Skocz do zawartości

usuwanie tematow


Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec chciałbym tylko przeprosić wszystkich urażonych moimi wcześniejszymi wypowiedziami typu "jestem adminem to mogę" odnośnie wielkości obrazka w moim podpisie. Faktycznie, to mój błąd niedostosowania się do Zasad, przy tworzeniu których osobiście brałem udział. Poniosło mnie po pewnej PM, z zarzutami, że "skoro ja mam to dlaczego ta osoba nie może"...

Logo już pomniejszyłem i mam nadzieję, że teraz nikogo nie razi.

 

Odnośnie reszty to tylko zacytuję słowa Bardzo Mądrego Człowieka:

"(Forum) to nie jest państwo, skąd nie można emigrować i trzeba walczyć o swoje prawa, emigrować z forum można bardzo łatwo, jeśli komuś nie pasuje..."

 

Pozdrawiam

 

no i ok :)

 

Zbik szacun4you

 

ja juz nic nie mam do dodania wlasnie o "to" mi chodzilo :)

 

zostaje:) (nie zeby komus na tym spacjalnie zalezalo ale...)

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja dorzucę swoje 3 grosze...

na forum jestem od niedawna...na szosie śmigam gdzieś od miesiąca i w zasadzie to za dużo o połykaniu kilometrów nie wiem...fakt...można myśleć "a co trzeba wiedzieć o jeżdżeniu na szosie?" ale wbrew pozorom osobie dociekliwej mogą przyjśc do głowy pewne pytania.

 

Powiedzcie mi (wrodzy forum szosowego) czy jeśli spytam o np. sens zakupu roweku szosowego za 2600zł (takie pytanie było) to w rowery/ramy zostanę natychmiast "zawalony" przez takie same pytania dotyczące rowerów do XC (ponieważ takowych jest mnóstwo), wtedy nikt mego pytania nie zauważy i w efekcie nic się nie dowiem.

 

Szosowe forum bardzo mi odpowiadało. Stosunkowo mała liczba aktywnych tam userów i niewielka ilośc postów chyba nikomu nie wadziła. Teraz ktoś powie, że był tam bałagan...fakt, ale czy przez jedną/dwie osoby trzeba usuwać całą grupę? Przecież tak mała społeczność szosowa chyba nikomu nie przeszkadzała. Na skutek Waszego działania wyszukanie jakichkolwiek informacji dot, szosy staje się praktycznie niemożliwe!!! Musiałbym przeszukiwać po kolei wszystkie grupy, aby sprawdzić czy ktoś nie ma problemu związanego TYLKO I WYŁĄCZNIE Z ROWEREM SZOSOWYM!

 

Widzę, że powoli forum staje się podobne do precla...tam szosowcy też są w porażającej mniejszości i są bezwzględnie usuwani na margines, bądź kierowani na alt.pl.rec.sport.kolarstwo a szkoda :)

 

no ale trudno widocznie forum nie powinno nazywać się "Największe forum rowerowe" tylko "Największe antyszosowe forum rowerowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatruję się tej dyskusji od samego początku i co chwilkę mi się wydaje, że porozumienie zostało zawarte, pojawiają się osoby którym jednak coś się nie podoba.

 

Ja byłem bardzo zainteresowany działem grawitacyjnym, pojawił się - fajnie, zadecydowano że go nie będzie - spoko, jest tak jak było ponad 1,5 roku temu, kiedy się tu zjawiłem. Uważam że tego typu działy wymagałyby większej ilości modów, którzy byliby związani z tematem (żywo nim zainteresowani) i często by je odwiedzali, co pomagało by w płynnym układniu tego wszystkiego.

 

Osobiście nie mam żadnych zarzutów co do tego że ktoś edytował mój wpis itp. może dlatego mnie to nie drażni bo nie odczułęm tego na własnej skórze - ale wynika to z tego że staram się stosować do zasad.

 

Z całym szacunkiem D_D nie bądźmy malkontentami - możesz narzekać na to co jest tutaj ( Twoje zdanie ) - ale popatrz co się dzieje na innych forach (np. dh-zone (pewnie obalisz moją argumentację tym, że Ciebie to nie interesuje - ale mnie tak samo nie interesuje (z całym szacunkiem dla maniaków) forum szosowe, wiec jak ma byc po równo to po równo, tak samo domagaj się przywrócenia innych działów - bo wiadomo, że każdy pewnie podchodzi do tego trochę egoistycznie)).

