Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] RS XC 32 Solo Air a serwis


Merihim

Rekomendowane odpowiedzi

Juz nie przesadzajcie z tym ćwiczeniem, te RS mają bardzo prosta budowę i wystarczy prosty manual żeby to rozebrać i złożyć nawet jak ktoś tego nigdy nie robił. Jak czasami patrze na serwis spidersuspension to tam dopiero są cudeńka które trzeba rozkładać i składać dobre kilka godzin i części jest kilkadziesiąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ale w sumie jak do samodzielnego serwisu trzeba kupić olej, smarowidło, gumowy młotek, klucz itd. to już wolę zapłacić te 120 zł i mieć pewność, że nic nie zepsułem.

 

Jesteś facetem, narzędzia dobrze mieć. Jest to dobra inwestycja, ponieważ nigdy nie wiesz kiedy mogą Ci się jeszcze przydać. Są to na tyle uniwersalne klucze, czy np. młotek, że możliwości wykorzystania go są spore. Nie rozumiem, takiego podejścia.

 

Szczypce segera 4szt.

Młotek gumowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opłacalne jak masz kilka amorów do serwisowania bo olej z czasem traci swoje właściwości. Ale jak wolisz. Kupujesz nowy amor więc możesz poćwiczyć na starym ;). Może znajdziesz kogoś kto Ci pomoże przy pierwszym serwisie.

Dlaczego i w jaki sposob jest to zauwazalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie - jeśli zbyt oczywiste to przepraszam ale już się zamieszałem w tych wszystkich manualach....

 

Amortyzator Rock Shoxc XC32 TK solo air
W rock shox Oil Volume Chart jest napisane że do dolnych lag idzie po 6ml oleju 15W

Natomiast do górnych lag - Drive side - 150ml 5W

 

Natomiast w instrukcji serwisowej  nie ma ani słowa o 5W
https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/YEuTurMJlbteDKWq_P9PFsqSdIKFvnVVE9ddAMZSCwc/mtime:1405454124/sites/default/files/techdocs/gen0000000004710_rev_c_sektor_recon_xc32.pdf

 

Jak to w końcu jest w przypadku tego amora? Bo każdy filmik który oglądam dotyczy jakiegoś innego solo air ale nie tego konkretnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli że w intrukcji jest spręzyna więc się ją traktuje smarem i nie ma ani słowa o wlewaniu jakiegokolwiek oleju:) Czyli nie ma sensu w ogóle kupować dwóch rodzajów. Po prostu chce się dobrze przygotowac do serwisu a te dwa dokumenty podają jak dla mnie sprzeczne informacje.

 

EDIT:

Dobra pomieszałem działy instrukcji - instrukcja wygląda na niekompletną i nie obejmuje serwisu jednej strony - wiec nie ma mowy o oleju...

Edytowane przez d8wid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak masz sprężynę stalową to ja smarujesz smarem, Jak masz solo air, to już zależy czy stary solo czy nowy. Generalnie tam też sie stosuje smar. W nowych Solo air nie powinno sie stosować oleju, bo to może zaburzać prace sprężyny. Rózię sie konstrukcją gdzie w starym solo air zawór był na gorze sprężyny i można było do niej wlać troszkę oleju. A nowej nie ma tego zaworu a wyrównywanie ciśnień odbywa sie otworem w dole goleni. Mając olej, tą szczeliną będzie on wyciskany do negatywnej komory.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr oleju 30zł, starcza do skończenia sie widelca ja np płaciłem 27zł za dobry olej. są i za 80 ... :P

smar poślizgowy 30zł, starczy na ok 120 lat serwisowania jednego widelca, no zależy w jakiej tubie będzie :P

 

Możesz podać jakie produkty i gdzie kupiłes w takich cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...