Skocz do zawartości

[chińskie podróby] - tym razem ostrzeżenie dla potencjalnych kupujących :)


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie znalazłem wątku o podróbkach ritchey to się podepnę. Kupiłem ostatnio przez allegro mostek firmy Ritchey. Wszystko pięknie...ale napis CORBON ALLOV trochę mnie zasmucił, szybkie przejrzenie googla i wszystko jasne...

 

https://thecounterfeitreport.com/product/519/Ritchey-Bicycle-Accessories.html

http://ritcheylogic.com/content/tech/beware-of-counterfeit-products/

 

Zrobiłem dokładniejsze zdjęcia dla porównania:

 

10999575_10203121465348413_6422708628230

10838260_10203121465428415_310906946726010865939_10203121465388414_315934373883710997176_10203121465468416_692998225104710983486_10203121466188434_815348685894310974557_10203121466268436_125905349151610835028_10203121466388439_708686514277410321189_10203121466428440_2822948742481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z karbonem to jest taka śmieszna sytuacja, z jednej strony drogi materiał, technologie. Lecz tak naprawdę nie potrzeba wielkich inwestycji i wykwalifikowanych kadr do produkcji. Do tego dodajmy użycie tańszych materiałów i mamy czysty zysk. Szczególnie przy niskich kosztach pracy. Kontrola jakości podnosi koszty więc jej nie ma. Projektu nie ma bo robimy podróbę. Nawet jeśli wyprodukowane tam komponenty, szczególnie ramy są odpowiednio trwałe to niestety już inne parametry nie powalają, to zawsze jest ręczna produkcja, błędy się zdarzają. By wszystko było ok od początku do końca potrzebne sa spore nakłady i ciągła kontrola. Niektóre marki kontrolują każdy egzemplarz skanerem rentgenowskiem, szczególnie dotyczy to sztywnych widelców. Ciekawe czy te mosso są tak sprawdzane czy tylko wyrywkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g286

Tak odnośnie tego znaczka/naklejki QC-OK. Teoretycznie wszystkie firmy wyrywkowo sprawdzają jakość swoich produktow. Znalezienie znaczka QC (quality control) często z numerem konkretnego pracownika który to sprawdził, powinno oznaczać ze nasz produkt jest w pełni funkcjonalny.

Niestety, ze swojego wlasnego doswiadczenia wiem ze te naklejki mają wiecej wspólnego z... brakiem jakosci.

Poniżej klucz dynamometryczny, kupiony ze znanego amerykańskiego internetowego sklepu. Naklejka QC była naklejona po drugiej stronie... Zdjęcie zrobione zaraz po wyciągnięciu z opakowania. Za równowartość 170 zł po 30% przecenie, spodziewałem się klucza który będzie po prostu gotowy do użycia prosto z pudełka :-)

20150213_123507.jpg

BN-NBTW3-NCL-TOP.jpg

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

 

Podroby podrobami, ale myśl techniczna Chińczyków jak coś sami wymyśla, przebija jakiekolwiek kreacje Specialized, Trek czy Giant...

Pozycja z całą pewnością pomaga na cięcie oporu powietrza z maksymalnym efektem. Potężny wybór kolorów i stylów kol...Cena aż krzyczy ze to całkiem niezły rower... Z takim zestawem całe podwórko będzie wam zazdroscic...

 

http://www.amazon.com/Green-Spokes-Bicycle-Mechanical-Brakes/dp/B00T39G9WC/ref=sr_1_296?s=cycling&ie=UTF8&qid=1425874715&sr=1-296&keywords=road+bike

Screenshot_2015-03-09-00-20-55.png

Screenshot_2015-03-09-00-22-20.png

sweet%2Bbike.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z chinolami jest taki, że zawsze się znajdzie amator taniego sprzętu z dobrą naklejką. Pytanie powinno być inne. Co jeżeli taki rower byłby wystawiony za 4-5 tys USD? Cena sugerowałaby orginalność, ale o tym się dowiesz dopiero po zakupie, a w razie czego, nie licz na zwrot kasy.

