Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 10 Marca 2014 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 10 Marca 2014 - Brak powodu

Kupiłem kask-mój pierwszy,jednak dupy nie urywa,wykonanie przyzwoite,czuć że ma się go na głowie,wnerwia fakt że cała "potylica"jest styropianowa,więc każdy dotyk paznokcia czy patyka na nim zostanie...lampka-ot ciekawy dodatek,przypuszczam że w czasie jazdy jest praktycznie nie widoczna i świeci w niebo,ale gdy zejdziemy z roweru to zacznie spełniać swoją role,ale za 50zł kask jest OK,ten zajade,to kupie drugi taki sam,bo cena czyni cuda!!

Dodatkowo kupiłem torbe podsiodłowąz kluczami,w zestawie znajdujemy szmatke,która się przyda,klucze,wykonanie takie sobie,jako awaryjne narzędzie są okej,ale jest jedno ale-nie ma w komplecie imbusa 8mm,tylko nasadowy 8mm....jakieś dziwne klucze oczkowe,do niczego nie przydatne,gdyż są to klucze 12 kątne,gdyby były to klucze płaskie,miały by tu prawo być,łyżki-jak najbardziej OK,Łatki-domyślam się że to są samowulkanizujące,aczkolwiek przypomina mi to kawałek pianki posmarowanej klejem,wykoanie samej torebki jest całkiem przyzwoite według mnie.

Wracając do łatek-chyba włoże klej i kawałek starej dętki do pakieciku,jakoś nie mam zaufania do tych samoprzylepnych,narzędzia po małym tuningu,tzn został się śrubokręt krzyżak i imbusy od 2mm do 6mm,szmatka zostaje bez zmian^^dodatkowo w pakieciku ląduje 10zł,10ml oleju do łańcucha,2 gumowe rękawiczki,łatki+klej,skuwacz gaza i bandaż,co ciekawe po umiejętnym pakunku pozostaje miejsce na fon^^

 

I najważniejsze-siodełko mtb z otworem,jak na razie jest ok,poprzednie(SR freccia) było dobre na max 3H,mam nadzieje że te będzie ciut lepsze...

 

Odnośnik do komentarza

Rękawiczki, detki, okulary z pomarańczowymi szkłami, torba z toolsami, licznik rowerowy oraz olej do smarowania kupione.

Upgrade na nowy sezon rowerowy zrobiony.

Dla amatora mysle ze ok. Dzieki takim rzecza wiem ewentualnie co lepszego wybierac w przyszlosci. Na co zwracac uwage i co jest dla mnie naprawde waze. Dzieki temu dokonuje swiadomego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę OT, bo nie o odzieży, która jakoś mnie nie przekonuje i nie jest mi na tą chwilę potrzebna, ale o lidlowej ofercie tak czy siak.

 

Po 15 już nie było prawie nic (zostały liczniki, rękawiczki, narzędzia, trochę dętek i reszta preparatów Baufix'a).

 

Chciałem brać cleaner do łańcucha W5... ale już nie było. Trudno, benzyna ekstrakcyjna też daje radę. Ale wziąłem Baufix'a do konserwacji na próbę.

 

I właśnie to jest bardzo opłacalny zakup moim zdaniem - w porównaniu do FL Showroom działanie ma dość podobne, ale jest sporo tańszy i na szybko można rowerek poczyścić - jeśli jeszcze są i ktoś się waha, to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem zakup softshella, sprawia pozytywne wrażenie. Więcej na temat po pierwszej jeździe. Mile zaskoczyła mnie rozmiarówka, XL jest idealna dla mnie ( 188cm), koszulka z długim z zeszłego sezonu jest za mała ;( też XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co możecie powiedziec o tym wąskim siodełku? jest warte swojej ceny ? :)

Kupiłem,nie jezdziłem,ale wykonanie jest OK,po wstępnych przymiarkach wydaje mi sie lepsze niż poprzednie(sr freccia),ale to raczej za sprawą tego że jest węższe i twardsze^^

Powiem że warto zaryzkować,mało ciekawych siodełek jest za 40zł,a te jak zapewnia producent made in germany,no i gwarancji na 3 lata udzielają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda z czytelnością tego licznika, chodzi mi o kąt widzenia na wyświetlaczu?

Tu jest dziwna sprawa, bo z każdej strony jest OK, tylko nie z góry, na moje oko (nie strzelajcie bo nie mierzyłem) to lewo/prawo i dół to około 70/80 stopni, ale góra to niestety maximum +20 i nic nie widać, czyli stając na pedałach i wychylając sie do przodu nie widzimy nic na liczniku.

 

Porównywałem to z moją Sigmą (1200) i takiego problemu nie ma.

 

Aczkolwiek dalej twierdzę, że dla mojej żony nic lepszego nie znajdę, ponieważ liczy na bieżąco kalorie :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

w kwestii kurtki - zda egzamin gdy będzie mokro, ale musisz pamiętać, że tylko i wyłącznie na krótkim dystansie, bo w trakcie dłuższej wycieczki zafunduje Ci saunę wewnątrz.

