Skocz do zawartości

[plan] sowie gory


Jacke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poniewaz koledzy strasznie sie nakrecili na wyjazd w te gorki pomyslalem sobie ze trzeba by sie dobrze przygotowac. Wiem ze sa to bardzo skaliste gorki wiec miejscami pewnie bedzie ciezko podjezdzac.

Planujemy weekendowy wyjadz (w piatek po poludniu wyjazd z wroclawia a w niedziele wieczor powrot).

 

Dlatego zwracam sie z prosba do Was Forumowicze o takie sugestie jak trasy, nocleg itp

Znalazlem troche info w necie i jeden post tu na forum ale moze ktos cos dorzuci :)

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gluszyca.pl/?str=mtb

 

Tutaj znalazlem pare szlakow ale sa to trasy raczej krotkie (25km).

Znajac zycie zrobimy te szlaki z kazdej strony :)

 

Trasy (szczególnie zjazdy) lubimy jak najdłuższe :) Trasa pod lekkie enduro też jest mile widziana (coby mozna sobie zjechac, skoczyc itp B)- jak tego koledze zabraknie to bedzie zawiedziony chyba... :))

 

Czy fajnie jezdzi sie tam poza szlakami?

 

Gdzie najbardziej oplaca sie nocleg znalezc? Nie musi byc szczegolnie drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małych miejscowościach są pokoje gościnne (agroturystyka) i myślę, że tam będzie najłatwiej o tani nocleg.

 

Fajny i długi (ok 10 km) jest zjazd z Przełęczy Jugowskiej do Bielawy - kilka kilometrów szutry, trochę asfaltu, kamieni itp.

 

Z Przełęczy Jugowskiej możecie objechać dookoła Kalenicę i wtedy dostaniecie się na tor downhillowy (zjeżdżałem tam - prędkość ok 10 km/h bo nie chciałem skakać z hopek, a poza tym tor dość ciasny).

 

Bardzo ciekawa może być wycieczka 3 przełęcze: Przełęcz Walimska - Wlk. Sowa - Przeł. Jugowska - Przełęcz Woliborska - Srebrna Góra (dokładnie nie wiem ile to jest kilometrów ale znajomy mówił że ok 100 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu robile relacje dla bikeboardu wlasnie z gor sowich.

 

jazda moze byc z walbrzycha/andrzejowki albo z jedliny zdroj. czerwonym przez gluszyce, rzeczke i wielka sowe az do srebrnej gory. tam nocleg i ziwedzanie twierdzy. mozna machnac tez gory bardzkie........rewelacja.

 

nastepnie z powrotem do jedliny.

 

wspaniale. swietnie nadaje sie na jazde enduro ale i typowy rower xc podola. podjazdy sa techniczne i strome ale dosc krotkie ......taki roler-koster.

 

wycieczka rewelacyjna i mam zamiar ja powtorzyc w tym roku po........6-7 latach.

 

ps. mozna zwiedzic osowke, rzeczke i nawet swiezo udostepniony wlodarz........ale hitlerowskie podziemia systemu "riese" to inny temat.

 

polecam. chyba najfajniejsze enduro a polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu bedziemy w piatek ~20 w Sokolniku (nocleg w schronisku Sowa -20zl). Bedzie nas 8 osob razem.

Pierwszego dnia zrobimy tylko maly rekonesans.

Sobota bedzie cała na jazde i niedziela gdzies do poludnia ;)

 

Jutro biore mape do reki i ustalamy dokladną trase :D Dziekuje za wszelkie sugestie i informacje.

Szczegolnie o tym kawalku enduro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis wycieczki w górach sowich był zamieszczony w bzikbordzie 9 ( 71 ) z września 2002 roku. A tak w ogóle to mnie się też marzą Góry Sowie i w ogóle Sudety: Kotlina Kłodzka, Rudawy Janowickie, Karkonosze. W Górach Izerskich byłem kilka lat temu i gorąco polecam. Niestety od tamtego czasu barbarzyńcy wyasfaltowali wiele pięknych żwirowych dróg. :022:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu bedziemy w piatek ~20 w Sokolniku (nocleg w schronisku Sowa -20zl). Bedzie nas 8 osob razem.

Pierwszego dnia zrobimy tylko maly rekonesans.

Sobota bedzie cała na jazde i niedziela gdzies do poludnia :P

jeśli dobrze kojarzę schronisko to właściciele bywają nerwowi :P (byłem 2 razy).

 

a jeśli chcecie poskakać - na zjeździe spod schroniska aż do rzeczki są ze 2-3 miejsca gtdzie można sobie skoczyć. ciekaw jestem jak to wygląda latem, bo ja byłem tam tylko na nartach.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...