Skocz do zawartości

[ubezpieczenie] Nowe ubezpieczenie na rynku


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawsze fragmenty OWU:

-transport roweru oraz Ubezpieczonego organizowany jest wyłącznie po drogach publicznych - czyli jak wywalisz się w parku, lasie albo górach to zapomnij.

-Centrum Alarmowe nie organizuje pomocy medycznej w przypadku bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia Ubezpieczonego, tj. w sytuacjach wymagających wezwania pogotowia ratunkowego
-Ubezpieczyciel wypłaca następujące rodzaje świadczeń:
a) na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeżeli nastąpiła w okresie 6 miesięcy od daty nieszczęśliwego wypadku w wysokości 50 % sumy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków - czyli śmierć jest zrównana np z utratą ręki (też 50%)
-Za trwałe inwalidztwo w rozumieniu niniejszych OWU uważa się tylko i wyłącznie takie następstwa nieszczęśliwych wypadków, które są wymienione w Tabeli Trwałego Inwalidztwa - czyli jak uszkodzisz sobie narząd, który zapomnieli wpisać do tabelki to zapomnij

-tabelka z % od kradzieży roweru to już w ogóle abstrakcja. Amortyzacja w pierwszym roku to 50%, dobre :)  Poza tym kto kupuje rower i później go nie modernizuje w kolejnych latach?

-Ubezpieczyciel nie odpowiada również za szkody będące następstwem:

a)uprawiania sportów wysokiego ryzyka,
b)wyczynowego uprawiania sportu,
c)będące następstwem użytkowania roweru niezgodnie z jego przeznaczeniem - spektrum potencjalnych powodów odmowy jest tak duże, że aż szkoda gadać. W każdym razie standardowo uczestnictwo w zawodach, wyścigach wyłącza zakres ubezpieczenia.
-W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej Ubezpieczyciel nie obejmuje ochroną ubezpieczeniową roszczeń:
a) nieprzekraczających 400 złotych i każde świadczenie z tytułu Umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pomniejszone jest o taką kwotę (franszyza redukcyjna) - czyli cztery stówki trzeba wyjąć z portfela na dzień dobry, a w dużej części przypadków taka kwota załatwia sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Szkoda, ze nie ma w tym ubezpieczenia od kradziezy odpowiednio zabezpieczonego roweru, bo wielu pyta o takie opcje.


+

 

Jak się pojawi to pewnie z 10% wartości roweru sobie zażądają, podobnie jest z samochodem.

Ludzie, zapomnijcie o rowerowym Casco! Tego nie zrobi żaden ubezpieczyciel. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że pojawi się takie ubezpieczenie, oczywiście obwarowane warunkami.

Zresztą Casco jak to nazywasz już jest w części tutaj - naprawa roweru w przypadku wypadku i kradzież z rozbojem - to jest już mini Casco!

Nie ma tylko Casco od zwykłej kradzieży ( bez rozboju, włamania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
naprawa roweru w przypadku wypadku

 

Jeśli już, to ubezpieczenie assistancem, a nie Casco. I to chyba tylko na DDR-ach. :D

 

 

kradzież z rozbojem - to jest już mini Casco

 

Jakoś nie znajduję w OWU tego ubezpieczyciela nic, co by traktowało o wypłacie odszkodowania w przypadku rabunku. Być moze zbyt mało dokładnie je czytam? :)

O ubezpieczeniu kradzieży z włamaniem i obwarowaniach w przypadku tego ryzyka pisał już wyżej kolega Schwefel. Radzę wczytać się też dokładnie w definicję kradzieży z włamaniem. :whistling:

Wybacz, ale dla mnie to żadne Casco. Nawet nie mini. :bye2:

 

 

A ja sądzę, że pojawi się takie ubezpieczenie, oczywiście obwarowane warunkami.

 

Tak jak wcześniej pisałem - zapomnij o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli już, to ubezpieczenie assistancem, a nie Casco. I to chyba tylko na DDR-ach.

Naprawa roweru po wypadku, czy raczej zwrot kosztów to assistance? Proszę Cię...

Dlaczego na DDR-ach tylko ? Mowa jest o wszystkich drogach publicznych i to jest jasne, przeważająca większość wypadków zdarza się na takich drogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Naprawa roweru po wypadku, czy raczej zwrot kosztów to assistance? Proszę Cię...


