Skocz do zawartości

[siodełko] San Marco który model najlepszy ?


diodek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam dylemat pomiedzy modelami firmy San Marco. Do wydania mam około 70 zł i na Allegro znalazłem 3 modele wszystkie w podobnej cenie i popdobnej wielkości:

 

1.http://allegro.pl/item114875125__siodlo_sa...006_super_.html

2.http://allegro.pl/item114268955_nowe_san_m...ne_okazja_.html

3.http://allegro.pl/item114383965_najtaniej_...owe_siodlo.html

 

Tu własnie pojawia sie mój problem czy ktoś moze mi doradzić, które bedzie najlepsze do XC (dodam ze jeżdże bez tz pampersa, a moje wycieczki to około 40-50 km) Na forum czyytałem duzo dobrago o modelu SKN, ale nie wiem jak wypadaja na jego tle pozostali dwaj konkurenci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SKN. Dla mnie bardzo wygodne. Nie miałem problemów z tyłkiem gdy jeździłem bez pampersa, a robiłem też trasy około 40-50 km. Nie każdemu jednak może odpowiadać. Jest twarde.

 

Z pozostałych dwóch lepiej wygląda:

http://allegro.pl/item114268955_nowe_san_m...ne_okazja_.html

ponieważ posiada podłużne wgłębienie.

Nie wiem jak się na nim jeżdzi bo nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SM CUDA to bardziej wygląda na siodło do jazdy rekreacyjnej. Ja mam SKN dla mnie jest super, i wogle dobrze się mi na nim jeździ nawet bez pampersa do 30km, ale zależy też to do odpowiedniego ustawienia siodła, i przyzwyczajenia, zazwyczaj jeżdzę ze spodenkami z wkładką.

SKN ma też naj fajfajniejszy wygląd moim zdaniem (zapewnie nie tylko mojn) ;) .

Ale BLAZE wydaje mi się bardziej wytrzymały do SKN i sądząc po fotografiach z linku jest lepiej wykonane od spodu niż SKN. Co do twardości BLAZE nic niewiem.

Ale jak na razie moje SKN nie nie zawodzi. Lecz zastanowił bym sie nad BLAZE i porównał oba siodła w skelpie, a następnie dokonał zakupu na allegro.

A i dodam że na mojm poprzednim miękkim siodle typu ATB jeździło mi sie dużo gorzej niż teraz na SKN-ie bez pampersa. Co się tyczy tych 30km to mógł bym pewnie zrobić i więcej na tym siodle, ale na dłuższe dystanse to z reguły zakładam spodenki z wkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym musze zrobić mały eksperyment i wybrać się na dłuższy dystans, by sprawdzić ile przejadę na SKN baz pampersa, co do trwałości skóry też jestem mile zaskoczony, nie raz miałem okazję do sprawdzenia jej wytrzymałości. Choć przyznam że jak je kupowałem to miałem wątpliwości co do wytrzymałości obicia, ale na szczęście zostały one rozwiane w praktyce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę, a właściwie jeździłem na San Marco Cuda i stanowczo odradzam. Po kilkudziesięciu minutach jazdy staje się tak nie wygodne, że nie idzie wytrzymać.

SM Cuda odrzucam pozatym nie podobaja mi se te wyszywane elementy. Moim zdaniem wygladaja strasznie dziecinnie i kojarza mi sie z siodelkiem montowanym w makrokeszu (kwestia gustu). A co do pozostałych modeli to wybiore sie do sklepu i porówanam je osobiście.

A czy te ruchome płaty w SKN naprawde sa takie super??, czy zeczywiscie dopasowywuja sie do kształtu tyleczka??, czy to jest tylko zbedny bajer który sie bedzie wyginał kiedy chce??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cuda zdecydowanie odradzam, a dlaczego przeczytaj w dziale testów. Obecnie od niedawna mam SKN. Jest nawet wygodne ale strasznie twarde. Mogłoby mieć chociaż jakąś cienką gąbke pod tą dermą. Moja propozycja - kup Blaze i dzięki temu będziemy mieli opinię o kolejnym siodle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowież odradzam Ci Cuda. Ja również mam od nie dawna SKN'a i jest suuuuuuper, tylko trochę twarde, ale da się jezdzić. Przejechałem na nim już możę 65 km i spisuje się dobrze, tylko troche się obtarło, ale to przeze mnie :D A co do pozostałcy do się nie wypowadam,bo nie miałem z nimi doczynienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie troche zdziwilem jak zobaczylem ostatnio na mojego skn'a. Napisy juz troche pozdzierane, jest pare mocniejszych otarc na skorze. Rower opieralem tylko o sciany, zadnej wywrotki nie bylo, a przejechalem dopiero ~340km na nim. Co do wygody: myslalem, ze 20km to bedzie maks dystans jaki przejade bez pampersa. Mylilem sie, przejechalem 40km [ z wroclawia do domu] i wszystko bylo ok, nic nie bolalo. Juz nawet nie czulem, ze jest jakos specjalnie twarde, spokojnie moglbym na nim jeszcze troche przejechac - co nie zmienia faktu, ze z pampersem wygodniej. Co do napisow - spodziewalem sie tego, choc mialem wielka nadzieje, ze sie szybko nie zedra. Co nie zmienia faktu, ze ani przez chwile nie bylem zawiedziony zakupem, a wrecz przeciwnie. Kolejny raz juz polecam to siodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

siema

każdy ma inny tyłek ,siodło zależy do czego najlepsze

 

ja osobiście polecam rolls/ew.rolls duo- na długie wycieczki 60-200 km i więcej

-po trasce 200 km z plecakiem 7kg na plecach nic ,ale to nic mnie nie bolało -bardzo wygodne siodło -ale w tej kwocie to tylko używka ,ale i tak warto

 

skn nie jest zły -przyznam ,że nawet całkiem wygodne wytrzymałe i ładne ,ale raczej na krótsze niz dłuższe wycieczki

 

co do skn'a bez pampersa to po 40-50 km potrafi lekko zaboleć tyłek

ale nie jest to zbyt uciążliwe

ja jeżdze na nim na codzień bez pampersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam SM Blaze i jest dla mnie wygodne... Jednak docieniam to siodło podczas szybszej jazdy, bo podczas jazdy 10km/h {np. towarzyszenie pieszym kolegom} to wolałbym mieć kanapę.. :D Siodło jest wytrzymałe, nic nie skrzypi i na moją wagę {80-85kg} jest akurat. Liczy się też jego dobre ustawienie, bo po 75km trasie na wakacjach, kiedy miałem je troszkę inaczej ustawione, a jazda była jak najszybsza to moja prostata wymiękała dosłownie.... Jak się je dobrze ustawi to jest i komfortowe przy krótkich trasach {do 40 km bez pampersa} jak i do dłuższych {do 100km w pampersie} - dalej ja nie jeżdzę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...