Skocz do zawartości

[Łańcuch] Sram Pc-48


jo_jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cena : Kupilem za 45zł

Przebieg : 4056km

 

Mimo to że dbam o łancuch, po kazdej jeździe czyszcze naped, a po jeździe w mokrych warunkach przesmarowuje łańcuch, juz jest w tragicznym stanie O_o ... dzisiaj podczas czyszcenia przyjrzałem mu się dokładnie i.. nie wszystkie ogniwa sie ładnie zginają (nawet po gruntownym czyszczeniu).. jak palcem od dołu nacisne na rolke wysówa sie na tyle do góry ze widać co jest w środku.. ogólnie tragedia. Łancuch nawet po bardzo mocnym nasmarowaniu chodzi dośc głosno.. byłem z niego zadowolony ale jestem juz coraz mniej...

Chodzi z kaseta Alivio i korba Deore. Kaseta ma nieznacznie zjechane koronki 4 i 5 wiec troche cienko bo kaseta pociagnela by jeszce z 3 razy tyle a łancuch zaniedlugo do smieci.. a nowy sie juz nieprzyjmie :/

Licze na to ze nic mu sie nie stanie przez najblizsze 2-3 tysiace km..

 

Jezeli znowu kupie pc-48 to przynajmniej dwa ze wzgledu na to, ze kaseta jest w dobrym stanie a łancuch juz doniczego i caly naped z powodu lancucha bedzie musial isc na smietnik.

Edytowane przez jo_jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go mam z kaseta PG - 850 i po 1441km chodzi świetnie, smaruje go jak robi sie głośny, tak co 300-400km a czasami jak gdzie po górach dłuższa traske przejade to częściej, a jak go nasmaruje to cichutki jest, zobaczymy co bedzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo_jacek - te ponad 4000 to przebieg łańcucha? Jak tak, to po takim dystansie niewiele sprzętów prezentowało by się w stanie choćby przyzwoitym...

Ja pierwszego PC-48 kupiłem ponad rok temu - oczywiście nie zmieniłem w porę, więc i łańcuch i kaseta SRAM 5.0 nadawała się po sezonie tylko do wyrzucenia. Ale teram mam dwa, zmnieniam jak nadchodzi czas porządnego czyszczenia (200-400 km, zależy od warunków) i nie narzekam - mam nadzieję że kaseta wytrzyma ze 4000...

Jak na swoją cenę (43PLN) to jest naprawdę świetny wybór, zdecydowanie lepiej chodzi niż podobne Shimanki, tylko trzeba pamiętać o regylarnym samrowaniu i pilnowaniou, żeby nie zamókł (bo niestety ma tendencję do szybkiego rdzewienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualny przebieg : 5356km

Stan : srednio umierający

 

Da sie jeździc. Coraz wiecej ogniw sie źle zgina. Ostatino zdaza mi sie slyszec lekki strzal lancucha jak zgiete i nierozprostowane ogniwko przeleci przez przerzutke.. ale ! mam metode :wink: zginam ogniwko pare razy maksymalnie i na sile w kazda strone i zaraz potem znowu dziala w 90% normalnie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej najwyższa pora na zmianę zestawu łańcuch + kaseta... ja śmigam na dwóch łańcuchach, zamienianych między sobą co ok. 200-250 km (po tym czasie zwykle potrzebuje już gruntownego czyszczenia i konserwacji, więc i tak trzeba go zdjąć :D ) i na razie działa wszystko bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw PC-48 + SRAM 5.0 ma przejechane 2900km, nie widze większych oznak zużycia, może troche na kasecie na 6 zębatce (na niej najwięcej jeździłem) ale tylko w jednym miejscu, a na łańcuchu troche są ślady na rolkach, ale po 500km były takie same, na razie nic nie obskakuje i chodzi cichutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg: 6009km

I niemiła nispodzianka... na skrzyzowaniu patrze autobus ma 150m mowie a przeskocze zanim przejedzie (wymuszone duze przyspieszenie od 2km/h zeby przeskoczyc) ruszam i trach trzask ze myslalem ze mi rame urwało.. przeskoczył mi łancuch na 4 ztyłu.. mam nadzieje ze nie ma zmiaru to sie powtarzac bo sie zdenerwuje ;] na razie zaczynam jeździc z przodu na dwa i z tyłu meczyc nizsze biegi moze pozyje jeszcze troche km.

 

Juz nawet opracowalem metode na niezginajace sie ogniwa :]

 

Ogólnie w sumie jestem dośc zadowolny.. tym bardziej ze pamieta zime :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zakończył swój żywot na 4500km zastąpił go PC-58 :) do tego kaseta PG-850 :) I tak jestem z niego dumny bo pracował przez 4 pory roku bez narzekania :)

 

mój zakończył swój żywot na 4500km zastąpił go PC-58 ;) do tego kaseta PG-850 :) I tak jestem z niego dumny bo pracował przez 4 pory roku bez narzekania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

8 kkm na tym łańcuchu. Jeżdżone na zestawie: korba Alivio (staram z aluminiowymi zębatkami, na 5 śrub), kaseta Suncośtam.

Najwcześniej umarła korba. Jeździć się już w ogóle nie dało. Tulejki w łańcuchu powiększyły swoją średnicę o 2 mm co najmniej. żeby było ciekawiej to tulejki zaczęły ze zużycia pękać i niektórych nie było w ogóle.

 

Obecnie śmigam na tym samym łańcuchu, korba LX plus kaseta 5.0. Przebieg ok 4 kkm no i już widać, że napęd ma powoli dość. Nie przeskakuje, ale kaseta i łańcuch są już dość konkretnie zużyte. Wina leży pewnie po mojej stronie, bo z lenistwa zaniedbałem ten zestaw (brak regularnego czyszczenia, serwisu, etc.).

 

Ogólnie wg mnie dobry i niedrogi łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

na wspomnianym wczesniej przezemnie PC48 z kasete 5.0 przejechałem 13743.86 km i powiem szczerze łancuch się juz kompletnie rozpadał, kaseta w zasadzie nie wyglądała tak źle, fakt ze jeszcze dało sie jeździc ale juz czasami obskakiwało i strasznie głośno wszystko chodziło ;)

 

teraz znowu mam PC48 i 5.0 i zobaczymy ile uda się wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...