Najważniejsze to być świadomym tego, co się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piękne Panie i szanowni Panowie, przeczytałem cały wątek i od dupy strony się za wszystko zabieracie.

 

Sprzedaż podrabianych produktów to przestępstwo ścigane z urzędu. Mówi o tym art. 305. ustawy Prawo własności przemysłowej. Jeżeli sprzedawca uczynił z tego stałe źródło dochodu, to podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności (ust. 3). Dodatkowo sprzedaż podróbek opisanych jako oryginał to przestępstwo z art. 286. § 1. kodeksu karnego. W przypadku sprzedaż podrobionych części samochodowych, motocyklowych, rowerowych czy np. aparatury medycznej można również doszukiwać się sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia.

 

Wszyscy Ci, którzy kupili podróbki powinni natychmiast zgłaszać takie przypadki bezpośrednio do Policji i prokuratury. Sprawy najlepiej zgłaszać bezpośrednio do Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą w komendach powiatowych lub wojewódzkich. Tutaj znajdziecie listę wszystkich KWP: http://www.info.policja.pl/inf/jednostki/47301,Jednostki-Policji.html

 

Tutaj znajdziecie listę wszystkich prokuratur apelacyjnych: http://www.rzeszow.po.gov.pl/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=2&Itemid=115

 

Zgłoszenia możecie składać osobiście, e-mailowo, listownie, a nawet telefonicznie. Sprawą muszą się zająć i zajmą się na wyraz chętnie. Sprzedaż podróbek na portalach aukcyjnych, ogłoszeniowych i w sklepach internetowych, to bardzo łatwe do udowodnienia przestępstwo. Łatwe i proste do udowodnienia, a słupki w statystykach idą w górę. :)

 

Wszyscy, którzy kupili podróbki lub znaleźli takie na aukcji proszeni są o natychmiastowe zgłoszenie na Policji i w prokuraturze. Wystarczy prosta formułka:

 

 

Szanowni Państwo,


w dniu aa.bb.cc znalałem/am (kupiłem/am) podrobiony produkt marki XX model YY w sklepie internetowym/na aukcji/ w ogłoszeniu pod adresem: http://.... Produkt jest ewidentnie nieautentyczny, o czym świadczy: ... Produkt w nosi oznaczenia marki XX, co wprowadza nabywcę w błąd. Sprzedaż produktów podrobionych to przestępstwo z art. 305. ustawy Prawo własności przemysłowej. Dodatkowo sprzedawca opisał produkt jako autentyczny, więc wyczerpał znamiona oszustwa z art. 286. § 1. kodeksu karnego. Proszę o podjęcie natychmiastowych działań w celu zatrzymania sprawcy.
 

Dane sprzedawcy wg. portalu aukcyjnego/serwisu ogłoszeniowego/sklepu internetowego:
 

 

Warto też wysłać zrzut ekranu z aukcji, ogłoszenia albo sklepu. W przypadku sklepu internetowego należy też sprawdzić, na kogo zarejestrowana jest domena na http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl albo https://who.is/

 

Czasem sprzedawcy podróbek podają fałszywe dane osobowe, ale np. rejestrują domeny albo zakładają konta bankowe na siebie. Policji i prokuraturze wyślijcie wszystko, co macie: nr telefonu, e-mail, nr konta bankowego, nr tablic rejestracyjnych sprzedawcy itp.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@karman, słowem zróbmy robotę za nich (policja/prokuratura) bo im się nie chce / się nie znają.

 

Jak to by było takie proste i tak chętnie by się tym zajmowali to problem podróbek w Polsce by nie istniał.

 

Wystarczy wejść na allegro i słupki podciągną za wszystkie czasy ... dlaczego tego nie robią ?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nie znają się na częściach rowerowych, komputerach, perfumach i markowych torebkach. Nie trzeba za nich robić roboty, wystarczy wyłowić i wskazać podróbki, a oni zrobią resztę.