W kwestiach porządkowych - nic się nie zmieniło w naszych zasadach, więc teksty o jajkach, odbytach i urwanych dupach nie będą dalej tolerowane!!! 
Zainteresowani zostali już właściwie nagrodzeni :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zaryzykował z oświetleniem? Interesuje mnie opinie, bo sam się waham. U mnie w JW nikt nie kupował więc liczę, że jeszcze poleżą chwile ;)

Powiem tak, nie wiem jaki lampa przednia, ale kupowałem wyglądającą na 99% tak samo lampkę w zeszłej jesiennej ofercie Lidla - zestaw lampka przednia + tył - I naprawdę jest w stanie oświetlić drogę przed rowerem. Absolutnie nie staram się powiedzieć że jest mega/super/turbo ale wtedy była tańsza (tylna lampka wyglądała dużo mizerniej, ale przód chyba ten sam) a świeci lepiej niż dużo droższe światło mojej żony. Podsumowując przednie światło jak najbardziej OK, tył jeżeli podobny do tego z jesieni to nic nie warty, ale wg mnie sama przednia lampa jest warta przynajmniej 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to ta sama lampa co z oferty jesiennej. Tylko teraz w zestawie jest od razu ładowarka sieciowa a wówczas była sprzedawana bez. Dlatego cenna jest wyższa. Ja mam tą lampkę i praktycznie całą zimę nią jeździłem i dawała sobie świetnie radę. Ma diodę informującą kiedy należy wymienić baterię.Tył rzeczywiście kiepski i od razu polecam zmienić go na coś innego np.: Wall-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bardzo chwali te lampki z Lidla, rzekomo mają one być podobne do jakiś modeli Sigmy. 

 

Dętki 26" - do opon 1,5-2,125 i spokojnie upycham je do opon 1,5. 

 

Jeśli chodzi o Chain Cleaner - nie patrzył bym na niego jako zamiennik porządnego szejkowania w butelce z ekstrakcyjną. Ja używam go w trasie a w domu do czyszczenia lekko zabrudzonego łańcucha, do psikania na spinkę która zapcha się brudem czy ogólnie do czyszczenia podczas serwisu roweru. Szejkowanie jest bardziej skuteczne i ekonomicznie bardziej opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję co rok wiosną rekawiczki w Lidlu i do jesieni wystarczają. Za 14 zł nie ma co wymagać jakości na lata jeżdżenia, zresztą po co? Kupiłem też skarpety i dzis już w nich przejechałem 62km i nie śmierdzą:) Czyli są OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kask, dętki, koszulkę i rękawiczki (słabej jakości, ale na zmianę będą). 

Co do kasku miałem dylemat co do rozmiaru. Ostatecznie wziąłem ten rozmiar S/M (mniejszy). Przy maksymalnym odkręceniu tego pokrętła z tyłu kask leży dopasowany, nic nie uciska itp. To był dobry wybór, czy lepiej wziąć większy i dokręcić pokrętło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć na temat tej kurtki z Decathlonu http://www.decathlon.pl/kurtka-przeciwdeszczowa-na-rower-mska-id_8154027.html? Jest teraz w promocji za 40 zeta. Jak ona wypada w stosunku do tej kurtki z Lidla (czerwonej)?

 

Mam i nie narzekam. Zakładam ją w sumie tylko, gdy mocno pada, inaczej się można ugotować. Doskonałe zastosowanie ma w zimie, poniżej -5C zakładam ją na bluzę i ani trochę chłodu nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasku miałem dylemat co do rozmiaru. Ostatecznie wziąłem ten rozmiar S/M (mniejszy). Przy maksymalnym odkręceniu tego pokrętła z tyłu kask leży dopasowany, nic nie uciska itp. To był dobry wybór, czy lepiej wziąć większy i dokręcić pokrętło?

Ja natomiast wziąłem większy, i po skręceniu pokrętła leży ok - nie rusza się, ale pokrętło musi być dość mocno skręcone. W mniejszym S/M - pokrętło wystarczyło skręcić o 3-4 "ząbki" i był ok,ale wydawał się taki mały na głowie (może przyzwyczajenie z narciarskiego ? bo rowerowy to mój pierwszy). 

Jednak po prawej i lewej stronie głowy mam szczelinę, w którą prawie mogę włożyć palec - i dlatego zastanawiam się czy nie wymienić na mniejszy  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć na temat tej kurtki z Decathlonu http://www.decathlon.pl/kurtka-przeciwdeszczowa-na-rower-mska-id_8154027.html? Jest teraz w promocji za 40 zeta. Jak ona wypada w stosunku do tej kurtki z Lidla (czerwonej)?

Mam taką. Zero oddychalności. W zeszłym roku kupiłem kurtkę przeciwdeszczową w Lidlu i jest bez porównania lepsza od tej. Ale to nie jest taka kurtka jaka jest teraz w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak po prawej i lewej stronie głowy mam szczelinę, w którą prawie mogę włożyć palec - i dlatego zastanawiam się czy nie wymienić na mniejszy

 

Prosta sprawa - załóż kask na głowę, nie zapinaj sprzączki, zaciśnij pokrętło - kask powinien trzymać sam głowy jak ja potrząsasz nią (niezbyt mocno).

Jeśli spada = źle dopasowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...