 

Ja jestem zadowolony z tego jak to wszystko wygląda, co chcę to znajdę, Stróże pilnują tego wszystkiego (szacunek dla Was) , ja czasem raportuję niektóre błędy i tak IMO to powinno wyglądać.

 

Więc albo idziemy w kierunku tego ,że tworzymy tak naprawdę podfora (ale tez nie do końca, bo tak jak pisał Żbik zostaje to dublowane) - co zotało już wykluczone - lub : zostawiamy tak jak jest teraz i chyba tak będzie nalepiej.

 

PS. Jeszcze tylko dodam iż szkoda, że Deschek został zbanowany. Może nie wiem jak to dokładnie było (tyle co się dowiedziałem tutaj), ale uważam go za równego gościa z tego co pisał - może jest niepokorny, ale ma jaja :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gavron - nie jestem malkontentem - po prostu zaczynało się coś dziać w kwestii szosy i brutalnie to zniszczono.

 

Co do dublowania - dla jednego się dubluje a dla innego absolutnie nie - zależne jest to tylko od osobnika który wydaje werdykt - zasobu jego wiedzy i np. poziomu umysłowego i możliwości poznawczych. Dla mojej ciotki np. rower to rower - każdy taki sam.

 

Dla mnie i nie tylko dla mnie (są takie głosy na forum) nic się nie dublowało i dział szosa był bardzo potrzebny.

 

A że Żbikowi się dublowało to jego problem i nie mam wpływu na jego sposób rozumowania i wyciągania wniosków. Każdy rozumuje jak potrafi najlepiej i do Żbika nie ma pretensji - stara się jak może i przykłada się - to widać. A skutki jakie są - takie są. Jego forum jego odpowiedzialność. Ja nie jestem w stanie z nim polemizować - nie czuję się na siłach aby go "nawracać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się rękami i nogami

 

chyba nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu...nie mam pretensji o to że usunięto dział szosowy, bo faktycznie (respekt dla mogów i adminów) może niektórym zdawało się, że jest on zbędny, jednak mam pretensje o to że nikt nie liczy się ze zdaniem szosowców (których własnie sprawa dotyczy)....wygląda to tak, że ktoś zadecydował, tak ma być i koniec gadania...no ale trudno. w imię porządku niech będzie

 

to co w tym temacie przeczytałem troche mnie przybiło....ludzie to forum ma być dla nas...ono ma nam pomagać, a nie być przyczyną kłótni...fakt, że nikt nie jest doskonały, ale i userzy jak i moderatorzy powinni wykazać trochę więcej dobrej woli...wszyscy przecież to forum tworzymy, więc nie rozumiem dlaczego nikt się nas - userów o zdanie nie spytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Twoich "zarzutów" o tematy w dziale Forum Grawitacyjne to polecam ten topic --> http://forumrowerowe.jgc.pl/Zbedne-dzialy-t16267.html. Własnie dlatego zniknął ten dział. Forum Szosowe także najprawdopodobniej zniknie z tego samego powodu.

 

Widać, udzielasz się w dyskusji, a nie czytasz zupełnie co napisano wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to zobacz sam:

żbik - za usunięciem

cookiesrulez - zdanie neutralne/ chciał zrobic ankietę (jednak się jej nie doczekałem)

deschek - przeciw usunięciu

MIC - za

goly33 - przeciw

kolumb - w zaszadzie to przeciw

Katsumoto - dział szosowy zbędny (ale nie do końca)

ralf - przeciw usunięciu

Ecia - za usunięciem

fryta - przeciw usunięciu

neo6 - za usunięciem

jo_jacek - przeciw

pikul - za usunięciem

green - nie określił się

pchełas - przeciw usunięciu

Schwefel - nie określił się

ja - przeciw usunięciu

 

czyli podsumowując

za usunięciem: 5 osoby

przeciw usunięciu: 7 osób

niezdecydowani/nieokreśleni: 5 osoby

 

widać,że chyba na tym forum zdanie modów/adminów liczy się podwójnie....a może to wcale nie jest demokracja, tylko komunizm (wszyscy razem i równi, a tak naprawdę to są równi i równiejsi)

 

była dyskusja i każdy mógł wyrazić co o tym myśli

ta...była...ale i tak nic nie dała

 

jeszcze jedna prośba. proszę tych, którzy są/byli za usunięciem działu szosowego żeby napisali ile postów napisali w tym dziale...albo chociaż ile razy do niego zajrzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś to wyliczył...