 

Policja jest wyjątkowo nieudolna w wielu kwestiach, ale akurat w zatrzymywaniu sprzedawców podróbek radzą sobie bardzo, bardzo dobrze. Rzecz w tym, że wcześniej trzeba im delikwenta wskazać palcem. To naprawdę bardzo ważna kwestia. Wczoraj podrabiane radia, dzisiaj części rowerowe i telefony komórkowe, a jutro co? Leki i defibrylatory?

 

Trzeba walczyć z tą plagą. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania natury prawnej, to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol, być może Policji i Prokuraturze nawet się chce, jednakże przestępstwo z 305 PrWłPrzemysłowej jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego (względem ust. 1-2, ust.3 już nie, ale za to można się kłócić czy będzie miał zastosowanie w "rowerówce" - art. 310 PrWłPrzemysłowej). A kto jest tym pokrzywdzonym? Przedsiębiorca którego znak towarowy został naruszony, bo Pan Miecio spod Warszawy może się powołać tylko na oszustwo z 286 kk. A szanowne firmy po drugiej stronie wielkiej wody, pewnie nie będą ścigały Romana który wprowadza rurki do obrotu od Mr.Jacka z Chin.

Podobnym problemem jest też piractwo komputerowe, także jest przestępstwem ściganym na wniosek a jak kwitną warezy każdy widzi.

Jak dla mnie to walka z wiatrakami, większość osób która kupuje takie produkty robi to z premedytacją a producenci nie będą składać wniosków o wszczęcie postępowania w każdej sprawie. Wykazanie że sprzedaż paru rurek z marżą rzędem kilkunastu zł jest stałym źródłem dochodu będzie pewnie dość trudne, nie mówiąc już o przekroczeniu znacznej wartości.

Ale na pewno warto edukować i uświadamiać bo nic innego chyba nie pozostaje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisałem że :

 

 

 

Jak to by było takie proste i tak chętnie by się tym zajmowali to problem podróbek w Polsce by nie istniał.

 

To że "nam się wydaje" że niby coś jest z urzędu a jednak na wniosek lub w drugą stronę to nie ma znaczenia ...

 

Kiedyś miałem kradzież z włamaniem do garażu ... zgłosiłem to na policji, sam znalazłem sprawcę o czym poinformowałem policje, odzyskałem skradzione przedmioty ...

Dla mnie w tym miejscu sprawa powinna się zakończyć ale dla podciągania słupków gonili mnie po sprawach sądowych jako świadek bo "kradzież z włamaniem jest z urzędu" a sama kradzież podobno "na wniosek pokrzywdzonego" ...

 

Dla mnie strata mojego cennego czasu, czasu, który dla mnie jest cenniejszy niż potencjalne zyski producentów i dystrybutorów oryginałów.

Skoro im nie zależy to muszą mieć w tym jakiś interes.

Nie kupuję świadomie chińskich podróbek ... dla mnie problem nie istnieje ...

Nie naprawię całego świata.

 

Co najwyżej mogę ostrzec potencjalnych zainteresowanych o rażącym naciąganiu faktów i odciągnąć ich od próby kupna ... oczywiście na ich wyraźną prośbę o opinię na temat danego przedmiotu.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona ma odlany napis "Specialized", a namalowany Maxxis jak dobrze widzę :) Wszystko już podrabiają? :blink:

 

A orientuje się ktoś może czy Ritchey robił kierownice szosowe WCS Classic w karbonie? Mam taką w używane szosówce kupionej w zeszłym roku. Cały czas mnie nurtuje czy to nie podróba. Z tego co szukałem w necie to widziałem tylko WCS Classic alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie babol.

W XC zawodnicy często jeżdżą na szytkach od Dugasta pomalowanych na czarno, żeby nie było widać, że to Dugast a nie opona sponsora teamowego.

Może tu być to samo - ma być napis Maxxis (choć opona nie od Maxxisa)


 

 

A orientuje się ktoś może czy Ritchey robił

ja mam taką samą zagwozdkę, czy moje FSA (często podrabiana) w HT jest autentyk - kupowana oddzielnie w dobrej wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...