Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt za ciebie nie wybierze. Ja ci powiem bierz 700 a ty zmarzniesz. Ktoś ci powie bierz ta drugą a ty się spocisz i co?

Ja jestem wśród znajomych zwany polarnym człowiekiem - chodzę w T-shirtcie, a inni zakładają kurtki puchowe.

Po to jest forum, żeby wyrazić/poprosić o opinię. Chciałbym poznać opinie o tych dwóch kurtkach. Ich wady i zalety. Wiadomo, że każda opinia jest subiektywna i to co jednemu się podoba, innemu nie podoba się mniej. Może akurat ktoś testował te dwie kurtki i wie, która jest cieplejsza, która ma lepszą wymianę powietrza, albo która lepiej chroni przed wiatrem. Interesowało by mnie, na jakich temperaturach te kurki dają radę (też wiem, że każdy ma inne oczekiwania).

Gdyby podchodzić w ten sposób, że "robienie recenzji nie ma sensu, bo każdemu podoba się coś innego", to fora internetowe nie miały by racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucia termiczne są indywidualne ...

 

Mam ten model ...

 

http://www.decathlon.pl/bluza-na-rower-mska-id_8282711.html

 

Użytkuję ją głównie w dojazdach do pracy (średnie tętno 70% HRmax).

W temperaturach ponizej 10 st unikam jazdy w deszczu wiec kurtka nie miała szansy solidnie zmoknąć więc tego aspektu nie oceniam.

Powyżej +10st krótki rękaw i rozpinanam kurtkę ... 

 +10 do 5 st kurtka i krótki rękaw funkcyjny ...

Okolice +5st do 0st kurtka i długi rękaw funkcyjny ...

Dolna granica dla której wypuszczam się na świerze powietrze to okolice -5 st.

Od 0 do -5 st  zakładam dodatkowo bluzę z długim rękawem  pod tą kurtke ...

 

Z przodu dobrze chroni od wiatru ... tył i boki dobrze odprowadzają nadmiar ciepła na zewnatrz ...

Kurtka dobrze skrojona i wykonana. 

Zaczynam w niej drugi sezon jesień >> zima >> wiosna.

Nic mi sie nie pruje, nie podciaga sie z tyłu podczas jazdy, zamki działają jak działały na początku.

 

Należy pamiętać o tym ze taka kurtka mimo że jest "przeznaczona do jazdy zimą" nie jest jedyną i główną warstwą zapeaniającą komfort termiczny.

Kurtka chroni ma chronić od wiatru i zapewniac odprowadzanie wilgoci na zewnatrz .

Dopinany "komin" fajna sprawa... używam. W mankiecie mogła by mieć otwór na kciuk ... ale to tylko taka moja fanaberia :)

 

Gdzie jak gdzie ale przy wysiłku fizycznym najbradziej sprawdza sie "cabulka" ... jak zaczyna być za zimno zakładamy kolejną warstwę .

 

Do przedniej kieszonki możesz ewentualnie włożyć dowód osobisty czy kartę płatniczą ... jak jest chłodno telefon czy "papierowa kasa" zawilgotnieje od potu.

Jak na moje potrzeby kurtka nie ma wad ...

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam pedałów szosowych btwin keo 300 

http://www.decathlon.pl/peday-zatrzaskowe-szosowe-300-id_8298316.html

 

Wczoraj zakupiłem, skusiła mnie bardzo niska waga i chęć spróbowania czegoś innego niż r540 .Okazało się że mają luzy na ośce pionowe i poziome  dobre 2 mm,wymienili mi na nowe. Dziś jadę na pierwszym lepszym podjeździe i but mimo iż regulacja pedała na max  odpiął mi się i poharatałem sobie nogę uderzając z impetem o tarczę korby. Podjazd 6% ,prędkość z analyze na stravie 30- 33 km /h więc możecie sobie wyobrazić jak to wygladało.Siła i stabilność zacisku w tych pedałach to jakieś nieporozumienie. Dobrze że nie trafiłem nogą w koło bo przypuszczam że miałbym je do wymiany.

Wszystko mam udokumentowane ,napisałem też do decathlon, zobacze co mi odpiszą. 

