Skocz do zawartości
kubasias

[rower] Canyon vs Cube vs Ghost

Rekomendowane odpowiedzi

kubasias

Witam i bardzo proszę o uargumentowane opinie. Do wyboru 3 rowery. Wszystkie w tej samej cenie. Przygotowałem małe porównanie.

8d6684ca61f21.jpg

mam 185 cm wzrostu około 85 - 86 przekrok

tutaj geometrie:

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3206#tab-reiter2  rozmiar 20 cali L

http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-CUBE-ACID-29-2014-SZARO-BIALY/4475 21 cali

http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-GHOST-SE29-2970-kolekcja-2014/4286 52cm 20,5 cala

proszę o opinię co do wytrzymałości, jakości. ogólnych preferencji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez
Napisano (edytowane)

Można to ująć tak : najbardziej  wyciągnięta pozycja będzie na Cube, później Canyon a następnie Ghost, każdy będzie się prowadził inaczej, jednak różnice są trudne do wytłumaczenia - w skrócie najbardziej "luzackie" prowadzenie i pozycja to Ghost , będzie go można najłatwiej opanować na zjeździe i nieco trudniej zmusić do skrętu, przy podjeździe trzeba będzie bardziej popracować (przenieść środek ciężkości na przód) , ale przy tym będzie lepiej zacieśniał zakręty, Cube odwrotnie, łatwiej będzie skręcał, będzie go trudniej opanować na zjeździe, ale przy tym w szybkim zakręcie będzie go bardziej wyrzucało, Canyon to coś pośrodku, jednak ma wysoko przekrok, według tabelki dotykał by praktycznie do krocza. ...

Edytowane przez Rulez

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubasias

Rower potrzebuje do jazdy w terenie.ale cóż to za teren w środkowej Polsce o ile czas pozwoli wyjazdy w gory będą sie zdarzały. Obecnie mam meridę Matts 40 20 cali z mostkiem 100 odwróconym . jeździ mi się ok. Jak byś stal przed takim wyborem jak ja cobys wybrał. Ghostsuper wygląd długa podsiodlowka a maly przekrok. Cube z kolei recon z motion control o ile sie nie myle .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez
Napisano (edytowane)

Ze względu na charakter roweru wybrał bym Ghosta, żaden z widelców nie jest rewelacyjny, ważniejszy dla mnie jest charakter roweru. Ale zaznaczam, że to moje zdanie  :whistling:

PS

Recon z Cube nie ma tłumika Motion Control .

Edytowane przez Rulez

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubasias
Napisano (edytowane)

Co masz na myśli pisząc charakter? w sensie zacięcie płynące z geometrii ? Na stronie Sram jest opis, że recon silver ma motion control

Edytowane przez kubasias

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez
Napisano (edytowane)

Na stronie roweru jest napisane , że Recon Silver ma TurnKey, i na pewno tak ma :whistling: , Na stronie Sram też piszą , że Recon Silver ma TurnKey :

http://www.sram.com/rockshox/products/recon-silver-tk

Jakieś wątpliwości ?

Charakter roweru wynika z geometrii, tak czy siak, radzę się przymierzyć do tych rowerów, na pewno pozycja na nich zajmowana nie będzie taka sama .

Edytowane przez Rulez

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubasias

Pod każdym amortyzatorem są widoczne zastosowane technologie przy serii xc nie ma wzmianki o motion control przy reconach już tak. Stąd moja dedukcja co do motion.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

No trudno, wydedukowałeś źle, XC i Recon Silver TK nie różnią się tłumikami, różnią się rodzajem stali w goleniach ich wykonaniem i pokryciem ... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• kamilo202
      Przez kamilo202
      Sprzedam rower Canyon Endurace AL 7.0 Rozmiar M (na wzrost 175-185 cm, ja mam 180 i jest idealny, mostek 100 mm, kierownica 420 mm). Rower kupiony w lipcu 2018r. Przebieg 1800 km. Stan oceniam jako bardzo dobry, posiada normalne ślady użytkowania. W zestawie pudło oraz akcesoria producenta. Możliwa zamiana na ciekawe MTB. Cena nowego modelu to obecnie 5 567 zł. Sprzedaję tylko z takiego powodu, że mnie po prostu ciągnie do lasu  Poza tym bardzo dobra maszyna, polecam. Sprzedaję bez pedałów, licznika, koszyków i torby podsiodłowej.
      Cena: 3500 zł
      Więcej zdjęć w ogłoszeniu: https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-na-mtb-szosa-canyon-endurace-al-7-0-rozmiar-m-CID767-IDEOdjY.html
      Specyfikacja 
      Rama: canyon endurace al
      geometria sport: wyższa główka i krótsza górna rura oferuje większy komfort na długich dystansach, dłuższe tylne widełki zwiększają stabilność
      rura podsiodłowa maximus zwiększa komfort i sztywność suportu
      tylny trójkąt vcls stays - lekki i komfortowy
      masa: 1350 gramów

Widelec: canyon one one eight sl
      wykonany z karbonu
      aluminiowe haki koła
      rura sterowa o średnicy 1 1/8"
      masa: 350 gramów
      Stery: acros azx 214 

