Skocz do zawartości

[przerzutka przód] LX czy XT?


Vader

Rekomendowane odpowiedzi

Top-swing? Znaczy to przednia ma być? To szkoda kasy - ja mam najtańszą Shimankę za 20 zeta i chodzi bez problemu :)

PS Rozważ zakup SRAMA - przód (są modele bodaj x-7 i x-9) kosztują ok. 100. A z tyłu jest jedna, która bije sobą wszelkie Shimanki, a kosztuje "tylko" ok. 200PLN (manetki grip hift lub cynglowe do wyboru) - SRAM x-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z MrJ-tem nie mozna sie zgodzic, mialem kiedys Alivio teraz jezdze na Lx i roznica w dzialaniu kolosalna,

no i generalnie downswingi uwazane sa za bardziej sztywne i bardziej wytrzymale,

wogole poszukalbym starszych modeli, porownywalem w sklepie 3 modele (najstarszy-jeszcze taki czarny, ten z serii szafirowych i ten nowy) i ten najstarszy byl chyba o polowe lzejszy od najnowszego, duzo lepiej wykonany, mial gerulacje do sprezyny, no ale na xt nie patrzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja używam xt, miałem lxa i jeśli idzie o porównanie, to stawiam je w zasadzie na równi. jeśli idzie o niezawodność, to na lxie zrobiłem 5kkm i spreżyna nie wydoliła a na xt ku jak na razie 6 tys i nie wygląda na to,żeby miała nie wydolić :) Tak, czy tak, obie są dobre :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze jesli chodzi o przerzutke przednia to nie ma totalnie sensu dokladac... jesli nie jest to rozklekujace sie deore to kazda (doslownie kazda, wliczajac sisa) sie sprawdzi. Co ciekawe ... im nizsza grupa tym mocniejsza sprezyna sciagajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie zgodzę się z tym że każda się sprawdzi. Zmieniając napęd z 7 na 9-rzędowy musiałem ze względów finansowych zostawić z przodi TY-10 i chodziło to strasznie ciężko. Dopiero jak założyłem LX wszystko się zmieniło i chodzi świetnie po dziś dzień (12 kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym że każda się sprawdzi. Zmieniając napęd z 7 na 9-rzędowy musiałem ze względów finansowych zostawić z przodi TY-10 i chodziło to strasznie ciężko. Dopiero jak założyłem LX wszystko się zmieniło i chodzi świetnie po dziś dzień (12 kkm).

 

No tak, ale ja nie bralem pod uwage, ze ktos moze zestawiac niekompatybilny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

No tak, ale ja nie bralem pod uwage, ze ktos moze zestawiac niekompatybilny sprzet.

Uwazam, ze jesli chodzi o przerzutke przednia to nie ma totalnie sensu dokladac... jesli nie jest to rozklekujace sie deore to kazda (doslownie kazda, wliczajac sisa) sie sprawdzi.

Plączesz się w zeznaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam może mi ktoś powiedzieć czy obecnie jest jakas różnica miedzy top a down swing bo ztego co wiem obie działają w obu systemach wiec czy poza trwałością podobno down swing jest trwalsza sa jakies inne przeciwwskazania ? Moja rama ma prowadzenie linki górą czyli teoretycznie top swing powinienem kupić ale za wzgledu na trwałośc wole down swing czy wszystko bedzie dobrze działałao mowie o sh - XT

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Moja rama ma prowadzenie linki górą czyli teoretycznie top swing powinienem kupić

Dlaczego niby? Przecież to bez znaczenia. Top swing trochę lżej chodzi, ale dużo szybciej łapie luzy dlatego nie polecam. Jedyny problem jaki może być z down swing to może kolidować ze śrubkami od bidonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam xt , a miałem po koleji :

sis

alivio

deore

acera

xt

 

jak dotąd wszystkie padały dosyć szybko , najlepiej i najdłużej ( rok ) działała acera i działa nadal w drugim biku ale luzy ma okropne i wyregulować to to trzeba mieć cały dzień i dużo cierpliwosci , ale wydaje sie byc najmocniejsza . XT(2006) mam od miesiaca i jest ok chociaż badzo ale to bardzo brzydka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W przerzutkach przednich to nie ma najmniejszej różnicy. Założyłbyś SIS-a i było by super.

Nieprawda. Przerzutka z niskiej grupy nie będzie zbyt dobrze działała z manetkami z wyższej półki. Przez pewien czas jeździłem na przerzutce TY-10 w połączeniu z manetkami Deore i chodziło to bardzo nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące, że moje pytanie było spowodowane niewielkimi wątpliwościami a przezutka juz do mnie jedzie :) nie zgodzę się, że przezutka przednia jest bez znaczenia obecnie mam wlaśnie acere montowaną na suporcie sprecyzja była ale po roku sie skończyła a regulacja jakos nic nie pomaga (moze brak mi talentu hihi) poza tym strasznie ciezkie to bydle no i nie obsluzy nowej korby na 42 zęby

 

Pozdrawiam i dzieki za rady (xt down swing juz w drodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rama ma prowadzenie linki górą czyli teoretycznie top swing powinienem kupić ale za wzgledu na trwałośc wole down swing czy wszystko bedzie dobrze działałao mowie o sh - XT

 

Pozdrawiam

 

Prowadzenie linki czy to górą czy dołem nie ma nic do rodzaju stosowanej przerzutki. TopSwing oznacza że pantograf ruszający wózkiem wypada powyżej obejmy mocującej. Down swing że poniżej. Ciągnięcie linki dołem czy górą nie ma tu nic do rzeczy. Top swingi chodzą lżej ze względu na swą konstrukcję i lepiej pasuje zwłaszcza do DualControli.

 

Down swingi faktycznie były trwalsze ale od pewnego czasu Shimano poprawiło ten problem znacznie poszerzając szerokość ogniw na których to się wszystko obraca. Kupiłem taką XT (wg mnie nie ma różnicy względem LX ale to tylko 20zł więc się nie zastanawiałem) ale potwierdzić nie mogę co twierdzi Shimano że wzrosła trwałość bo mam ją za krótko, chodzi o.k.

 

Co do padania sprężyny - bardzo łatwo znacznie zwiększyć jej trwałość - wystarczy zostawiać rower nie jeżdżąc na najmniejszej zębatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do padania sprężyny - bardzo łatwo znacznie zwiększyć jej trwałość - wystarczy zostawiać rower nie jeżdżąc na najmniejszej zębatce.

Toretycznie to powinno coś dawać. Czy w praktyce też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...