 

No to dla Ciebie takie małe sprostowanie:

1. za usunięciem z Twoich wyliczeń jest 6 osób, a nie 5: Żbik, MIC, Katsumoto, Ecia, neo6 i Pikul

2. dolicz do tego Mietka, który także był od samego początku przeciwny tym działom :rolleyes:

Mamy remis 7:7 :unsure:

 

3. ralf: "a we wszystkich tych nowo utworzonych działach tematy sie dublują, chocby temat o najwiekszej predkosci w dziale o szosówkach" - skoro uważa, że tematy się dublują to raczej popiera moje zdanie o powtarzaniu się tematów i jest za usunięciem :blush: (co poparł na końcu topicu słowami: "o i tak bedzie chyba najlepiej" )

 

Wychodzi 8:7...

 

Nie chcę się naprawdę spierać o liczby. Jeśli znajdzie się kilku, kilkunastu szosowców, którzy będą zainteresowani powstaniem na nowo takiego odrębnego działu to pomyślimy nad jego ożywieniem. Wybierze się wtedy moderatora spośród nich, który będzie trzymał w ryzach tylko ten dział i nie będzie więcej sporów. W dziale tym jednak będą znajdowały się tylko i wyłącznie tematy ściśle związane z kolarstwem szosowym! Zainteresowanych tym działem proszę o wypowiedź i listę chętnych, bo jak na razie zauważyłem może 2-3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...jak chcesz...o liczby nie będziemy się spierać, bo i tak Ty będziesz górą (z założenia)

 

W dziale tym jednak będą znajdowały się tylko i wyłącznie tematy ściśle związane z kolarstwem szosowym!

no tak w założeniu przecież było, a potem były nieścisłości typu odzież szosowa itd :030: myślę, że o takie głupoty to aż szkoda kb-itów marnować...

 

żbik - dziękuje! bardzo za dobry pomysł...jestem za..szkoda że do tego wniosku doszedłeś po tak długich i burzliwych dyskusjach :unsure:

 

A zatem ja wpisuję się jako pierwszy chętny na listę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admini moim zdaniem zachowali się bardzo dobrze (Żbiku przeprosił, a jak wiadomo każdy może mieć gorszy dzień! - nie czepiajcie się jego).

 

Co do działów szosa/grawitacja - na razie nie mam szosówki (w odległych planach), ale uważam, że skoro dział Rowery/ramy nazywa się właśnie tak, a nie RoweryMTB/ramyMTB to znaczy że tam umieszczamy pytania o MTB, Dirt, Street, Enduro, Szosę, Downhill itp.!!! Jak ktoś Ci się - za przeproszeniem - wpierniczy z rowerem MTB do pytania o szosę napisz do moderatora aby usunął ten post. Ewentualnie powtórz pytanie poniżej posta o MTB.

 

Pozdrawiam i proponuję zamknąć temat, bo zawsze znajdzie się ktoś komu się nie będzie coś podobać i będzie "fermencił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbik - a kto wiedział że toczy się jakaś dyskusja o usunięciu działu?

Odpowiedni wątek powinien być zamieszczony w dziale szosowym - mnie nie przyszło nawet przez chwilę do głowy że usuniecie dział zaraz po jego powstaniu. Nie było żadnych awantur w dziale i bardzo pięknie się rozwijał. Widziałem udział moderatorów w tym dziale i logicznym wydawało mi się że jakby coś nie grało to w tym dziale zostaniemy poinformowani.

 

Ludzie w innych wątkach pytają gdzie jest szosa. Widocznie nic o dyskusji nie wiedzieli – jak to możliwe przy tak doskonałej moderacji żeby użytkownicy nie wiedzieli o tym że zamierzasz zlikwidować dział?