Napęd:
      tylna przerzutka shimano 105, 11s
      quick and accurate shifting procedure thanks to a new spring mechanism
      broad gear range
      sh rd-5800
      11-speed
      przednia przerzutka shimano 105, 11s
      fast and precise shifting
      sh fd-5800
      11-speed

Korba: shimano 105, 11s
      optimised power transmission
      tried and tested four-arm design: stiffer and more lightweight
      sh-fc-5800
      11-speed
      koronki 50 | 34

Środek suportu: shimano bsa

Kaseta: shimano 105, 11s
      hg-ev 11-speed cassette
      stainless steel sprockets
      range: 11-12-13-14-16-18-20-22-25-28-32t
      sh cs-5800

Koła: mavic aksium
      straight spokes provide stability and rigidity
      wider rims allow for wider tires for greater comfort
      high-quality industrial bearings (qrm)
      inner rim width: 17 mm
      outer rim width: 22 mm

Opony: continental grand prix sl
      perfect combination of puncture protection, low rolling resistance, durability and grip
      blackchili compound
      width: 25mm

Manetki: shimano 105, 11s
      adjustable lever reach by up to 10 mm
      effortless shifting with lighter lever feel
      shorter lever travel for down shifts

Hamulce: shimano 105
      more feedback with improved braking modulation
      10% more braking power
      super slr dual pivot design
      new slr-ev technology
      brake calliper: anodised aluminium
      sh br-5800

Kierownica: canyon h17 ergo al
      in-house developed canyon aluminium ergonomic handlebars
      short reach and width-dependent drop facilitate a quick change of grip
      variable top handlebar diameter: depending on the width of the handlebar, adapted to average palm size for a perfect ergonomic fit
      compliant with canyon category 2 testing standards

Mostek:  canyon v15
      kąt +/- 6°
      do rur sterowych 1 1/8"
      zaprojektowany przez canyon bicycles z innowacyjną przednią płytką zwiększającą bezpieczeństwo montażu
      sztywny i lekki dzięki czworobocznemu przekrojowi
      może być używany w rowerach kategorii 2

Siodełko: selle italia x3 canyon edition
      black alloy rail
      duro-tek cover material
      Waga: 8,4 kg

• Domar86
      Przez Domar86
      Witam, 
      Moglibyście pomoc mi w wyborze mojego pierwszego crossa. 
      Mój budżet wynosi do 2500zl. Najistotniejsza kwestia to wielkości roweru, bo mam 198cm.
      Mysle nad firma radon lub cube, mają dobre opinie. 
      W tematyce osprzętu jestem blady, stąd moja prośba o pomoc

• syrobb
      Przez syrobb
      Cześć,
      Znacie konkretne modele hardtaili które mają nowoczesną geometrię? Główka 67-68, podsiodłowa 73-74, Reach 440-460 (rozmiar M/L)? Chodzi o rower który raczej klasyfikujemy do XC (100-110mm skoku) niż do trailu. 
      Szukałem trochę po necie i wielu opcji nie ma. Jest np. SC Chameleon czy Kona honzo cr  - ale ich ceny to kosmos.
      Super wygląda nowy Spec Epic Hardtail i gdyby była możliwość kupienia samej ramy (nie w wersji Sworks, którą można zamówić) to bym brał. Ale nie można. Niestety żadna oferta na gotowy rower mi nie pasuje (nie chce Srama). Druga kwestia, że są po prostu drogie. 

Tak więc, może znacie inne modele, marki które szłyby w tym kierunku? Materiał ramy to sprawa drugorzędna.
    • maciej93z
      Przez maciej93z
      Cześć, temat zapewne wałkowany nie raz, ale jak wiadomo każdy przypadek jest inny. 
      Zacznę o tego, że jeżdżę na rowerze rekreacyjnie, bardzo amatorsko od około 7 lat, rocznie średnio 2500-4000 km. Od pewnego czasu zacząłem zastanawiać się nad zakupem roweru szosowego, głównie z tego powodu, że mój stary romet rambler, ważący ok. 15 kg, trochę mnie ogranicza na długich- dla mnie, trasach (ponad 100 km ), ciężko utrzymać tym klocem średnią ok. 25 km/h. Budżet jak w temacie. 
      Skłaniam się do rowerów typu endurace, ponieważ, chcę głównie pokonywać długie dystanse. 
      Z takich, rzeczy, które musi posiadać to kompletna grupa co najmniej tiagra, stosunkowo wytrzymałe koła jak na ten przedział cenowy, z możliwością założenia w przyszłości opon 28mm, bądź szerszych.
      Z tego co udało mi się wyszukać na internetach to Canyon Endurace AL 6 wydaję się spoko opcją oraz Romet Huragan 4 z 2019, lecz już chyba ciężko z dostępnością.
      Kompletnie jestem zielony w temacie szos, dlatego też proszę o pomoc.

• radces77
      Przez radces77
      Hej,
      Może ktoś wie, gdzie można dostać takie przelotki jak na zdjęciu pasujące do ramy Cube Race One? Od kilku dni szukam na necie... :-( 
      Pozdrawiam