Skocz do zawartości

[spd] koszt minimalny


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Schwefel, to się dopiero nazywa przesada. :D Ceny butów są prawdziwe. Ale skąd Ty brałeś cenę pedałów Shimano PD-M505? Można je kupić za 39 złotych. :) A dokładnie teraz są na Allegro po 49. Cena 73 złote jest mocno zawyżona. Buty też można dostać trochę taniej. W związku cały turystyczny zestaw pedały + buty to koszt 190-200 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd Ty brałeś cenę pedałów Shimano PD-M505?

Z allegro. Były to najtańsze kompletne pedały 505.

Można je kupić za 39 złotych. :) A dokładnie teraz są na Allegro po 49.

Za 39 to chyba używki. A różnica między 39 a 49 jest duża :D Poza tym te za 49 są bez bloków, więc kupno bloków ~8zł+ koszt przesyłki pedałów i bloków i wyjdzie więcej niż moje za 73zł :D

Buty też można dostać trochę taniej.

Można, ale ceny które podałem są orientacyjne i 10zł w tą czy w tą nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w miarę porządny osprzęt SPD kosztował około 180 zł. Oczywiście kupione na Allegro.

- nowe pedałki SPD GIPIEMME MTB - 75 zł

- nowe buty AXO - 110 zł

Tyle mnie to kosztowało gdyż trafiłem akurat na wyprzedaż butów - obniżka cen 50%.

Także dobrze szukać okazji na Allegro. Jak się nie brzydzisz to tanio też można kupić na Allegro porządne lecz używane buciki SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedały zwykle są sprzedawane w komplecie z blokami i wszystkimi potrzebnymi śrubami i podkładkami. Zwykle to nie znaczy zawsze... pooglądaj na allegro- jest do przejrzenia tylko 280 aukcji- weź lepiej 520 srebrne- nie będzie złaził z nich lakier- bo to jedyna wada tych pedałek- poza tym są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ja na razie chyba sobie nie będę mógł pozwolić na wydanie 300zł na "komplet" SPD. Mam inne, pilniejsze wydatki. Chyba, że kupie sobie używki a bloki dokręce do starych Nike'ów :excl: hmm albo zakupie zwykłe wiązane noski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem na okazję na allegro i wygrałem na licytacji buty spd SHIMANO za 100 zł. Jakiś starszy model ale w idealnym stanie wraz z pedałami welligio (!).

 

Pedały kupiłem prawie nowe od kolegi za 25 zł SHIMANO PD M525.

 

Jak widać mam zestaw za 132 zł. Prawie jak nowyi znakomicie się spisujący. Na dodatek mam jeszcze w zapasie pedały welligio z blokami w zapasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pedały wytrzymałe są?

Tu jest temat, który powinien Cię zainteresować :arrow: http://forumrowerowe.jgc.pl/pedaly-SPDShimano-520-t7522.html

(...) hmm albo zakupie zwykłe wiązane noski ;)

Nie polecam. Noski są dobre tylko jeśli jeździsz po asfalcie za miastem. Tam gdzie łatwiej o glebę (las, góry) noski nie sprawdzą się. W "awaryjnych" sytuacjach ciężko wyciąga się z nich nogi, a i przy glebie będą Cię trzymać przy rowerze (SPD się wypinają), co jest wskazane na szosie, w terenie już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest temat, który powinien Cię zainteresować :arrow: http://forumrowerowe.jgc.pl/pedaly-SPDShimano-520-t7522.html

 

Nie polecam. Noski są dobre tylko jeśli jeździsz po asfalcie za miastem. Tam gdzie łatwiej o glebę (las, góry) noski nie sprawdzą się. W "awaryjnych" sytuacjach ciężko wyciąga się z nich nogi, a i przy glebie będą Cię trzymać przy rowerze (SPD się wypinają), co jest wskazane na szosie, w terenie już mniej.

Zdaje sobie z tego sprawę, tylko, że ja właśnie głównie po asfalcie jeżdżę, a nawet jak nie, można je zawsze odwrócić i mieć "zwykłe platformy". No ale wiadono, że lepiej mieć SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę, tylko, że ja właśnie głównie po asfalcie jeżdżę, a nawet jak nie, można je zawsze odwrócić i mieć "zwykłe platformy". No ale wiadono, że lepiej mieć SPD.

Z tym odwracaniem to nie tak pięknie. Wtedy często noski szorują o ziemię (na zakrętach, nierównościach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...