Skocz do zawartości

[tarcza] SM-RT86 - brak podkładki mocującej


zecik1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem tarczę SM-RT86 160mm - wersja na 6 śrub.

W instrukcji serwisowej jest narysowana podkładka mocująca, którą należy zamontować między tarczą, a trzema podkładkami dociskającymi. Nie byłoby z tym problemu gdyby nie fakt, że tej podkładki w zestawie nie ma. Co z tym fantem można zrobić? Czy ona w ogóle jest tam potrzebna? 

Miał ktoś tą tarczę i podobny problem? 

Reklamacja do sklepu niestety nie wchodzi w grę, bo zakupu dokonałem zbyt dawno, żeby mogli ją uznać.

Na zdjęciu zaznaczyłem o co konkretnie chodzi. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

 

pozdrawiam

post-132271-0-52274500-1392480847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można jeździć bez tej podkładki, problemu nie będzie. Przy okazji, te 3 blaszki to nie podkładki dociskające, tylko takie ustrojstwo które powinno się pozaginać wokół łebków śrub Shimano, takich z trójkątnymi łebkami. Ten patent również nie jest konieczny, ponieważ śruby tak czy inaczej trzymają i się nie odkręcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak nie posiada oryginalnych śrub shimano, to te podkładki i tak by były zbędne.

 

W tych tarczach ori śruby są normalne okrągłe (torx), te 3 podkładki mają pazurki które się zapierają o krawędź łba przy dokręcaniu. Przynajmniej tak było w 2013 jak kupowałem 2 komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką tarcze i też nie mam tej podkładki. Napisałem do sklepu gdzie kupiłem - dostałem odpowiedź że Shimano zrezygnowało z tej podkładki i nie ma jej w zestawie. A instrukcje nie zostały zaktualizowane i na rysunkach występuje ta podkładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano stosuje masę (zbędnych) gadżetów w hamulcach tarczowych własnej produkcji - używałem hamulców i tarcz wielu innych firm i nie zauważyłem żadnego problemu z tego wynikającego. Zanim Shimano zaczęło produkować tarczówki przez ładnych parę lat były już produkty innych producentów na rynku - bez komplikacji. 

W moim skuterku też nie zauważyłem żeby pod śrubami były jakiekolwiek dodatki. 

Ja zawsze wyrzucam blaszki, które Shimano zaleca montować i zaginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź i zainteresowanie problemem. 

[schwefel] Piasta ma przelotowe gniazda więc problemu z "lataniem" tarczy nie powinno być.

U mnie w zestawie są śruby torx, a nie sześciokątne. Choć co ciekawe sześciokątne są narysowane w instrukcji! 

Wydaje mi się, że tak jak napisał [tobo] jest to jakiś dziwny patent Shimano i kompletnie zbędny. W sumie do tej pory używałem jakiejś podstawowej tarczy Tektro, ale nigdy nie miałem problemu z tym, żeby się sama odkręcała. 

Napisałem maila do Shimano, ale na razie cisza. Jak odpowiedzą to pewnie coś w stylu jak dostał [aflo] ze sklepu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zamiast blaszek zaginanych przy trójkątnych łbach śrub Shimano stosuje śruby z okrągłymi łbami oraz podkładki z rozcięciami na końcach, które napierają na spód łba śrub. Tak czy inaczej nie widzę konieczności stosowania tego patentu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...