 

Niestety obecny wątek ma tytuł bez sensu "usuwanie tematów, odpowiedzialność moderatorow" - kto to w ogóle skojarzy z szosą? i dyskusją o problemach z działem szosowym? - niestety twoja "logika" w ułatwianiu życia userom po raz kolejny zawodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym za przywróceniem działu szosowego na takich warunkach jakie zaproponował Żbik. Posiadanie takiego podforum ułatwi szosowcom wzajemny kontakt. Problem z dublowaniem hmm może raczej z "niewłaściwym umieszczeniem" bo jak będę chciał spytać o ramę szosową to spytałbym o nią w dziale szosowym, właśnie żeby nie zostać przysypanym przez podobne pytania odnośnie do ram do innych bardziej popularnych dyscyplin rowerowych, podobnie rzecz ma się z przerzutkami itp. Gdyby dać szosowcom [i nie tylko w końcu każda grupa może mieć podobne potrzeby] szanse oraz mianować nowego moda który gospodarowałby tym skrawkiem forum to wydaje mi się że to może zdać egzamin, może wtedy wszyscy zaintereresowani będą w miare zadowoleni.

 

edit: tematy dotyczący usunięcia działów mógł zostać przyklejony, jeśli tak było i tego nie zauważyłem to przepraszam [nie żebym się czepiał, to tak na przyszłość :rolleyes: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D D - widać jesteś człowiekiem, któremu nie sposób dogodzić!! Próbuję sprawić, aby każdy był zadowolony na forum i przywrócić dział szosowy (skoro był tak bardzo potrzebny) ale Tobie oczywiście znowu coś nie pasuje... Skoro jest tyle zapytań o dział szosowy w innych wątkach to zbierz grono szosowych zapaleńców (np kontaktując się z nimi na PM) i stwórzcie grupę, która będzie prowadziła i rozwijała dział szosowy. Chyba, że jesteś człowiekiem, który przychodzi na "gotowe" i pomoc przy prowadzeniu tego działu go nie obchodzi... Trochę inicjatywy z Twojej strony również nie zaszkodzi :rolleyes:

Tak jak napisałem wcześniej, jeśli zbierze się grupka kilkunastu zapaleńców szosy, dział szosowy powróci na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cięzkich negocjacjach mamy 5 stron OT, ale doszliśmy do porozumienia. Bardzo mnie to cieszy. Teraz należy tylko wszystko dokładnie przemyśleć i zrealizować plan Zbik'a. Pozdrawiam! :rolleyes:

 

PS. Radze przyszłemu moderatorowi forum szosowego (jak plan dojdze do skutku) już na początku ustalić zasady oraz porządek (nie zmieniając zasad panujących na całym forum) i podpiąć je w zamkniętym temacie, aby niedomówień nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecny wątek ma tytuł bez sensu "usuwanie tematów, odpowiedzialność moderatorow" - kto to w ogóle skojarzy z szosą? i dyskusją o problemach z działem szosowym? - niestety twoja "logika" w ułatwianiu życia userom po raz kolejny zawodzi

 

@ D_D pierwotnie nie o to w tym wątku chodziło (czytaj proszę uważniej - bo wychodzi na to że ten topic dotyczy tylko i wyłącznie szosowców - w sumie to dzięki Tobie w tym wątku rozgorzała dyskusja na ten temat ), ale widzę że wszyscy mówią szosa, szosa, a nikt nie wspomniał o dziale grawitacyjnym, a on tez został usunięty i nie było na ten temat wątku w tymże dziale.

 

Sam widzisz, że interesuje Cię tylko ten dział i w sumie nic poza tym co dzieje się na forum (nie przeglądzasz tematów), więc nie bądź zdziwiony, że o czymś nie wiedziałeś. Gdybyś czytał to byś wiedział. Jezeli nie masz na to czasu, nie dziw się prosze, że inni (chodzi o Adminów i Modów) tez mogą go nie mają.

 

Żbik chce mieć ułatwione zadanie (bo nie siedzi cały czas na forum (wiadomo) - są tez inne zajęcia) i chce uprościć formułę forum (brak działów).

 

 

 

Prosiłbym również, o rozważenie w momencie przywrócenia działu szosowego, powrotu także działu grawitacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh....

myślę, że damy rady i wspólnymi siłami coś zdziałamy...

być może (podkreślam być może bo nie jestem pewien) logika żbika i modów nie jest zła....walczę o przywrócenie dzialu szosowego bo:

chce się dowiedzieć czegoś o np. hamulcach szosowych/ ramach szosowych/ kierownicach szosowych etc które są inne niż np. w XC i wtedy pytanie zamieszczam w dziale rowery/ramy, koła, hamulce itd, tak?

bo jeśli tak to w tych działach nie będzie wiadomo czego tyczy się pytanie...czy autorowi posta chodzi o kiere szosową/Dh/XC czy jakąkolwiek inną

 

wtedy rozwiązaniem było by wpisywanie w [ ] dodakowo o jaką dziedzinę nam chodzi, bo w przeciwnym wypadku byłby taki bałagan że nikt by się nic nie dowiedział, nic nie znalazł itd.

