Skocz do zawartości

[DIY] Projekt taniego błotnika rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłem to cudo z decathlona. Uważam że 12 zł można dać. Błotnik jest fajnie profilowany i ma ciekawe zipy które można zapinać i rozpinać bez uszkodzenia.

Wielki minus dla Deca za górne mocowanie które jest z dup.. wzięte i musiałem je lutownicą zrobic na nowo bo to które jest nijak nie pasuje do korony amora. Ogólnie..... Trzy kolorki do wyboru, ciekawe profilowanie, zipy wielokrotnego użytku.... Według mnie 12zł można dać.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

- "Chroni przed zachlapaniem tylko twarz. Kolarz będzie zabrudzony."

przynajmniej są szczerzy...
..bo ogólnie uważam, że zrobienie wielkiego światowego halo wokół takich błotników było jedną z najlepszych ściem dekady.

I po jakiejś chwili cena kawałka plastiku zeszła do właściwego poziomu. Mnie się podobają poddupne do szosy i mtb. Zawsze to można wieść zwinięte koło bidona "w razie co" latem. A i 11,90 to jest naprawdę dobra cena. Kosztem 2 piw mamy tyłek suchy a zdrowie możemy wypić szarika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do poddupniaków pełna zgoda - nikt nie lubi jeździć z mokrym doopskiem. Ja używam 2 takie ass-savery. Jeden z P-X, a drugi zlotowy. Przy czym ten ze sklepu ssie w porównaniu z Paprykarzowym. Nie wiem, jakie były koszta produkcji, ale jest zdecydowanie lepszy - szerszy, sztywniejszy i wyłapuje więcej fruwającego błocka.

Tego zlotowego na amor chyba nie mam, ale zdaje mi się że któryś z chłopaków też już go chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powitoł
Niedawno w decu pomarańczowe były za 3,99 (teraz stoją po piątaku) więc jak już za coś miałbym płacić, to chyba wolałbym za to ;)

W zestawie całkiem sensowne trytytki wielokrotnego użytku :) plus darmowa wysyłka.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bawiłem się w wycinanki i patent na przedni błotnik (chroniący golenie oczywiście a nie twarz;)) sprawdza się jak na razie całkiem nieźle. Zrobiłem jedynie szersze skrzydełka, żeby golenie były bardziej osłonięte.

 

A czy ktoś kombinował z błotnikiem (osłoną) na sztycę regulowaną? Jak się poczyta trochę opinii o reverbach i e-tenach, to wychodzi, że ustrojstwo strasznie delikatne i wrażliwe. 

Ja sobie wyciąłem kawałek plastiku też i na to. Jak ktoś zainteresowany, to mogę zdjęcia wrzucić niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nowy "stary" amor na pokładzie.

Poprzedni błotnik nie podpasował, tak samo pomarańczowy z deca.

Drugie "praktyczne" moje wejście w wątku :)

 

5l butla po płynie zimowym, trochę zmodyfikowany szablon z tego wątku i ciut więcej roboty niż przy poprzednim chlapaczu (przysiadłem nad dokładnością bo mam nadzieję zostanie ze mną na dłużej :) ):

FTdvOy0.jpg

 

46piES9.jpg

 

k0kUw8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy koniec tego błotnika musi zachodzić za zacisk? Nie leje Ci się woda środka?

 

 

Zasadniczo za zacisk nie zachodzi - nie złapałem zaciskiem błotnika, tylko samą podsiodłówkę. Woda jakby się miała gdzieś lać do środka, to bez błotnika lałaby się tym bardziej.  Ale dzięki za uwagę, można pomyśleć nad lekkim ulepszeniem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowiutko błotnik za 2,99 zł z wysyłką dotarł ;) Chyba jest to dobrze wydane 2,99 zł, nie jeździłem jeszcze, ale wydaje mi się że poprawnie chroni amortyzator przed błotem. Żadnych zastrzeżeń nie mam, dobrze wykonany, opaski wielokrotnego użytku w komplecie, dobrze dopasowuje się do amortyzatora. Jednym słowem - polecam.

 

Zdjęcia -> http://imgur.com/a/QFJs3/all

 

aaqOadq.jpg

Edytowane przez Piotrek383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A czy ktoś wymyślił jakiś na tył, ale nie pod siodło tylko aby chronił tez cześć roweru

 

 

dużo do wymyślania nie było. Miałem trochę czasu, to się pobawiłem w wycinanki. Tak to wygląda:

 

 

 

post-187737-0-94235500-1452170282_thumb.jpg

 

 

 

post-187737-0-15483200-1452170288_thumb.jpg

 

 

Nie wiem, czy o to maczet190399 chodziło. Mi za to chodziło dokładnie o to. Poza ochroną sztycy regulowanej, teraz nie będzie też chlapać na zacisk i końcówkę rury podsiodłowej.

Edytowane przez wujasJedrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...