Skocz do zawartości

[rower] pomoc w wyborze fulla spec - trek


croowab

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas aby wymienić swojego wysłużonego specializeda epic m4 z 2004 roku (bodajże).

W sumie geometria ramy jak i sam rower bardzo mi pasuje ale niestety mam zgięty tylny wahacz i nie potrafię go wyprostować.

Genralnie można jeździć, ale koło jest lekko przekrzywione w lewą stronę co powoduje dyskomfort w prowadzeniu.

 

A więc do rzeczy.

Mam 187cm i prawie 100kg.

Rower ma służyć przeważnie do jazdy po ścieżkach utwardzonych i asfalcie (90%) ale raz do roku robię wypad w góry i generalnie tu ma ten rower się sprawdzać.

Skakać z 2 metrów nie mam zamiaru ale zjazdy ścieżkami z prędkością 40km/h musi bez problemu wytrzymać i zapewnić pewność prowadzenia.

 

Oczywiście biorę pod uwagę używki. Szkoda mi wydać 12tyś na nowy rower a przy odrobinie szczęscia można ten sam kupić za połowę lub jedną trzecią ceny.

Zwłaszcza, że ludzie na zachodzie gdzie mieszkam często kupują tego typu rowery i jeżdzą nimi po asfalcie.

 

Skłaniam się w nowszy model epica.

Ale po przeczytaniu "internetów" biorę pod uwagę treka z serii fuel.

 

Ew. mój znajomy ma do sprzedania za ok 2500pln ramę z karbony z demperem giant anthem advanced i tu się zastanawiam.

Gianta nie znam kompletnie a jak to jeździ wiedział bym po zmontowaniu całości.

Większość elementów mógłbym użyć z mojego obecnego epica.

 

Cena? adekwatna.

milionów nie zamierzam wydawać ale ma to być rower na następne lat 5 więc te 5tys pln mogę przeznaczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...