Skocz do zawartości

[3300] Rower crossowy Cube Cross 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Długo zastanawiałem się nad doborem dwóch kółek dla siebie (MTB czy Cross).

Analizując do czego będzie mi służył i jakie będzie jego przeznaczenie chyba cross będzie najlepszym wyborem?!

Do tej pory jeździłem "góralem" na kołach 26cali, którego nie opłaca się już naprawiać i modyfikować i przy dłuższych dystansach zmęczenie dawało się mocno we znaki.

Wzrost 182cm, waga w zależności od różnych czynników ;) między 78-85kg
Przeznaczenie:
asfalt 60% , drogi polne, leśne, płyty 40%
W sezonie +/- 220km tygodniowo (w tym przynajmniej jeden wyjazd w weekendy około 100km).
Rower koniecznie musi mieć mocowania na bagażnik, bo planuję w tym roku przynajmniej 2wypady kilkudniowe po 500-600km.

Podoba mi się Cube Cross 2015 (3200zł po rabacie 10%):
http://www.cube.eu/bikes/tour/cross/cube-cross-black-anodized-anthrazit-white-2015/

Czy w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego czy wszystko mniej więcej wypada podobnie (podzespoły) u innych producentów?

Jeszcze jedna sprawa, a mianowicie dobór odpowiedniego rozmiaru ramy.
W całym zachodniopomorskim nie znalazłem sklepu, który by prowadził sprzedaż marki Cube :(
Mam 182cm wzrostu, od "klejnotów" do ziemi 82cm, długość nogi od pachwiny 86cm
Jaki rozmiar będzie odpowiedni dla crossowego Cube?

Czy rowery marki Cube muszą mieć przegląd zerowy, żeby zachować gwarancję i czy można go wykonać w serwisie nie będącym serwisem Cube?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ainjops

Tylko jest jedno małe "ale" :P

Pierwsze "jedno" ale to takie że trzeba sprawdzić czy da się założyć jakiś bagażnik - pomimo dziurek mogą być problemy z niefirmowymi.

Drugie "jedno" ale jest takie że do tego będzie ciężko znaleźć pasujące błotniki.

 

Rozmiar to 54. Pamiętaj że Cubki są krótkie. Dodatkowo polecam wymienić opony na coś bardziej trekkingowego - jeśli chcesz robić większe dystanse bez pakowania niepotrzebnej siły w "turlanie" tych opon.

 

Dostaniesz książeczkę gdzie będzie napisane kiedy iśc na przegląd. Nie musi być to oficjalny serwis. Ważne by podbili i podpisali krateczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...