Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Problem z axonem


Masakator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo niedawno temu (konkretniej po wymianie oleju w tłumiku) amortyzator zaczął bardzo głośno odbijać po większych wybojach, ale tylko w górnej części przedziału regulacji tłumienia powrotu (mam na myśli ustawienie na duże tłumienie) przy pokrętle przekręconym na "-" jest w porządku. Co mogłem popsuć przy wymianie oleju? Tłumik rlrc, olej: weldtite 7,5wt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to stuk, a raczej głośny syk/pisk jakby zawór nie nadążał. No i na starym oleju nie było problemu, co więcej epicon w drugim rowerze zachowuję się cichutko, mimo takiej samej konstrukcji tłumika. 

 

Konstrukcja jest może taka sama co w epiconie lecz epicon ma o kilka centymetrów dłuższy kartridż przez to Epicon ma większy zakres kompresji jak i tłumienia. W Auronach i duroluxach jest podobnie. Jak dasz na  "-" to amorek fajnie dosć chodzi, lecz zas jak dasz na "+" to słychać mocne sysanie. 

Także pytanie główne czy jak go zalewałeś to pompowałeś dolnym popychaczem po to żeby usunąć z niego powietrze w srodku??? 

A także jaki masz skok ustawiony?? Bo w Axonie nie możesz dać wiekszęgo skoku niż 100mm bo będzie ci stukać przy odbijaniu

Ile oleju tam wlałeś??

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałem ci telefonicznie najlepiej wytłumaczyć jak odpowietrzyć go przy zalewaniu oleju bo pisząc w postach czasami forumowicze nie rozumieją. Lecz jak chcesz to ci tu napisze:

- Przed zalaniem oleju musisz miec odkręcony tylko korek ten czarny górny, nie pośrodku na złączach rur. Nalewasz trochę oleju, pamiętając że popychacz musi być całkowicie wyciągnięty, potem jak ten olej nalejesz to powoli wpychaj ten popychacz do góry i na dół - kilka krotnie, będziesz widział wydostające się bąbelki powietrza, i tak powoli dolewaj olej, aż osiągniesz ta swoją ilość w ml. zaś całe powietrze w bąbelkach wypompujesz. Potem korek zakręcasz i po kłopocie

NIE WIEM CZY TO DOBRZE CI OPISAŁEM, LECZ JA TAK ROBIĘ I PÓŹNIEJ KARTRIDŻE SĄ GIT

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi ja nie mam nawet takiego amortyzatora :) Ale chodzi o to że załatwianie problemów na forum poprzez "napisz pw to pogadamy" to chyba nie o to chodzi na forach tematycznych. Wiesz w zasadzie to każdy może tak napisać : "zadzwoń to pomoge" ale wtedy skorzysta jedna osoba i tyle. A jak zostanie temat rozwiązany na forum to każda osoba mierząca się z podobnym problemem skorzysta więc forum spełni swoją role. O to mi chodzi ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...