Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Żech kupił mieszkanie w starym,poniemieckim budynku razem z garażem (który widać zresztą). W trakcie opróżnienia chałupy znaleźliśmy całe wyposażenie gabinetu dentystycznego z lat 40 ubiegłego wieku - fotel,maszynka do borowania,formę do odlewania protez i jeszcze kilka innych drobiazgów. Się okazało,że poprzedni mieszkaniec był dentystą,a budynek ,gdzie jest chałupa to poniemiecki ośrodek zdrowia.

krótko pisząc- znalazłem kolejne dowody niemieckiego znęcania się nad okoliczną ludnością.

Jakby co, to za drobną opłatą mogę dać posiedzieć na fotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

No chyba, że chcesz otworzyć własną praktykę stomatologiczną...

Adamos, gwarantuję Ci Palmę Pierwszeństwa. W wierceniu jestem niezły jakby co. Se wyobraź borowanie zęba wiertarką z napędem nożnym... wyobrażasz se????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt sterylnie tu ostatnio, mało ziarna i w ogóle geniuszu oraz kunsztu fotograficznego, więc przedstawiam dzieło, które niczym wino dojrzewało w czeluściach dysku miękkiego mojego blaszaka pt. "Po co komu koło jak na tekturze też stoi, z elementami przyrody nieożywionej":

 

DSC00673.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos

Żadnych walających się mebli, żadnych laczków Kubota, rower prosto na haku powieszony.

Zdjęcie ewidentnie z wyprawy ... się nie kfalifikowywuje. Sytuację ratuje tylko szmata we wzorki wywieszona na kierownicy.

Wziąłbyś ten rower chociaż i w toalecie w ciapądu fotkę mu cyknął.

 

Z drugiej strony szkoda chłopa, żeby ryzykować wchodzenia do toalet w PKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy okazji przypomniałeś taką jedną ciekawostko-historyjkę z podróży...

Wchodzę sobie kiedyś do kibla w rumuńskim ciapągu klasy Accelerat*.....a tam nie kibla! :w00t:

Wypróżniasz się do dziury w podłodze pociągu, a jak nie trafisz, to.....spychasz nóżką? :D

* w rumuńskiej kolei wyróżniamy kilka rodzajów pociągów różniących się od siebie ceną i najczęściej również standardem

  • Personal -  pociąg osobowy, zatrzymujący się na każdej stacji, prowadzony bardzo wysłużonymi wagonami. Jednak jest to najtańszy sposób podróżowania koleją
  • Accelerat -  oznaczony kolorem czerwonym w rozkładzie jazdy, nie zatrzymuje się na mniejszych stacyjkach. Standard wyższy niż w personalach
  • Rapid - rozkładowy kolor zielony niesie ze sobą oprócz nadziei na wyższy standard droższą cenę. Z założenia zatrzymuje się tylko w większych miastach
  • Intercity - stosunkowo niewielka liczba pociągów, najwyższe standarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbyś ten rower chociaż i w toalecie w ciapądu fotkę mu cyknął.

Śmiej się, ale kiedyś tak mój rower do Kościerzyny jechał, niestety fotek brak.

Co prawda nie był to typowy wagon z typowym kiblem, ale szynobus, gdzie miejsca jest zdecydowanie więcej, więc rower nie był samotny, bo stały przynajmniej dwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieję się, płaczę rzewnie. Na jesieni wracałem PKP Intercity na trasie Stolica-Bydgoszcz. Miałem wykupioną miejscówkę, z której skorzystać nie mogłem, bo przedział miał pluskwy. Na szybie łaziły aż miło. Większość osób podróżowała własnie w kiblu, bo tam był najmniejszy ścisk. Oczywiście nie było opcji zwrotu kasy za 1 klasę z miejscówką, bo przecież mogłem całą drogę nie stać w kiblu, tylko kulturalnie usiąść w przedziale.

 

Inna historia, ta sama trasa, ten sam przewoźnik. Mam miejscówkę, ale moje miejsce jest zajęte, tak jak cały przedział przez 6 kobietek, które przyszły sobie poplotkować razem. Oczywiście zostałem zwyzywany, jak chciałem wyegzekwować swoje miejsce. Próba namówienia konduktora, żeby coś zrobił, spotkała się z brakiem zrozumienia. Uprzedzając hejty, nie jestem szowinistą, podróżuję tylko pierszą klasą z miejscówką, bo taki standard jest wymagany przez naszą firmę na podróżach służbowych i podczas podróży pociągiem muszę pracować na laptopie. Spędziłem znów 5 godzin kucając z laptopem na kolanach.

 

Od tego czasu jeżdżę tylko autobusem. Polski Bus ma nawet automaty z wodą i WIFI za darmo.

Próba zrozumienia, co się dzieje na polskiej kolei przez jej kierownictwo nie ma sensu, bo sami nie jeżdżą pociągami przewoźników regionalnym. Dla porównania, podczas jazdy pociągiem w Niemczech lub francji idzie naprawdę wypocząć ... KONIEC OFFTOPU

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...