike.com/cube-kid-200-teamline-2015-2892

http://www.mhw-bike.com/ghost-powerkid-20-limegreen-blue-2015-2792

 

Dziękuję i pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Waga zdecydowanie na korzyść Ghosta, szczególnie że w większości przypadków rowery z amortyzatorem ważą więcej. Tutaj jest odwrotnie.

A czy ten amortyzator jest przyzwoity?
Powiem szczerze, że amorek nie był jakimś deycdującym argumentem gdy szukałem roweru. Czytałem, że dla lekkiego dziecka nie ma to aż takiego znaczenia. Głównie skupiałem się na wadze, bo niektóre dziecięce rowery potrafią ważyć po 12-13kg, co stanowi ponad 60% wagi mojego syna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Rst to jedna z czołowych marek amortyzatorów, w rowerach dziecięcych amortyzatory są bardziej "delikatne" żeby spełniały swoją rolę przy mniejszym obciążeniu. Co do wagi to wiele zależy od materiału z jakiego zrobiona jest rama, koła. Wiadomo stalowe będą cięższe od aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST Capa z Ghosta jest OK. Miałem taki i pod córeczką 20kg wykorzystywał ponad połowę skoku.

Kolejny plus dla Ghosta - opony. Ważą 450g/sztuka, co przy rowerku 20 cali jest niezłym osiągnięciem (u mnie w Meridzie ważyły około 700g/sztuka). Stąd może się też brać mniejsza waga całego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...