 

nie wiem które rozwiązanie jest lepsze...czy takie jakie było dotychczas, czy takie jakie będzie teraz...każde ma wady i zalety...

 

Założę zaraz w dziale " Koncert życzeń/ Słowa kreatywnej krytyki" temat w którym proszę o wpisywanie się osób które są za przyróceniem działu szosa i które będą ewentualnie prowadziły/rozwijały itd dział szosowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas t1 - gdyby każdy użytkownik sformułował nazwę tematu w sposób jasny nie byłoby najmniejszego problemu. Np:

[kierownica] szosowa - jaką polecacie?

[rama] szosowa - co sądzicie o Look xxx?

[hamulce] szosowe - Campa czy Shimano?

Nieprawdaż, że proste? Niestety mało realne... :rolleyes:

 

pchełas - tak jak pisałem, obsługa nie jest w stanie upilnować wszystkich i wszystkiego. Dziwicie się, że wprowadziliśmy zasady, a Twój przykład świadczy idealnie o tym, że wielu ich nie przestrzega. Wszystkie działy są w miarę jasno opisane co w nich umieszczać i wystarczy przeczytać opis pod nazwą działu, żeby wiedzieć gdzie umieścić swoje pytanie. Wygląda na to, że wielu ludzi nie potrafi chyba czytać...

 

Gavron - dział grawitacyjny zniknął, bo było z nim najwięcej problemów. Poprostu pod pojęciem "grawitacja" znajdziemy tyle odrębnych pojęć, że nie byliśmy w stanie ogarnąć wszystkiego... Ten dział na pewno już nie wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D D - widać jesteś człowiekiem, któremu nie sposób dogodzić!! Próbuję sprawić, aby każdy był zadowolony na forum i przywrócić dział szosowy (skoro był tak bardzo potrzebny) ale Tobie oczywiście znowu coś nie pasuje... Skoro jest tyle zapytań o dział szosowy w innych wątkach to zbierz grono szosowych zapaleńców (np kontaktując się z nimi na PM) i stwórzcie grupę, która będzie prowadziła i rozwijała dział szosowy. Chyba, że jesteś człowiekiem, który przychodzi na "gotowe" i pomoc przy prowadzeniu tego działu go nie obchodzi... Trochę inicjatywy z Twojej strony również nie zaszkodzi :rolleyes:

Tak jak napisałem wcześniej, jeśli zbierze się grupka kilkunastu zapaleńców szosy, dział szosowy powróci na forum.

 

Drogi Żbik - od wczoraj myślę nad całością problemu - nawet prowadziłem już rozmowy w sprawie przyszłego moderatora, prowadzę też ciekawe rozmowy na PM z kimś z kierownictwa - także nie zarzucaj mi bierności.

 

Problemem może być przyszła moderacja i jej jasne zasady. Uważam że od początku należy jasno określić formę i zasady działu szosa - tak aby w przyszłości uniknąć nieporozumień.

 

Przede wszystkim uważam że moderatorem musi być osoba która "siedzi w temacie" i go "czuje" dogłębnie

 

Boję się przede wszystkim przyszłych konfliktów między moderatorem szosy i innymi moderatorami.

Konfliktów np. na temat tego co się dubluje (a w zasadzie poprawnie pisząc - powtarza)

 

Myślę że jest konieczna daleko idąca "autonomia" szosy - uważam że siła tkwi w różnorodności i w wolności a nie w ujednolicaniu i sztywnych podziałach.

 

Daj mi proszę czas na wstępne zorganizowanie wszystkiego - myślę że kilka dni to minimum - jest piękna pogoda i kto może to siedzi na szosie a nie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gavron - dział grawitacyjny zniknął, bo było z nim najwięcej problemów. Poprostu pod pojęciem "grawitacja" znajdziemy tyle odrębnych pojęć, że nie byliśmy w stanie ogarnąć wszystkiego... Ten dział na pewno już nie wróci...

