Skocz do zawartości

[odchudzanie] Unibike Viper GTS 2014


SpinDoktor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wymieniłem widelec na sztywny alu Focus Treking Series. Zeszło z 1.5 kg. Kierownica zanurkowała jakieś 7-8 cm w porównaniu z amortyzowanym widelcem, którego i tak miałem zblokowanego.

 

2poeakm.jpg

 

Po wymianie zaczęły mnie boleć nadgarstki po niedługiej jeździe. Długi regulowany mostek ustawiony jest na zero stopni - do wymiany na krótszy, o stałym kącie ok. 6 stopni i mniejszej wadze ;) Zobaczymy czy ból minie. Jeżeli chodzi o wrażenia jezdne to ten alu mi bardzo przypasował, rower jest mniej zamulony i bardziej czuły na manewry. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A próbowałeś podciągnąć kierownicę ku górze? Jaką jest długość widelca od osi piasty do dolnej miski sterowej? Ja w kwietniu wymieniam na widelec force, o którym mowa wyżej. Półroczny test jazdy w różnych warunkach na blokadzie się sprawdził. Martwi mnie tylko to "zanurkowanie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość od osi piasty do dolnej miski sterowej wynosi 42 cm. Mostek zmieniony na sztywny 11 cm, ok 6 stopni wzniosu. Kierownica jest ustawiona wzniosem w moim kierunku po przedłużeniu linii ramion. Z resztą to chyba widać na zdjęciu :D Wymieniłem gripy na te takie grube, ergonomiczne i w dodatku pasują kolorystycznie!. Po wycieczce >100 km nadgarstki mają się o niebo lepiej  ;) Teraz chyba muszę poszukać lepszego siodełka :D id9eme.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.kupkolo.cz/trekkingova-vidlice-force-al_z94643/  - oś-bieżnia 435 mm.

http://www.kupkolo.cz/29-vidlice-mtb-force-al-cerna-disc_z94305/   -ten może być za wysoki - oś-bieżnia -470 mm.

Pogadajcie z kim trzeba i dołączcie się do zamówienia ;) Ja wziąłem do MTB 26" i geometria jest zachowana (oś-bieżnia -440 mm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Force 28" trekking wrócił do sprzedaży, niestety cena poszła w górę. Z braku alternatywy, w lipcu wymiana. Jak się zwleka to trzeba ponieść koszty...

Kolejny etap to wymiana kierownicy na baranka - http://www.forumrowerowe.org/topic/184683-kierownica-wymiana-z-prostej-na-baranka-unibike-viper/?do=findComment&comment=1693284.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wymiana widelca w końcu zakończona. Koszt w serwisie z gwiazdką i jej nabiciem oraz podkładkami i wyczyszczeniem sportu 40 zł. Dzięki samej wymianie widelca waga spadła o 1,4 kg.
Jutro postaram się zrobić chociaż 40-50 km i napiszę wrażenia. Przód ramy poleciał w dół i to wyraźnie czuć, chociaż jest zamontowany kilogram podkładek :-) wrzucę też jakieś zdjęcie.

Po zważeniu jeszcze raz, tym razem dokładniej, na spokojnie, wyszło 1,6 kg mniej. Stary Suntour waży 2,4 kg. Ważone na elektronicznej wadze do bagaży, dokładność do 50 g.

Obiecane zdjęcia:

qa3hc7s6k7m8_t.jpg

9wc2j2rhvson_t.jpg

4zukr48kjawm_t.jpg

Zapomniałem zważyć całości, ale będzie pewnie ok. 14,2 kg. Zważę dokładnie z całym majdanem.

Kolejne etapy:

1) mostek po uzyskaniu odpowiedniego kąta dzięki obecnemu, regulowanemu

2) koła szosowe do wersji na lekko

3) może siodełko, chociaż to jest wygodne.

Reszty nie ma sensu wymieniać. W przypadku awarii danego komponentu, wymienię na coś lepszego.

 

Edytowane przez SpinDoktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...