Skocz do zawartości
matis1906

[Opony] Geax Saguaro 26x2.00 White collection

Rekomendowane odpowiedzi

matis1906
Witajcie , na początku chciałbym poinformować że nie będzie to notka z testu długodystansowego tylko raczej może odczucia po przesiadce z maxxis flyweight 330 ( z mojej winy rozciąłem ściankę ) + ocena opon po wstępnej przejażdżce ok 70km.

Opony dostałem dziś tj 05.08.2014r i poleciały na początek na wage , masa producenta to 550gram , rzeczywista dużo dużo wyższa bo aż 581gram. Barwa istotnie biała , no ok może delikatnie kremowa . Ścianki są bez porównania grubsze niż te w Flyweight , co ma bardzo duży wpływ na ciśnienie w kole . Na Maxxisach jeździłem z ciśnieniem o około 1atm. wyższym niż na geax i mimo to nadal występowało zjawisko "bujania" na zablokowanym Leftym.

Otóż owe bujanie polegało na dociskaniu opony do podłoża przy mocnym naciskaniu na pedały będać jednocześnie na siodle.

Wynikało to wg. mojej opinii z cienkich ścianek i sporej elastyczności co powodowało chwilowego "flaka" przy energicznym pedałowaniu .

W geaxach nawet przy ciśnieniu rzędu 2.5atm. nie ma tego zjawiska.

Jeśli chodzi o przyspieszenie to w moim odczuciu dociążenie roweru o całe 520gram na samych oponach daje mi odczucie żółwiego tempa. Najgorzej na starcie , czuć wyższy moment bezwładności . Rower stabilniej jeździ na wprost - jak już się rozhuśtam to jedzie , ciężej natomiast o szybką zmianę kierunku w terenie ( z czasem do opanowania ).

Spory plus za szybkie pozbywanie się błota z bieżnika , myślałem że ostatni raz widziałem je białe jak wyruszałem z domu , po trasie 70km można stwierdzić że są nadal bielutkie i ładnie się prezentują .

Z czasem będę uaktualniać wpisy wraz z rosnącym przebiegiem .

Pozdrawiam !

12445035.jpg?1407253090

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lederfox34

Szacunek za fajny sprzęt kolego ale pościel łózko jakoś tak rower nabierze "powagi" bo stanie w błocie czy korzeniach to co innego niż kiedy wyciągasz go spod kołdry :thumbsup:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Peter105

Miałem w poprzednim rowerze Saguaro 26 w tej samej szerokości tylko w konwencjonalnym, czarnym kolorze; koledzy natomiast zakupili białe.

Wspominam te gumy jako jedne z najfajniejszych jakimi miałem przyjemność jeździć. Są przewidywalne (za wyjątkiem mokrego asfaltu, po deszczu na rondzie trzeba baaardzo uważać żeby koło nie odjechało), mają stosunkowo niskie opory toczenia. Dosyć szybko się niszczą, ale w zamian mają świetną przyczepność w terenie. Wyjeżdżałem na nich w górach wszystko i w niemal każdych warunkach.

Jak wspomniałem dwóch kolegów miało wersję białą. Po kilku miesiącach nieładnie zżółkła.

Żaden z nas jej nie przeciął, więc uważam że ścianki boczne są odpowiednio grube.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
matis1906

O tak , na mokrym są okrutnie nieprzewidywalne , o ile na mokrym asfalcie sam ustalam kiedy przyhamować lub łagodniej wejść w łuk to na kamieniach , zjazdach/podjazdach są po prostu nieobliczalne. Miałem okazję zupełnie rekreacyjnie pobujać się po górach świętokrzyskich , szlaki głównie składające się z kamieni  ale dały mi do zrozumienia że saguaro na mokre się zupełnie nie nadaje.Opory toczenia znośne , choć przesiadając się na opony cięższe łącznie o ponad 0,5kilograma czuć te dodatkowe kilka watów potrzebne do rozbujania maszyny. Staram się lekko przemywać ścianki używając mydła , póki co są bielusieńkie jak należy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• maker73
      Przez maker73
      Obecnie jeżdżę na Vittoria Saguaro 26/2 tnt, komplet opon zakupiłem w jednym sklepie, po jakimś czasie zauważyłem, że tylna opona "przemaka" dosłownie. Próbowałem reklamować, ale straciłem paragon, więc zmieniłem uszczelniacz z Trezado na Stans, trochę się poprawiło, ale problem nie zniknął, ciśnienie nie spada, jeździ się dobrze, czy ktoś ma podobne doświadczenie? Dodam jeszcze, że przejechałem na tej oponie ponad 7000 km po różnym terenie.
    • Flint_wwy
      Przez Flint_wwy
      Witam
      mam na sprzedanie trochę opon:
      geax mezcal 26x1.9 zwijana 60zł -1szt
      http://allegro.pl/geax-opona-zwijana-mezcal-26x1-9-okazja-i7152936011.html
      schwalbe kojak 700x35 50zł -2szt
      http://allegro.pl/opona-schwalbe-28x1-35-700x35c-kojak-okazja-i7152943249.html
      vittoria cross xn pro 700x32 50zł -4szt
      http://allegro.pl/opona-vittoria-cross-xn-pro-700x32c-okazja-i7152956953.html
      kenda kommuter 26x2.0 25zł -2szt
      http://allegro.pl/opona-kenda-26-x-2-00-kommuter-kremowa-okazja-i7153000744.html
      cst new almelo 700x35 25zł  -2szt
      http://allegro.pl/opona-cst-new-almelo-700x35c-czarna-bialy-bok-i7153017921.html

ceny podane za sztukę
    • sznib
      Przez sznib
      Nowe gumki, Geax Goma.
    • Michalsky
      Przez Michalsky
      Witam forumowiczów. <br>
      Potrzebuje rady jakie opony kupić do roweru: Giant Talon 1 Ltd 2016 (jak na zdj.). Obecnie założone są fabryczne opony Schwable Smart Sam Active Line K-Guard (jak na zdj.) 27.5x2.25 i muszę przyznać, że jeździ się ciężko, szczególnie przy podjazdach. Ogólnie nie czuć powera i przyspieszenia podczas jazdy niezależnie od podłoża i ciśnienia w oponach i nawet przesiadka na system spd niewiele dała. Jednym słowem rower muli, a głównej przyczyny takiego stanu rzeczy upatruje w oponach. Dodam jeszcze, iż nie jestem lekkim cyklistą gdyż waże 92 kg, a pewien mechanik doradził mi gdy mu przedstawiłem problem, aby kupić opony Geax Saguaro 2.0 albo Continental Race King 2.0. Zasugerował mi też, iż węższe opony dadzą mniejsze opory toczenia przy mojej wadze. Pomyślałem, że coś w tym może być, gdyż do niedawna jeździłem starym rowerem na oponach 26x1.75 i aż takich problemów z mocą nie było jak w nowym. Zamierzam jeździć w maratonach mtb, więc potrzebuje odmulić mojego talona. Czekam na wasze propozycje i zapraszam do dyskusji :-P