Skocz do zawartości

[przemyślenia] pedała


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez Fenthin, 28 Lipca 2014 - Spam, OT
Ukryte przez Fenthin, 28 Lipca 2014 - Spam, OT

Ja na takie dupsy nie zwracam uwagi.

Niestety nie tylko Ty i właśnie dlatego, nasz ojczysty język powoli zamienia się w śmietnik. Czasami, aż ciężko zrozumieć co analfabeta miał na myśli, albo po prostu, zwyczajnie opadają ręce.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Fenthin, 28 Lipca 2014 - Spam, OT
Ukryte przez Fenthin, 28 Lipca 2014 - Spam, OT

Niestety nie tylko Ty i właśnie dlatego, nasz ojczysty język powoli zamienia się w śmietnik. Czasami, aż ciężko zrozumieć co analfabeta miał na myśli, albo po prostu, zwyczajnie opadają ręce.

Nawymyślali dupsów to będą mieli śmietnik :)
Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Fenthin, 28 Lipca 2014 - Spam, OT
Ukryte przez Fenthin, 28 Lipca 2014 - Spam, OT

"Dupsów" a co to jest? Widzę, że bardzo aktywnie uczestniczysz w robieniu tego śmietnika. Poza tym, nie oni będą mieli, ale Ty również. Chyba, że piszesz w języku polskim przez pomyłkę.

Odnośnik do komentarza

Ja słyszę od znajomego właściciela sklepu ciekawe rozróżnienie: pedał jest u niego platformowy, natomiast pedał systemu spd zwie się "pedałko" :)

Może się nam nie podobać to kalectwo ale jak upór używających będzie większy niż tępiących to słowo to się przyjmie.

 

Jeśli mowa o formie "pedała" to się nie przyjmie, bo jest niezgodna z zasadami polskiej gramatyki. Albo przyjmie się jako popularny obiekt drwin, jak "posz-łem." "Pedał" odmienia się jak "kawał" i nawet najbardziej nachalna poprawność polityczna - jeśli w ogóle o to chodzi, bo w to wątpię - tego nie zmieni. Też patrzę na te "pedała" na aukcjach - kuriozum jakich mało. I to że wg niektórych rankingów polski jest najtrudniejszym językiem świata nikogo tu nie usprawiedliwia. Beka że hej!

 

Ale jaja - automat zmienia mi "posz-łem" na "poszedłem" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo 'nie kumam hiphopa' . albo wkradł się jakiś błąd, forma 'poszedłem' jest jak najbardziej poprawna ;)

 

 

odnośnie pedałów rowerowych w moim 'mniemaniu' :

 

kto, co -

liczba poj: pedał

liczba mnoga: pedały

 

- komu czemu - 

liczba poj:  pedałowi

liczba mnoga: pedałom

 

 

jeśli ktoś dopatruje się w tym nazewnictwie czegoś więcej, to jego osobisa tragedia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

albo 'nie kumam hiphopa' . albo wkradł się jakiś błąd, forma 'poszedłem' jest jak najbardziej poprawna ;)

 

Tak, ale gdy chcesz napisać formę niepoprawną np. na potrzeby tej dyskusji, to nie możesz ze względu na forumową autokorektę - stąd łacznik w "posz-łem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Normalnie  w tym temacie jest moc...i przesłanie....i idea...

Czytając ten temat odczuwałem emocje porównywalne z obserwacją schnącego prania.

 

 

Coby powstrzymać tą energię intelektualnych przemyśleń temat uznaję za nadmiernie wyeksploatowany i zamykam.

Współtwórcom dziękuję

oklaski.gif

 

Żegnam ozięble.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...