Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] Sram X-7


jo_jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cena sklepowa : 219zł

Nabyta za : 200zł (znajomy sklep)

Na allegro mozna dorwac za : ok 150zł

Przebieg : ok 500km

Działa z : Gripshiftami X.7

Pancerze : Accent 10zl/metr

 

Montaż:

Wróciwszy do domu ze sklepu z pancerzami i przerzutką mogłem oddac się w koncu montazowi przerzutki. Wkrecając ją w hak juz mi sie oczy świeciły :wink: po dokreceniu jej dośc mocno ma luz w miejscu mocowaniu do haka. Z poczatku mnie to martwilo, bo jakis duży mi sie wydawał, myślałem ze cos wypadło jak z nia latałem, ale uznałem ze może ten luz o ktorym czytalem na forum jest własnie taki. Gdy przerzutka wisiała juz swobodnie wkrecona w hak złapałem ją ręką i.. odchyla sie do tyłu bez najmniejszego oporu.. zadnej sprezyny jak to mialo w shimano czy cos.. po prostu lata sobie jak chce do tyłu. Troche sie zmartwilem myslalem ze chyba cos sie zepsuło albo faktycznie wypadło. Ale po chwili namysłu uznałem ze wcale nie musi miec ciagu do tyłu. Jak załozyłem pancerze i linke, okazalo sie ze pancerz jest na tyle sztywy, ze przerzutka nawet nie ma mozliwosci odchylenia sie do tyłu :wink:

Regulacja:

na razie jeszcze nie wkrecając linki pobawiem sie srubkami L i H. Okazalo sie to o niebo latwiejsze niz w sh*tmano przynajmniej dla mnie. Trawlo to 2 minuty jak ustawilem maksymalne wychylenia w kazda strone. Potem założyłem łańcuch i zaczałem wkładać linke. Naciągnowszy linke dosc mocno zakreciłem ją i czas na jazde. Okazało sie, że jest za słabo naciagnieta. Zrobilem kilkq obrotów baryłka przy gripie i juz fafa elegancko. Potem juz tylko w trakcie jazdy robilem po 1/4 obrotu w te lub we wte i sprawdzalem jak przerzutka dziala.

Jazda:

Wsiadając na rower przerzutka pracuje zupeeeełnie inaczej niz wysłuzna Deorka :] Zmiany w góre odbywają się bardzo szybko, czasem bezgłośnie. Tylko tik manetki i łancuch juz jest wyzej, a w pedałach czasem nie czuc zmiany przełożenia (poza zmiana kadencji). W dół przrezutka zmienia biegi bardzo agresywnie co mi sie podoba. Manetka jest tak zrobiona, że zmieniając bieg w dół jest głosny klik i w 0.00001 sekundy po kliku manetki nastepuje huk niczym z działka przeciwlotniczego wydobywający sie z tylnej czesci roweru. Analizując to stwierdzam, ze sie zmienil bieg - perfekcyjnie i dokładnie. Przerzutka ma bardzo silna sprezyne a w sumie to obie i nie udało mi sie zauwazyc momentu zawahania przerzutki. jeździła ze mna juz po błocie, raz w deszczu 20kilka km, po suchym, na podjazdach, na szosie. Czy z obciazeniem czy bez obciazenia, czy w błocie czy w 30*C po afalacie gdy prazy slonce przerzutka dziala tak samo :]. jak na razie udało mi sie zaobserwowac poprawe rpacy przerzutki. Dziala lepiej niz na samym poczatku, w sensie szybciej zmieniają sie biegi. na poczatku mialem problem z pancerzami i mi cholernie trudno chodzila manetka ale teraz juz jest tylko ah&oh :razz:

 

Uwagi/minusy:

- Kółeczka kreciły się z lekkim oporem zaraz po wyjeciu jej z pudełka - teraz nie wiem jak jest bo nie sprawdzalem.

- Oba kółeczka maja niewielki luz

 

Ciekawostki:

Ostatnio wracając do domu sciekazmi rowerowymi uzywam przerzutki jako dzwonka. Zmieniając bieg w dół ludzie sie obracają :] Klika mentki + dźwiek brutlaności przerzutki = dośc dobra słyszalność.

