Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba RL 2015 zmiana skoku


grzechu2410

Rekomendowane odpowiedzi

W nowych Rebach musisz wymienić "sprężynę" żeby zmienić skok. Jest to proste technicznie ale kosztuje więc możliwe że taniej wyjdzie kupić od razu dobrą. Dokładne istrukcje serwisowe są na stronie SRAMa.

https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/bWfCwErdmgPFiE_FplB6wI29MOhFmz98iOKbcZP4BaA/mtime:1401903523/sites/default/files/techdocs/gen.0000000004694_rev_a_2015_bluto_reba_sm.pdf

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

We wszystkich RSach ze sprężyną solo-air, aby zmienić skok, trzeba wymienić sprężynę powietrzną. Nie ma innej opcji. Koszt sprężyny w harfie 130-150zł.  Podkładki bottomless tokens zmieniają charakterystykę ugięcia (zwiększają progresje). Przyklejcie to gdzieś bo co chwilę ktoś pyta o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

w Harfie otrzymałem odp, że wymagana jest wymiana sprężyny

Panowie, co by była jasność ... można kupić całą sprężynę, a nawet widelec czy rower. Ale by zwiększyć skok w widelcu, który ma max skok 100mm, trzeba ten trzpień z tłokiem, który sie zakręca do goleni dać dłuższy. Nie jest to cała sprężyna tylko sam trzpień, można to kupić.

 

Ale to zadziała tylko wtedy kiedy trzpień tudzież tłoczysko od tłumika sięgnie na zadaną wartość, jak nie to także tłumik do wymiany. Ale tylko tłumik odbicia. Morał z tego taki, ze nowe widelce trzeba kupować na największy skok jaki jest dostępny, a później go skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zgodności w tym temacie. Posiadam Rebe 120mm z 2013r i zarówno na forum jak i w Harfie otrzymałem odp, że wymagana jest wymiana sprężyny

 

Potrzebujesz spręzynę do Solo Air 2013 na 100mm ?

Leży u mnie taka kompletna wyjęta z praktycznie nowej (może 100-200km przebiegu) Reby 2013/2014.

Kupiłem nowy wideł i od razu zmieniałem na 120mm.

 

TAKA

 

Edytowane przez Tomek21001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć

 
czy istnieje możliwość zamówienia sprężyny powietrznej do amortyzatora 
ROCKSHOX Reba RL Solo Air 27.5", skok 100mm, rura sterowa OverDrive 2 1¼"~1½", oś ø15mm
 
sprężyne potrzebuje do zmiany skoku ze 100mm na 120mm
 
amortyzator pochodzi prawdopodobnie z 2014(nie ma możliwości zmiany skoku poprzez wyjecie podkładek)
amortyzator jest taki jak w rowerze pokazanym w załączonym linku:
 
 
Jeśli ktoś wie gdzie moge kupić taka sprężyne to prosze o link do sklepu..najchetniej z dolnego śląska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sądzę ze ten widelec w tym rozmiarze nie będzie miał więcej jak 100. Natomiast możesz wsadzić dowolną sprężynę z RSa pasująca średnicą. Tylko trzeba by wyliczyć jaką. Na sprężynach RSa, nie wiem czy wszystkich jest teraz napisane do którego widelca jaki osiągnie skok 26, 27.5 i 29". Wartości są bodajże w mm podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, ze 100 na 110 to trochę mało,ale sie jeszcze zastanowie, troche szkoda mi gwarancji na amor dla 10mm.

A ten amor u mnie to taki sam jak ten - https://www.sram.com/rockshox/products/reba-rl ?


http://www.bike24.com/p2130915.html z tym że RS podaje max skok dla Reby 27,5/29" 110mm

Na tej stronie co Podesłałeś, napisane jest który numer katalogowy sprężyny, do jakiej długości skoku, a w opisie, ze dotyczy REBA/SID od 2013.

i jest taka pozycja:

120 mm - 11.4018.021.000,

Według Ciebie to nie będzie pasowało do REBY czy da skok 110? Albo inaczej, gdzie RS podaje, że max skok dla REBY 27,5/29" 110mm, dopytuję bo nie chce zrobić bubla :)

Edytowane przez seros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seros,

mam dokładnie tą rebę, z dokładnie tego roweru i mam właśnie 120mm, kwestia wymiany tej sprężyny.

 

Potrzebujesz części: 11.4018.021.000

Lub wg harfy: RS114018021000, w tej chwili nie mają na stanie, jak nie zamówisz to nie licz że będą mieć na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

me.wa, dzięki za info, zamawiałeś do tego jakieś uszczelki czy jest w zestawie? 

PS: jak sie lata na takim SET-UPie? Zjazd pewnie bajka, a jak ze stromymi podjazdami, czuć że bardziej odrywa przednie koło?

Podkładkami pod kierownicą coś manewrowałeś? Ja mam wszystkie teraz miedzy kierownicą a sterami i myślę że żeby nie stracić na podjazdach, wywalić je wszystkie spod mostka i dać pod podkładkę nad mostkiem 

Edytowane przez seros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest tylko uszczelka na trzpieniu. Generalnie więcej nie potrzeba.

 

Będziesz chciał sam wymieniać? Pamiętaj że najlepiej rozebrać wtedy amor (ściągnąc min. dolne golenie) i wykonać podstawowy serwis:

zalac swiezym olejem, i wszystko wyczyścić i nasmarować (smarem do rs'ów, ja uzywam pm600). goleni z tlumikiem nie musisz otwierać, choć jeśli przebieg jest spory to zalecam - rs teoretycznie wymaga pełnego serwisu po 100h jazdy, i podstawowego po 50h.

 

Podkładki mam po połowie nad i pod mostkiem, kokpit mam ritchey'a wcs, i nie ma dla mnie stromizny nie do podjechania z powodu wys. kokpitu - ale to też kwestia twojej nogi oraz techniki i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sam będe to wymieniał, cena smaru i oleju pewnie z 50 zł a wymiana w serwisie samej sprężyny to pewnie te same koszta, a ręka bardziej wprawiona...zobaczymy.

 

Co do mojego pytania jak z podjazdami po zmianie skoku to chodziło mi o porównanie przed/po a nie jak w tym kawale co chirurg poskładał pewnej pani złamane palce u prawej dłoni a ona go pyta czy będzie mogła teraz grać na skrzypcach i po otrzymaniu twierdzacej odpowiedzi od lekarza, uznala, ze to cudotworca....przecież ona nigdy nie grała na skrzypcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...