Skocz do zawartości

[ok 10500g] Black Forrest mpm470


mpm470

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)
Otóż postanowiłem wrócić do jazdy na rowerze po 3 letniej przerwie, co zaowocowało złożeniem nowego roweru,
na początku wspomnę tylko, że waga jest czysto orientacyjna ponieważ tak naprawdę waga połowy z wymienionych niżej komponentów jest brana z katalogów/neta, więc myślę, że dopóki wszystkiego nie zważę( o ile w ogóle to zrobię :) ) nie ma co wciągać mojego śmigacza do żadnych rankingów, powiedzmy, że jest to czysto informacyjny post . :) W każdym razie waga roweru raczej będzie wynosić ok 10,5 kg. Co do samego roweru został on złożony na nowych bądź używanych ale w stanie praktycznie jak nowym komponentach. Koła będą na 100% zmieniane ale myślę, że w przyszłym sezonie, niestety budżet nie pociągnął wszystkiego, gdyż planowałem trochę tańsze komponenty no ale jak już zacząłem to jak to się mówi trochę popłynąłem, zdjęcia dodam jak złożę rower, bo jak na razie nie wszystkie części dojechały. Zamieszcze jednak fotkęw jakim stanie rower jest obecnie :P Rower mam nadzieję skończyć w ciągu tygodnia, jednak nie wiem ile będę walczył np z centrowaniem kół .


Bar Plugs: (Korki do kierownicy): Easton (waga podana razem z owijką)
Brake (Front): (Hamulec przedni): Avid Elixir 3 168g (klamka, przewód, tarcza)
Brake (Rear): (Hamulec tylny): Będzie Vka, ( najprawdopodobniej Avid SD7 lub XT)
Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Avid Elixir 3 (waga podana przy hamulcu)
Cables: (Pancerze i linki):NIRO 
Cassette: (Kaseta) Shimano SLX HG80 11-34 ok 302g
Chain: (łanńuch): SHimano XT 290g
Crankset: (Korby): Shimano XT (waga wraz z suportem) 870g
Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT 152g
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano Xt Długi wózek 227g
Fork: (Widelec) SR Santour Axon 100mm 1519g
Frame: (Rama) Focus Black Forest Sport Pro 1800g 
Handlebar: (Kierownica): Boplight Team 560mm 174g
Handlebar Tape: (Owijka) Easton EVA 50g
Headset: (Stery) maszynowe, półzintegrowane Chin Haur 290 (waga doliczoan do ramy)
Pedals: (Pedały): Shimano PD-M520 373g
Seat: (Siodło): Selle Italia X2 Flow 278g
Seatpost: (Sztyca): Raceface Evolve 400mm 265g
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) (no name, wliczony w wage ramy)
Shifters: (Manetki): Shimano LX 255g
Skewers: (Zaciski koł): Shimano 102g
Starnut: (Gwiazdka): No name wliczone w wagę ramy
Stem: (Mostek): Raceface Ride 100mm 159g
Tire (Front): (Opona przednia) Continental Race King 2.0 515g
Tire (Rear): (Opona tylna)Continental Race King 2.0 521g
Tubes: (Dętki) Hutchinson 280g /2szt
Wheel Front/Rear: (Koło przednie/Tylne)
-Hubs: (Piasty) Deore M525 693g /2szt
-Rims: (Obręcze) Accent Trackliner 877g
-Spokes: (Szprychy) CNspokes 503g (72szt z nyplami)
-Nipples: (Nyple)CNspokes 
-Rim tape: (Opaska) Jogon
 

 Razem z linkami, bidonami itp: ~10500 g

11093280_1067174876642496_1955579659_n_z

Edytowane przez mpm470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się wydaje ,że te wagi poszczególnych części są trochę oszukane.Hamulec kompletny 168g ? . Przy wadze ramy 1800g i kołach ponad 2000g ten wynik będzie Ci ciężko uzyskać.Będziesz musiał w inne podzespoły dużo kasy zainwestować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

 

 

 

 

 

Edytowane przez kidot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ramy jest ze sterami - sama rama 1510 by z tego wynikało. 

 

Swoją drogą, zestaw Vka+tarcza musi być epicko upierdliwy :D
No i obręcze bardzo wąskie, nawet na dwucalową oponę... 

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rama jest jedyną rzeczą z roweru którą ważyłem sam, na niezbyt w prawdzie dokładnej wadze bo do 100g ale wyszlo 1800, jak mówiłem ważyłem razem ze sterami i zaciskiem, jak będe ważył jeszcze raz to wrzuce fotki :)
Hamulec miało być 498 :P, co do upierdliwości zestawu... jezdziłem na podobnym kiedyś i nie odczułem, przynajmniej  jest pewność, że któryś hamulec będzie działał :D, chociaż łamię się czy nie dokupić drugiego elixira na tył.
PS Nie wiem co Ty za stery masz, że ważą 300g... :P Moje mają podobno 120g+-2g http://www.allproducts.com/ee/chinhaur/ch_290bw.html Więc waga samej ramy wychodzi jakos 1680g.