Nie proś mnie, tylko zajrzyj w Tabelę nr.1 OWU, gdzie sam Ubezpieczyciel wpisał rzeczone "Koszta naprawy roweru" (1.2.) w Ubezpieczenie Assistance, a nie w żadne "mini casco". I tak trzeba je traktować. Poczytaj sobie ogólnie o zakresach ubezpieczeń cascowych, to zapewne dowiesz się o co mi chodzi.

 

Dlaczego na DDR-ach tylko ? Mowa jest o wszystkich drogach publicznych i to jest jasne, przeważająca większość wypadków zdarza się na takich drogach.


O DDR-ach napisałem trochę ironicznie, z uwagi na definicję nr 16 - czyli tzw. "sporty wysokiego ryzyka", które wyłączają odpowiedzialność ubezpieczyciela w paragrafie 15-stym, pkt. 3a OWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciele znaleźli sobie sposób na dojenie jeleni...

Te warunki to jakaś farsa. Jedno z wielu ubezpieczeń które poza dawaniem dobrego samopoczucia płacącemu do pierwszej szkody nie daje praktycznie nic.

 

W jednym z oc dla rowerzystów pojawił się punkt że wyłączają szkody powstałe w wyniku złamania przepisów...

Prawda że zabawne? Po co mi więc OC? Jakby rower zaparkowany na zboczu się stoczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co rozumiesz przez "właściwie skonfigurowana"?


Dostosowania umowy pod względem czasu ochrony, zakresu ochrony, wysokości sum ubezpieczenia i świadczeń dodatkowych do swoich potrzeb i możliwości finansowych. :)

Nikt na forum za Ciebie tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jaka jest wysokość składki?

Pytam z ciekawości, bo OWU są faktycznie bardzo niekorzystne..

 

Do dziś niby w promocji 119 zł/rok za to co na 1-szym screnie, cena regularna za to 149 zł.

 

 

 

Nie proś mnie, tylko zajrzyj w Tabelę nr.1 OWU, gdzie sam Ubezpieczyciel wpisał rzeczone "Koszta naprawy roweru" (1.2.) w Ubezpieczenie Assistance, a nie w żadne "mini casco". I tak trzeba je traktować. Poczytaj sobie ogólnie o zakresach ubezpieczeń cascowych, to zapewne dowiesz się o co mi chodzi.

 

To, że jest to nazwane assistance to jedno a to, że naprawa pojazdu z własnej polisy to zawsze jest z casco to drugie.

Wskaż mi, gdzie w ubezpieczeniach komunikacyjnych jest naprawa pojazdu z polisy assistance  ( poza dodatkowymi ubezpieczeniami na uszkodzenia szyb, czy opon).

Nie twierdzę, że jest to już casco na rower , ale w tej formie jest to częściowe casco  ,a nie jest nazwane tak, z uwagi na to, że jest tylko częściowe - m.in. brak świadczeń z tytułu kradzieży zwykłej i z rozbojem ( jest tylko z włamaniem - poprzednio zgoda - z pamięci źle przytoczyłem rozbój zamiast włamania).

Przecież jak będziesz miał wypadek nie ze swojej winy to naprawiasz z OC sprawcy, tutaj w razie swojej sprawczej winy w zdarzeniu komunikacyjnym, możesz rower do tej granicy 1000 zł naprawiać, czy uzyskać taką kwotę.

 

To, że w OWU są ostre ograniczenia to normalne, przeczytaj sobie np. OWU popularnego Bezpiecznego Rowerzysty, każdy ubezpieczyciel zabezpiecza się jak może, wprowadza wyłączenia i inne klauzule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też nie mam ubezpieczenia rowerowego, ale słyszłam od znajomego który pracuje w branży ubez, że Cuk ma teraz dobrą ofertę - pakiet rowerowy, ale nie sprawdzałam szczegółów. Przed wyjazdem sierpniowym chcę się ubezpieczyć, to mam jeszcze czas żeby poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam, podobnie jak kamery ale obie sprawy chcę załatwić,żeby się maksymalnie zabezpieczyć.Tą ofertę widziałem, nie wiem co myśleć o limitach czy są korzystne? Gdzieś mogą za tę kasę ( 149 zł) być większe ? Chodzi mi głównie o to odszkodowanie z tytułu kradzieży roweru , choć te pozostałe też mnie interesują http://cuk.pl/inne/ubezpieczenie_roweru

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...