Skocz do zawartości

[DIY] Projekt taniego błotnika rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

Znalezienie firmy która może wyciąć taki błotnik to nie problem, prawdziwym problemem okazało się jednak znalezienie firmy która potrafi określić z czego zrobione są takie błotniki i posiada odpowiedni materiał. Wciąż piszę do różnych firm, czekam na odpowiedzi, niektóre firmy nie sprzedają materiału na taki błotnik, firmy z wycinarkami laserowymi też nie mają własnego materiału : D Byłoby fajnie gdyby ktoś z forum wiedział gdzie można go dostać, zwłaszcza w mniejszych ilościach, prywatnie.

 

Kilka osób wypełniło ankietę, dzięki za zainteresowanie : )! Jak widać zamówienie takiego błotnika to nie łatwe zadanie, trochę to wszystko trwa.

 

Od czasu kiedy założyłem temat projekt błotnika trochę się zmienił, oto jak wygląda teraz; jest większy dłuższy i w miarę uniwersalny:

 

WP_20140509_003.jpg        WP_20140509_007.jpg

 

WP_20140509_004.jpg WP_20140509_012.jpg

 

Szablon znajduje się tutaj: https://plus.google.com/photos/108552255121612797669/albums/6015244894860026177

Edytowane przez brave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Postaram sie jutro dac odp z czego mozna zrobic taki blotnik. Jak pracowalem przy laserze to kiedys wycinalem z fajnego materialu jakies elementy, zapomnialem tylko nazwy. Jutro bede wiedzial. I mozna to bylo kupic w miare malych rozmiarach jak i ilosciach i oczywiscie najlepoej ciac laserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa agencje reklamowe co to wytna, no i ten material nadawal soe do ciecia nozyczkami jak i nozykiem malarskim, wiec spokojnie ;p

a masz może to w wersji na corela ? będzie mi latwiej i szybciej coś z tym zadziałać i może zrobić dla wszystkich zamówienie :)

 

EDIT

 

to jest to http://www.plastics.pl/content/pliki/522/katalog_opakowania_folie_PP.pdf

 

Myślę, że byłbym w stanie zrobić takie błotniki na zamówienie cięte laserem, bądź każdy może kupić to indywidualnie i wyciąć nożykiem :) specyfikacja w pdf, różna grubość itd. Ponoć można to kupić w mniejszych arkuszach, ale to już trzeba się dopytać. Oczywiście można to kupić w www.plastics.pl są w większych miastach http://www.plastics.pl/kontakt

Edytowane przez neoeinz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wroce na studia bede sie pytal

Pochwal się jak coś popytasz.

 

Nachodziło mnie kiedyś na zrobienie jakiegoś mini błotnika mocowanego na rurze podsiodłowej i osłaniającego sztycę przed błotem. Dlaczego? Sztyca aluminiowa, rama stalowa więc smaru nie mogłem odpuścić ale oznaczało to łapanie piachu i przy opuszczaniu/podnoszeniu sztycy był z tym problem. 

 

Projekt zrobiłem z butelki ale spalił na panewce - mini błotnik "za sztycą" przeszkadzał kiedy siodełko szło w dół. Kolejnej wersji nie wymyśliłem, może w tym temacie coś podobnego się pojawi. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jak coś popytasz.

 

Nachodziło mnie kiedyś na zrobienie jakiegoś mini błotnika mocowanego na rurze podsiodłowej i osłaniającego sztycę przed błotem. Dlaczego? Sztyca aluminiowa, rama stalowa więc smaru nie mogłem odpuścić ale oznaczało to łapanie piachu i przy opuszczaniu/podnoszeniu sztycy był z tym problem. 

 

Projekt zrobiłem z butelki ale spalił na panewce - mini błotnik "za sztycą" przeszkadzał kiedy siodełko szło w dół. Kolejnej wersji nie wymyśliłem, może w tym temacie coś podobnego się pojawi. 

 

 

chetnie sie pochwale tylko to najszybciej bedzie dopiero za tydzien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wrażenie że macie jakiś nieuzasadniony problem z tymi laserami itp..

http://zapodaj.net/1c0aa0810791c.jpg.html

Kosztowało mnie to starą teczkę na dokumenty i 10 minut roboty.

Zalety?

Nieocenione dla czystości amora. Duuże piwo dla autora, świetna robota i szacun że ci się chciało :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MikeSkywalker, idea tego rozwiązania polega chyba na tym że błotnik jest blisko tyłka, wtedy powinien spełniać rolę ochronną tak długo jak się siedzi na siodle. Jeśli osadzałeś swój mini błotnik na sztycy to faktycznie mógł nie chronić odpowiednio, był po prostu za daleko od czterech liter.

Tak się mnie przynajmniej zdaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zalozony do tylu?

Troszkę ale niewiele, dzisiaj u mnie lało jak z cebra,masa błota więc mogłem się przekonać co i jak.

Założyłem tył/przód. Na amortyzator rewelacja, poza tym niewiele. Dalej dostawałem błotem po ryju i miałem ufajdane cale plecy.

Nie licz że mini błotnik cię uchroni od błota. 

Jednak i tak uważam patent za wart uwagi.

Do ochrony amora i dampera świetna sprawa. A że w kolekcji mam jeszcze dwa fulle to się przyda.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...