Skocz do zawartości

[Kurtka softshell] - Crivit - czy da się przerobić?


Dzid3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem w lidlu kurtke firmy Crivit.

 

 

93423_04_f.jpg

Wszystko fajnie dobrze się w niej czuje ale niestety pocę się w niej i to bardzo :/ Szkoda, mi jej nie używać bo w sumie nie mam pomysłu na kupno jakieś innej która by zdała egzamin w rozsądnej cenie.

 

Myślę by dać ją do krawcowej by jakoś ją przerobić ale nie za bardzo mam pomysł jak, myślę o oczkach kaletniczych:

big_DSC09475.jpg?lm=1376913048

 

Lub ewentualnie jakimś materiale softshleowym. A może ktoś ma jakiś pomysł co można zrobić?

Parametry:

  • nie wchłania wody i zabrudzeń dzięki BIONIC FINISH® ECO
  • 3-warstwowa tkanina softshell– przepuszczająca powietrze, wiatroszczelna i elastyczna
  • odblaskowe elementy dla lepszej widoczności
  • przepuszczalność pary wodnej: 3000g/m2/24h
  • taśma na brzegu zapobiegająca przesuwaniu się
  • z praktyczną kieszenią na plecach
  • materiał: 100% poliester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kurtka ma "miśka" od wewnątrz?

Wstawienie wentylatorów pomoże w bardzo ograniczonym stopniu lub wcale.

 

Odpowiedzialna za tą sytuację jest

 

 

 

przepuszczalność pary wodnej: 3000g/m2/24h

 

Czyli praktycznie żadna. Parametr oddychalności podaje się ponieważ jest dziś ważne żeby produkt sportowy miał "jakąś" oddychalność, jednak zazwyczaj ludzie nie wiedzą jak się to sprawdza w rzeczywistości.

 

Kupiłeś ją żeby Cię ogrzewała czy żeby chroniła przed wiatrem?

Do ochrony przed wiatrem dużo lepsza będzie wiatrówka bez membrany. Jeśli potrzebujesz termoizolacji możesz nabyć nawet tani polar o niskiej gramaturze 100, cienki, który wg mnie będzie obecnie wystarczający z nadmiarem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie do tego by mnie grzała jednak trochę. Ta jest fajna długa ma te "rekawy w rękawie" więc w lidlu wydawała się sensowna. Chyba sprubuję po 2-3 oczka wsadzić. Chyba w okolicach pach było by najlepiej co?

 

A miśka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka bez "miśka" nie grzeje - chroni jedynie przed wiatrem. Twoja bardzo poważnie upośledza oddychalność. 

Mam kurtki membranowe z zamkami pod pachami i dla mnie ich działanie jest bardzo dyskusyjne. Oczywiście możesz wstawić takie oczka i się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowała 69zł. W sumie coś tam grzeje ale rozumiem o co Ci chodzi ;)

 

Poprostu chciałbym ją "uratować" bo krój jest jak dla mnie świetny więć pewnie coś pokombinuje.

 

Jak sie nie uda to pomyśle o polarze. W 4f są fajne do 100zł ale nie znam się na gramaturach i nie wiem czy 260 to dobrze czy źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do markowego sklepu z odzieżą turystyczną i zapytaj o polar serii 100 lub znajdź tam taki samodzielnie - "polartec 100 series" - obadasz palcami i będziesz wiedział. 

Polar ma obecnie średnio sens, chyba że bardzo marzniesz w temperaturach plusowych (ja nie ubieram go już powyżej 5 plus, wtedy bielizna długi rękaw i przeciwwiatrówka).

Wybór polaru ma sens jedynie wtedy jeśli wybierzesz inną warstwę wierzchnią - przeciwwiatrówkę bez membrany. 

Odzież z polaru ma bardzo dobrą oddychalność jednak zmarzniesz w niej jeśli na wierzchu nie będzie warstwy wiatroszczelnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już zdaje sobie sprawy, że dałem ciała kupując ją. Mogłem w Decathlonie kupić jakąś wiatrówke B'TWIN-a i pewnie było by ok. Ale tego nie zrobiłem więć ponawiam pytanie:

 

Co byście polecili by troche poprawić wentylacje tej kurtki?

