Skocz do zawartości

[Wyścigi] Jaka taktyke przyjać na trasie 12 km


patrykwlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Sromotna porażka :D

 

Jakieś 20 lat różnicy i 2 min na takim dystansie ... przepaść ...

Na przeciętnych zawodach XC z 6`cioma ( około 20 km) pętlami najprawdopodobniej byś został zdublowany :P.

 

Tu mamy ojca który biega ... a bieganie nie przekłada się bezpośrednio na "rowerowanie" ... serce i płuco urosło ale to inny rodzaj obciążenia dla nóg.

Jak w tym momencie byście oboje rozpoczęli trening rowerowy ... to żeby dogonić ojca musiałbyś sporo więcej pracować i to nie miesiąc tylko minimum cały sezon.

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrykwlkp ja to widzę tylko tak. Zaproponuj ojcu rewanż za jakiś czas, na pewno się zgodzi. Ty ten czas porządnie wykorzystaj. Ojciec pewnie też się trochę lepiej przygotuje widząc Twoje zaangażowanie, bo łatwo się nie podda. Nawet jak wygra jeszcze raz, to już nie z taką przewagą, a Ty wyjdziesz z tego z twarzą.

Najgorsze co teraz mógłbyś zrobić to poddać się.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam kasę piwa ale czy warto o 2min biegać 5 lat i uczestniczyć w półmaratonach/maratonach ?

Warto. Twój staruszek się nie daje upływowi czasu. Sprzęt niekonserwowany i nieużywany marnieje, pamiętaj o tym, jak za lat 20-30 spojrzysz w lustro. 2 minuty na takiej trasie to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie dużo racji, ale:

 

proponuję test wykonać na tym samym rowerze i choć wynik może się wcale nie zmienić, to będzie wiarygodniejszy :)

Dobry pomysł z ojcem widze sie w niedziele przegadam ten temat. Tak mysle o rewanzu. Znow zacznie sie wf od pierwszego ;)

To ze nie uprawiam sportu nie znaczy ze nie bywam na swiezym powietrzu , nie przesiaduje czesto w barach z kebabem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wf to trochę mało, bo ile to teraz go jest ?  2 godziny w tygodniu ? 

Lepiej dla własnego dobra, wykrój tą godzinkę dziennie z czasu przed kompem i przeznacz ją na bieganie, jazdę albo jakie ogólne ćwiczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przegrałeś 2 minuty... To jest kosmos, ale nie martw się, jak się za siebie weźmiesz, do zrobienia, ale długo... Na trasie 14 km gdy zaczynałem jeździć, też było dość cienko, ale na początku z racji tego, że nigdy nie trenowałem wcześniej roweru postępy były szybkie, lecz 2 minuty na 14 km to urywałem dobre kilka miesięcy... No i z czasem kolejne 2 minuty jest znacznie trudniej urwać, poza tym płuca, ojciec ma już je wyćwiczone, u Ciebie będą niestety dopiero musiały się "wyćwiczyć" a to też ma znaczenie w osiągach, nie tylko siła "deptania"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...