No i oczywiście, wagi mogą być trochę oszukane, bo jak wspomniałem głównie specyfikacje :)

Edytowane przez mpm470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jeszcze bardziej się kupy nie trzyma :P 

 

Piszesz na górze, że rama waży 2000g, potem że wyszło 1800 ze sterami i zaciskiem. No i zapis taki jak przy sterach jest cokolwiek mylący. ;) 

 

Ogarnij trochę sposób przekazu informacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kidot, 
zdaje sobie z tego sprawę. Koła będą zmieniane tylko obecnie trochę mi budżet wypłukało więc musiałem złożyć coś na parę miesięcy, docelowo planuje zainwestować w lżejsze i wytrzymalsze koła, no a nie ma co ukrywać ze to ponad 1000 będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje optymizmem ...

Myślę że szacowane 10500 g na samym początku podałeś tylko i wyłącznie w celu rozruszania debaty i szumu nad projektem ... :D

 

Z mojego doświadczenia :)

Miałem lżejszą ramę, lżejszy widelec, lżejsze koła , lżejszy kokpit i sztyce ... do tego opony napęd w zbliżonej masie ... 

Bez bidonów koszyków licznika i tym podobnych wnosiłem na wagę okolice właśnie 10500g :)

 

Ciekawe jak z ta specyfikacją  zrobisz taką wagę :)

Obserwuje z niedowierzaniem i przecieram oczy ... :D czekam na finalna wagę ...

 

Jak zmieścisz się w okolicach 10900 - 11100 to będzie akurat waga na przedstawione komponenty. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie rowerek skończony, pozostało wyregulować przerzutki hamulce itp... niestety święta bez roweru bo się nie wyrobiłem i musiałem wyjechać, jak na razie wygląda to tak, co do wagi tak jak mówiliście będzie ok 11kg, obawiam się koloru owijki na kierownicy po pierwszej jeździe no ale cóż... :D 
11117473_1071582302868420_824863660_n_zp

Edytowane przez mpm470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mogę zaakceptować obręczy do v-ek w kołach na tarcze :(

widzę, że na tyle v-ka ale .... no nie mogę i już


 

 

Brake (Front): (Hamulec przedni): Avid Elixir 3 168g (klamka, przewód, tarcza)

sama tarcza avid 180mm waży ok 150 g 160ka ok 110

więc ta waga jest z sufitu

edit:

aż poszedłem zważyć mój stary przedni elixir 1  co w skrzynce leży

technicznie to to samo co 3ka tylo obejma jest nie dzielona

i klamka+przewód+zacisk  ... bez adaptera i śrub mocujących

waży 247g

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zważ wszystko jak trzeba, zrób porządną rozpiskę i dopiero wrzuć.

Bo w obecnej chwili to mamy podany fragment części, wagi z czapy i nie wiadomo skąd biorące się 10500g.

Przeczytaj wszystkie posty w temacie a dowiesz się skąd ta waga, nie mam zamiaru kupować wagi tylko po to żeby ważyć części rowerowe, nie mam również czasu, ani chęci na rokręcanie całego roweru tylko po to żeby go zważyć, napisałem w pierwszym poście, że waga jest orientacyjna i taka pozostanie. Nie podoba się, nie czytaj, i po problemie :)

Edytowane przez mpm470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Generalnie nie generalizując" :D jeżeli mamy się bawić w "manie lekkości" bo tak dział sugeruje ... to miejmy też wagę w domu bo inaczej to nie ma sensu ...

Są inne miejsca aby pokazywać swój rower jeżeli nam nie zależy na rzetelnych danych odnośnie wagi ... 

Mamy "Garaż" ... i mamy dział "Wasze rowery" ...

 

Wydaję mi się że jednak miejsce założenia tematu do czegoś zobowiązuje ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTB HT to podforum "mania lekkości+ projekty rowerów". Jak sama nazwa wskazuje chodzi tutaj o zbijanie wagi. Jeżeli nie chcesz podać realnej wagi, rozpiska tego co masz jest zrobiona bez starania się to wyrzuć ten temat do kosza albo popraw to co jest. I nie pisz, że na początku powiedziałeś jak ma wyglądać projekt i nie masz zamiaru opowiadać o tym jeszcze raz tylko dostosuj się do regulaminu który obowiązuje każdego użytkownika forum. To znacznie ulatwia czytanie. Dodatkowo nie trafisz wtedy na hejty, bo rower znajdzie się w odpowiednim dziale i wszystko będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower skonczony, po zważeniu mniej wiecęj 11,7kg z oświetleniem, bidonem i torebką podsiodłową, liczę, że z 600g do urwania na samych kołach, następne 300 opony i dętki, myślę, że to będzie priorytet.  Co do10,5kg... hmm powiedzmy, że nauczony pokory pozostawiam to jako cel ;)

Edytowane przez mpm470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...