Skocz do zawartości

[amortyzator] Reba problem z blokadą


Pawel1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z amortyzatorem Reba.

Kupiłem rower Ktm Ultra 1964 z amortyzatorem  RockShox Reba RL 29"" Q-SA-100-T".

Od samego początku mam z nim problem. Na początku jak kupiłem rower amortyzator nie blokował się z manetki .

Zawiozłem do sklepu gdzie kupiłem rower coś tam zrobili i działał choć moim zdaniem bardzo słabo wybiera dziury (podobnie działał do mojego starego RST )

więc po przejechaniu 300 km zawiozłem rower ponownie do sklepu na pierwszy przegląd i opowiedziałem moje odczucia więc serwisant stwierdził że sprawdzi jak jest napompowany i dopasuje do mojej wagi.

Po odebraniu roweru i pierwszej przejażdżce amortyzator znowu się nie blokuje. Mam wrażenie że przy zablokowanym można go więcej ugiąć niż niż przy otwartym.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale rower przewoziłem w bagażniku ze zdemontowanym przednim kole i w pozycji leżącej.

Nie wiem czy mogę na nim jeździć czy zawieść z powrotem do sklepu (tu mam duży problem bo do sklepu mam 200km)

Proszę o jakąś podpowiedz co z tym zrobić. Może amortyzator ma jakąś wadę fabryczną.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie blokuje się z manetki, czyli jak przełączysz dźwignię to blokada na koronie nie obraca się czy obraca się ale amortyzator ma nadal normalny skok? Musisz wiedzieć, że Reba nawet zablokowana ma 2-3 cm skoku. A jak mocno naciśniesz zablokowany amortyzator to blokada puszcza. To normalne. A co do ustawień  to jakie masz ugięcie wstępne w %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu roweru i pierwszej przejażdżce amortyzator znowu się nie blokuje.

= za mało oleju w tłumiku.

 

 

moim zdaniem bardzo słabo wybiera dziury (podobnie działał do mojego starego RST )

Za mocno napompowany, trzeba upuścić trochę powietrza. Faktem jest, iż Solo Air działa trochę gorzej pod lekkimi osobami niż stary Dual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...