 

Edit: Przerzutka kilka dni tem zaliczyla glebe. Padalo a ja pod katem najechalem na tory i sie wywalilem i rower wyłozył sie na przerzutke. Aczkolwiek nie widac zadnych oznak wywrotki. Dziala jak gdyby nigdy nic :]

Edytowane przez jo_jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni (albo innnymi słowy od 140km :D) mam założoną identyczną. Pracuje z mantkami 5.0.

 

Szybkość zmiany jest niesamowita - słyszę tylko trzask manetki, patrzę na kasetę, a przełożenie już zmienione. Zobaczymy jak będzie dalej... gdy się już trochę pancerze pobrudzą itp... Póki co pełne zadowolenie... zwłaszcza, że kupiłem za 125zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość zmiany jest niesamowita - słyszę tylko trzask manetki, patrzę na kasetę, a przełożenie już zmienione.

Troche przesadziłeś - jednak różnica między X-7 a X-0 jest dosyć duża, co nie zmienia faktu , że jest niezła .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Troche przesadziłeś - jednak różnica między X-7 a X-0 jest dosyć duża, co nie zmienia faktu , że jest niezła .

No kurka człowieku pomyśl zanim coś napiszesz. Czy on gdziekolwiek napisał coś o X-0? Nie porównywał tych przerzutek tylko napisał, że X-7 dobrze chodzi. Od dłuższego czasu patrzę na Twoje wypowiedzi i widzę, że piszesz kompletnie bez zastanowienia, często straszne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... jeżdżę na X-9 (opis na forum) i co mogę więcej dodać? Wrażenia z jazdy takie same jak u jo_jacka :twisted:

 

Cóż ... jeżdżę na X-9 (opis na forum) i co mogę więcej dodać? Wrażenia z jazdy takie same jak u jo_jacka :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem na niej 127km. Ogólnie od zakupu ma zrobione jakieś 700-800km (wylecialo mi z glowy kiedy ja montowalem). Musze stwierdzic ze jak na razie praca ciagle sie polepsza. W góre wbija prawie za kazdym razem bezgłosnie a w dół czasem trzasnie czasem nieslyszalnie - wszystko zalezy od nacisku na korbe.

Myslalem ze cos jest spierdzielone w przerzutce bo manetka ciezko chodzila ale jak sie okazalo pancerz byl temu winny i teraz fafa elegancko :]

Pozatym przerzutka nie ma ze mna łatwo bo mam troche zjechany napęd i za krotki lancuch o jakies 2 ogniwa do niej. W najblizszym czasie bedzie wymiena napedu wiec juz niewiele bedzie sie meczyc :P

 

Oceniam ją na 7 w skali do 6 :razz:

 

Troche przesadziłeś - jednak różnica między X-7 a X-0 jest dosyć duża, co nie zmienia faktu , że jest niezła

 

Hm.. co Ci powiedziec.. Myslisz ze tak nie moze byc ? to ze ciezko zlapac czas reakcji przerzutki na manetke i od razu i bezglosnie zmienia biegi to tylko tak X-0 umie ? pozatym kto tu cos mowil o X-0 ?

Ja osobiście nie pracuje bo jestem za młody i mnie nie stac na X-0. Prawdopodobnie nawet gdyby mnie było stac bym tego nie kupił.. bo po co ? mowisz ze roznica miedzy X-7 a X-0 jest duza.. ciekawe jak bardzo.. zbawi mnie to jezeli zmieni mi sie bieg o 0.05sekundy szybciej ?

Na zadnym maratonie ani innym wyscigu nie wygra za mnie rower, wazne zeby byl sprawny.

Edytowane przez jo_jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam podobnie,

 

Na zadnym maratonie ani innym wyscigu nie wygra za mnie rower, wazne zeby byl sprawny.

 

dla mnie ważna jest trwałośći i bezawaryjność , ja sam uzywam xt rapid rise z manetkami xt (ale kasety i łańcuchy tylko sram)

musimy pamietać że z rowerami bedzie podobnie jak z kompami (wieksze częstotliwości GB pamieci ) nie dajmy sie zwariować !!!

moja zona w swoim rowerze ma starego sisa przód i tył i nie pozwala go zmienmiać i ma racje !!! działa super , ma już chyba z 8 lat i jest ok !!!

dlatego nie dajmy sie zwariować tekstom

że różnica miedzy X-0 a X-7 jest duża i że ma to jakieś wieksze znaczenie czy zmina zebatki trwa 0.05 s szybciej !!!!

takie teksty powoduja że zamiast sie cieszyć że mamy rowery zastanawiamy sie czy warto kupić x-7 czt xt , czy x-o jest szybsze czy wolniejsze ...

a tak na marginesie nawet jak masz x-o a nie zadbasz o linki i pancerze to se nic nie zmienisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadziłeś - jednak różnica między X-7 a X-0 jest dosyć duża, co nie zmienia faktu , że jest niezła .

