Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] br-m 445/446 - ostrzeżenie dla potencjalnych nabywców


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@Malinowy

Ja wymieniłem raz na oryginalne żywiczne Shimano, które skończyły się po 5 dniach jeżdżenia w Górach Sowich (przy dobrej pogodzie). W sklepie w Bielawie sprzedawca polecił mi półmetaliczne Jagwire i używam ich od prawie roku bez zastrzeżeń:

https://ctbike.pl/jagwire-klocki-okladziny-dca016-shimano-alivio-deore-tektro-polmetaliczne.html

Z innej beczki...

Moje M445 się zapowietrzyły i zastanawiam się czy warto je odpowietrzać, czy lepiej kupić nowe - zauważyłem że klamki się "pocą" przy połączeniu z przewodem. Da się to jakoś uszczelnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie wiem czy wystarczy. Przecież nie mam ich w ręku, może mają już przekręcony gwint... Ale szczerze powiedziawszy spotkałem się z niedokręconym przewodem (akurat w nowych XT i przy klamce i przy zacisku - banjo) i wystarczyło po ćwierć obrotu żeby się przestał pocić. A myślę że przy masówce spokojnie x% wszystkich hamulców jest skręcona na słowo honoru. Spróbować nie zaszkodzi. To jest niestety tak że koniec wkręcania wtedy kiedy gniecie się oliwka, można uznać że już nie idzie i łatwo nie dokręcić, gwint ciężej zerwać ale też się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.03.2014 o 23:33, tobo napisał:

Pierwszy poważny problem to często pojawiające się ubytki płynu z układu - objawia się to wpadaniem dźwigni - hamulec "łapie" albo gdy dźwignia jest prawie przy kierownicy albo wcale. W takim przypadku hamulec musi zostać odpowietrzony i praktycznie zawsze da się stwierdzić zalanie okładzin i tarczy płynem - co ciekawe uszczelki nie są w tym przypadku na 100 procent zniszczone - hamulec po odpowietrzeniu można ponownie używać. 

U mnie taka sytuacja pojawiła się po wymianie klocków. Byłem z tym w serwisie ale stwierdzili że nie jest zapowietrzony ("łapie" ale późno). Najgorsze jest to że na dłuższym zjeździe po kliku przyhamowaniach klamka wpada praktycznie do kierownicy. Docelowo chcę je wymienić ale czy w takim wypadku odpowietrzenie rozwiąże problem na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...