 

tobo pewnie masz racje, że to mało da ale i tak zaryzykuje i coś przy tej kurtce pomajstruje. Czekam na jeszcze jakieś wypowiedzi. Może ktoś sypnie jakimś pomysłem lub ewentualnie podpowie, gdzie te oczka wentylacyje umieścić ;)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać Cię na przeróbkę to kup materiał i daj do wszycia panele w tej kurtce - tak jak to jest zrobione np w niektórych kamizelkach rowerowych czy bluzach, które mają łączone różne materiały - wiatroszczelne przody korpusu i rękawów, przewiewne tyły.

Tylko mija się to chyba finansowo z jakimkolwiek celem.


U mnie wymiana głównego zamka kurtki to jeśli dobrze pamiętam 30 zł - plus zamek oczywiście.

Twoja kurtka kosztuje 69 zł - pytanie ile ktoś skasuje za wstawienie choćby jednego panelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym zakupie najpierw zapytaj o doświadczenia innych :) Oferta z Lidla na tym forum budzi duże zainteresowania i ciągle pojawiają się informacje na temat nowości i ich funkcjonalności.


Jeszcze coś na przyszłość: 

1. Jeśli na metce nie ma podanych żadnych parametrów oddychalności odzieży funkcyjnej a napisane jest że "oddycha" to na pewno trzeba sobie odpuścić.

2. Wiele modnych dziś softshelli, szczególnie tańszych i "ze średniej półki" ma oddychalność podobną do Twojego - nawet przy cenie kilkukrotnie przekraczającej cenę kurtki Crivit. Trzeba dobrze zastanawiać się przed decyzją o wyborze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tą kurtkę, z tym że ja jestem zadowolony, ponieważ dobrze chroni przed wiatrem. Ja ubieram się w nią na rower i do biegania. Pierwsza warstwa to bluzka termoaktywna z długim rękawem, koszulka funkcyjna z krótkim i na to ta kurtka. Przy takiej opcji wilgoć trzyma się między kurtką a zewnętrzną warstwą bielizny termoaktywnej. Jak później ją zdejmę to od środka jest mokra ale to nie przeszkadza. Bardzo dobrze chroni przed wiatrem i wytrzymuje spory deszcz. Przez pierwsze 30 min nie puściła nawet kropelki, później zaczynała przeciekać, ale już zdążyłem dojechać do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo a jeździłeś w kurtce z Lidla ?, podejrzewam, że twoje odczucie "mokrości" ma się nijak do odczucia "mokrości" w kurtce z Lidla ...

Nie jeździłem, jednak używałem ciuchów nad którymi ludzie pieją z radości a ja - skrajnie - nie podzielam entuzjazmu :)

Chodzi mi jedynie o skrajność opinii, gdy wydaje się być niemożliwe że tak rozbieżne mogą być. A jednak.

 

Używałem kurtki o takich parametrach jak ta - jakieś wyobrażenie mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który opracował sposób na tę kurtkę.

1. Pierwsza warstwa to bielizna funkcyjna.

2. Trzecia warstwa to ten soft.

3. "Druga warstwa" to bluza z bawełny.

Po jeździe wyrzyma bawełnę, a bieliznę i soft ma w miarę suche. Jest zachwycony z tej kurtki.

 

Ja od temperatur +3 i wyżej wolę inne rozwiązanie. Bielizna hi-term z gęstym mało przewiewnym splotem i na to bluza bez membrany ocieplona. Tyle że ja jadę zawsze na maksa swoich możliwości. Gdy jest zimnej niestety gotuje sie w lidlowym kompresie i szukam okazji na prawdziwy soft bez żadnej membrany. Ja się deszczem nie przejmuje od kiedy odkryłem ochraniacze na buty przeciwdeszczowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem na ten softshell Crivit. Przed wiatrem dobrze chroni, ale nie idzie go wykorzystywać na rowerze. Po przejechaniu kilku kilometrów w zgromadzonym pocie można zacząć pływać. Będę w nim chodzić chyba tylko na grzyby  :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo

Nie jeździłem, jednak używałem ciuchów nad którymi ludzie pieją z radości a ja - skrajnie - nie podzielam entuzjazmu

 

 

Ja mam lepsze wyobrażenie, ponieważ wypróbowałem te kurtki z Lidla w czasie jazdy na rowerze, i muszę przyznać, że wspaniale zatrzymują pot  :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...