 

Nigdzie nie napisałem, że jest tak samo dobra, albo lepsza. Jest cięższa, "mniej prestiżowa" :P. Ale z założonymi nowymi manetkami, pancerzami i linkami oraz z dość nowym napędem (1000km) po prostu działa bardzo sprawnie i wyraziłem tylko swoje zadowolenie z niej, zwłaszcza w porównaniu do żółwiastego LX'a RD-M570, o którym niestety nie wiedziałem że ma raczej słabe sprężyny i średnią żywotność w momencie kupna... ale to było dawno i nieprawda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurka człowieku pomyśl zanim coś napiszesz. Czy on gdziekolwiek napisał coś o X-0? Nie porównywał tych przerzutek tylko napisał, że X-7 dobrze chodzi.

Spoko kolego , akurat mam sporo do czynienia ze SRAM-ami i 7-ki nie są :

Szybkość zmiany jest niesamowita
- sa niezłe - a nawet bardzo dobre , ale bez przesady.(co nie zmienia faktu , że wolę je od Shimano.)
No kurka człowieku pomyśl zanim coś napiszesz. Czy on gdziekolwiek napisał coś o X-0?
Bo właśnie w X-0 szybkość jest "niesamowita"
Ja osobiście nie pracuje bo jestem za młody i mnie nie stac na X-0. Prawdopodobnie nawet gdyby mnie było stac bym tego nie kupił.. bo po co ? mowisz ze roznica miedzy X-7 a X-0 jest duza.. ciekawe jak bardzo.. zbawi mnie to jezeli zmieni mi sie bieg o 0.05sekundy szybciej ?

Bo widzisz kolego guma w X-0 jest inaczej wyprofilowana niż w niższych modelach - co sprawia , że nawet gdy się ręka spoci , lub zmoczy w deszczu - chwyt pozostaje !!!

Poprostu trzeba tego doświadczyć .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie jeździli na single-speedach i nie mieli problemów.... Szczerze mówiąc to wydaje mi się że po jednej przejażdzce w błocie jk pancerze się zabrudza to już nie będziesz czuł tego "niesamowitego, wspaniałego, super, hiper, ekstra" przerzucania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz kolego guma w X-0 jest inaczej wyprofilowana niż w niższych modelach - co sprawia , że nawet gdy się ręka spoci , lub zmoczy w deszczu - chwyt pozostaje !!!

Poprostu trzeba tego doświadczyć .

Mowa o przerzutkach nie gripach :) no chyba ze mowisz o przerzutce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobione 1201km. Ostatnio duzo po pyle i tym podbnych - odezwalo sie dolne koleczko. Chcialem rozkrecic wózek i nasmarowac ale zoonk! imbus 3mm niepasuje O_o kapnalem Fl bez rozkrecania i sie przymknęło. Dziala jak nowa, luzu ani niczego podobnego nie zanotowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

przebieg ~3000km

 

Przerzutka współpracuje z całym napędem srama x7 (triggery, lancuch, kaseta,przerzutka).Pancerze są firmy jagwire.

Od nowości przerzutka pracowała idealnie. Zdecydowanie lepiej mi się sprawdzała niż lx czy xt. Szybkość zmian jest wyraźnie szybsza niż w przypadku shimano. Dzielnie sprawuje się też w błocie.

Dzisiaj jest już dosyć odrapana, jednak nadal chodzi bardzo dobrze.

Luzów nie złapała (posiada mały luz roboczy od nowości w miejscu przykręcenia do haka). Biegi jednak zmienia natychmiast.