 

No to szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie jesteście w stanie upilnować wszystkiego. Zasady pisania postów, gdyby były całkowicie przestrzegane to rzeczywiście ułatwiłyby wyszukiwanie tematów nas interesujących [gdyby były formułowane tak jak dałeś przykład odnośnie tematów szosowych] Niestety niektórzy mają ewidentny problem z wysławianiem się i stąd bałagan. Takie zasady wymagają niestety od obsługo forum dużo pracy, która jeśli jest solidnie wykonywana owocuje przejrzystością forum :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

dla mnie to jest dziwne, ze w kwestii dzialu szosowego wypowiadaja sie osoby, ktore na szosowkach w ogole nie jezdza - w koncu to ich w ogole nie dotyczy.

nie mowie tutaj o moderatorach, bo wiadomo, ze oni musza byc tym tematem zainteresowani,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony po części rozumiem stanowisko szosowców w sprawie odrębnego forum; z drugiej jednak - argumentacja niektórych, parafrazując D D, "powala" swoją logiką... Weźmy np. stanowisko lukasa_t1 odnośnie do, jakoby, problemów z orientacją w tematyce pytań - przecież tu właśnie wracamy do kwestii zgodnego z regulaminem tytułowania wątków w odpowiednich działach. W tej sprawie zresztą wypowiedział się już Żbik. D D: ty z kolei masz pretensję, że jakoby informacja o planowanym skasowaniu forum szosowego została umieszczona w temacie o nazwie nie mającej nic wspólnego z odnośną tematyką - podczas gdy sprawa ta była omawiana i dyskutowana w jak najwłaściwszym po temu dziale: "Koncert życzeń/słowa kreatywnej krytyki", w temacie "Zbędne działy - usunąć czy nie", a nie - jak sugerujesz - w wątku, w którym niniejszym się wypowiadamy. Przypominam, że dyskusję na temat działu szosowego w wątku "Usuwanie tematów..." rozpętałeś ty.

Szosowcy utrzymują, że forum szosowe jest im niezbędne, jako że tematyka związana z szosą jest na tyle swoista, że nie sposób pogodzić dotyczących jej tematów z wątkami odnoszącymi się do innych odmian kolarstwa. No, tak - ale np. BMXowcy mogą powiedzieć to samo... grawitacyjni również mogą stworzyć odpowiednią listę argumentów przemawiających za własnym forum... są jeszcze podróżnicy-sakwiarze... a co z torowcami? z trialowcami? Gdyby każdy zaczął domagać się utworzenia osobnego działu dla dyscypliny kolarstwa, którą on sam uprawia - forum wymagałoby kompletnego przemodelowania, rezygnacji z dotychczasowej formuły na korzyść zupełnie nowej. A to znowu spotkałoby się z krytyką niezadowolonych zwolenników obecnego kształtu forum... nie mówiąc już o wielomiesięcznej pracy, wiążącej się z rozlokowaniem na nowo tysięcy tematów, które na serwerze forum obecnie się znajdują. Prawdopodobnie nie obyłoby się bez zawieszenia forum na pewien czas, niezbędny dla dokonania tej reformy... ale to już zupełnie inna sprawa. Ważniejszy w tym przypadku jest fakt, że roziązanie to również nie zadowoliłoby wszystkich użytkowników i wytworzyłaby się kolejna konfliktowa sytuacja.

To są moje argumenty przeciwko tworzeniu forów dyscyplinarnych. Jeśli jednak zapadnie decyzja o powstaniu forum szosowego - myślę, że powinno ono funkcjonować na zasadzie daleko idącej autonomii. Czyli - jak już zostało powiedziane - własny moderator, własne działy; coś w rodzaju zupełnie odrębnego organizmu, dość luźno "sfederowanego" z głównym korpusem obecnego forum. W ten sposób ingerencja w obecną strukturę forumrowerowego nie zostanie zbyt głęboko naruszona i dysonans nie będzie aż taki wyraźny. Ja to widzę w ten sposób - a decyzja leży oczywiście w gestii naczelnictwa i samych bezpośrednio zainteresowanych.

Natomiast: co w zaistniałej in spe sytuacji zrobić z postulatami przedstawicieli innych odmian kolarstwa - zupełnie nie mam pomysłu :) ...

Pozdrówko z kolejnym elaboratem :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...