Pedały oczywiście oddałem okazując na miejscu efekty mojej jazdy i w razie wątpliwości czy to badziew, zaproponowałem pracownikowi że mogę mu udowodnić  nawet na tej poharatanej nodze pokażę mu na tranażerze że zacisk przy mocnym energicznym ruchu w gore po prostu puszcza i takie pedały  nie nadają się i nie powinny byc w ogole montowane w rowerach.

Ps. W sklepie oczywiście żadnych wyjaśnień, przeprosin czy chociażby propozycji opatrzenia nogi.Totalna olewka.Masz kasę z powrotem i spadaj. No tak niestety to wygląda

A najlepsze bo  wczesniej pytałem się  gościa z deca czy oby na pewno są wytrzymałe stabilne i nadaja się do jazdy,, zachwalał je z czystym sumieniem  twierdząc że żadnych reklamacji, wytrzymałość super,  a dziś oddaje i słyszę, no wie pan to są pedały do takiej rekreacyjnej jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze a o tym ktoś może coś powiedzieć? http://www.decathlon.pl/bluza-na-rower-mska-black-asphalt-id_8282700.html? to mozna by wykorzystać również na codzień nie tylko rowerowo??? czekam na wasze opinie.

 

Mam ją już prawie dwa lata i przyznam, że to był dobry zakup i nie żałuję ani złotówki. W chłodne dni sprawdza się idealnie i czuć w niej powiewów wiatru (rozsądna temperatura użytkowania 10-16 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.decathlon.pl/buty-frost-granatowe-id_8311967.html

 

Czy macie w posiadaniu te lub inne buty producenta Newfeel? Moglibyście powiedzieć coś o rozmiarówce producenta i/lub podać przykład czy różnicę w rozmiarze względem butów Adidasa (lub innej znanej marki)? :)  Internetowa miarka Decathlonu podaje, że powinienem wybrać rozmiar 44, kiedy w rzeczywistości noszę 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.decathlon.pl/buty-frost-granatowe-id_8311967.html

 

Czy macie w posiadaniu te lub inne buty producenta Newfeel? Moglibyście powiedzieć coś o rozmiarówce producenta i/lub podać przykład czy różnicę w rozmiarze względem butów Adidasa (lub innej znanej marki)? :) Internetowa miarka Decathlonu podaje, że powinienem wybrać rozmiar 44, kiedy w rzeczywistości noszę 45.

Mam buty newfeel, ale wersje letnią. Pamiętam, że osobno trzebabylo dokupic wkladki - które wg mnie są bdb jakości. Rozmiar 41 mam nogi i takie trampki mi pasują od newfeel. Jedyne co mi mi nie pasuje w tych butach to podeszwa - twarda i śliska (np. na kafelkach).

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie: 

https://www.decathlon.pl/buty-sportowe-mskie-crossport-100-id_8123315.html

w rozmiarze 45. Większość butów noszę w rozmiarach 44-45 (np. Reebok - 45, Nike - 44,5). Adidasów nie mam, ale one mają nieco inną rozmiarówkę. Kiedyś przymierzałem i najmniejsze jakie na mnie pasowały to 45 i 2/3. Wygląda na to, że 44 powinny być na Ciebie dobre, ale tak naprawdę trudno powiedzieć. W Decathlonie nie ma połówek przez co czasem trudno jest dobrać buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tych zachwytów nad tą wiatrówką pakajak, dla mnie to nie oddycha ona  to w ogóle, troszkę się pocę to fakt...

przy temperaturze 10 stopni  w tej wiatrówce mam saunę w środku, nie wiem jak będzie przy temp.0 - 5 stopni, dopiero przetestuje.

jak mocno dmucha można można założyć, ale tak do codziennego jeżdżenia to się nie nadaje, chyba że się nie pocisz ....

sprawdza mi się na postojach, jak odpoczywam i się nie ruszam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tych zachwytów nad tą wiatrówką pakajak, dla mnie to nie oddycha ona  to w ogóle, troszkę się pocę to fakt...

przy temperaturze 10 stopni  w tej wiatrówce mam saunę w środku, nie wiem jak będzie przy temp.0 - 5 stopni, dopiero przetestuje....

 

W temperaturze 10 stopni miałeś tylko pakajaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...