 

Ostatnio zaliczyła pierwszą, małą awarię. Jeden ząbek z dolnego kółka ułamał się po prostu. Nie wiem kiedy i jak to się stało(może kamyk uderzył jakis) ale będę musiał wymienić kółko

 

Reasumując mogę ją szczerze polecić każdej osobie która wymaga od sprzętu niezawodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutka X-7 współpracuje u mnie z Triggerami X-9, na przerzutkę X-9 nie zdecydowałem się gdyż cena duża a różnica w jakości mała, a jak wiadomo najłatwiej zniszczyć przerzutkę.

 

Od początku działa super, szybko i precyzyjnie ze specyficznym stukiem, łańcuch nie obija o ramę tak jak w przypadku przerzutek shimano,

 

Podsumowanie: Do shimano już nie wrócę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jezdze na sramie x-7 jakies 3 miesiace...wspolpracuje z triggerami x-7...wczesniej mialem acere...zmiana biegow nieporownywalna, przerzutka takze nie obija sie o rame jak shimano...do tego duzo przeszla o czym swiadczy to ze z czarnej poprzez wywrotke na asfalcie przeszla w srebrna...brak zastrzezen jak za ta cene...kumpel ma deore xt i chodzi duzo gorzej, w dodatku obija o rame(ma ja krocej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przebieg 2500km

 

W między czasie rozkręciłem wózek i wyczyściłem i nasmarowałem kółeczka, bo dolne zaczęło trochę głośniej pracować. Przerzutka podczas normalnego użytkowania działa bez zarzutu i sprawnie. Jedynie na maratonie krakowskim po zaliczeniu kilku głębszych kałuż po zdjeździe wąwozem półrzeczki miała wyraźnie spowolnioną reakcję, ale i tak wrzucała pewnie - trzeba było jedynie z tą 1-2 sekundy zatrzymać (no chyba że to mi się na maratonie ten czas tak strasznie dłużył i szybciej chciałem mieć wrzucony bieg :) ).

Po wypłukaniu błota działa z powrotem żwawo.

 

Jak na razie pełne zadowolenie z zakupu... ale przebieg póki co niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem mojego starego Srama 7 z 2003 roku z przebiegiem coś koło 10 kkm na X-7

Powód wymiany dość prosty, pękł w końcu wózek z grilionu :035:

Przerzutkę kupiłem tu za stóweczkę

 

tak wyglądał stary napęd

rowerek45pb.th.jpg

tak wygląda obecny

bikenapdsq0.th.jpg

Przebieg jak na razie 40 km :D dzisiejsza przejażdżka

na razie to co mogę sprawdzić organoleptycznie

mniej plastiku To dobrze może będzie trwalsza

Sprężyna od wózka o wele mocniejsza :) ( będzie mniej tłukła

praca taka sama jak moja stara SRAM 7 zobaczymy jak będzie w terenie. Jutro przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobione nie wiem, chyba ponad 4k km. Smiga świetnie wrzuca w dół jak i w góre bez zajaknięcia. Po wymiane pancerzy zmiana jest bezgłośna i bez zastanowienia. Pod kazdym naciskiem na pedały zmienia tak samo predko w kazdą strone.

 

Minusów nie zauwazyłem. Jak na razie ani razu mnie nie zawiodła.

Czeka ja jeszce zima :twisted: i bede widzial czy nie ma absolutnie zadnego minusa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutkax7.jpg

Test bojowy przeszła :!!: <_<

Z jednym człowiekiem ścigałem sie pare dni temu po Kampinosie (płasko, troche w piachu i w błocie)

zrobiłem po lesie coś koło 100 dojazd i powrót asfaltem niecałe 30 km

była to niewątpliwie ostra jazda gdyż jak na koniec spojżałem na licznik to średnia z całego dnia była bliska 26 km/h Trasa byłą niezbyt kłopotliwa po za paroma odcinkami na których był piach po piasty oraz przejazd przez mokradła :030:

sprzęt spisywał się precyzyjnie i genialnie

bardzo szybko reagował na ruchy manetką czy w górę czy w dół.

Sprzęt warty swojej ceny <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja już zaniedługo będę miał tego SRamika, a z przodu będe miał deore lx i czy te manetki

klikuś :) będą hasać, widze, żę jest tam napisane ze działa z Shimano, ale wole się upewnić :)

 

Sorka za OT, ale myśle, że ten dział jest odopwiedznni czekam na odp tylko tak lub nie żeby nie było bardzo dużego OT :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...