Skocz do zawartości

[u-lock] Konserwacja w zimie i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się od dłuższego czasu czym konserwować i ewentualnie czyścić zamek w Kryptonite Evo. 

Trochę jakiś czarnych "syfów" tam jest, nie chodzi tak płynnie jak kiedyś więc pasowało by. 

Z innego tematu na forum pamiętałem że część osób twierdziła że zamka nie należy konserwować, część używała WD-40 a ktoś oleju silikonowego. 

 

Ostatnio miałem śmieszną sytuację - u-locka po tym jak spotkał go marznący deszcz położyłem koło grzejnika żeby wysechł, ale jak się potem okazało zostało w nim trochę wody i po zapięciu roweru zamek przy -6 po prostu zamarzł. Czekał mnie spacerek do domu po termos z wrzątkiem i polanie zamka pomogło ale na chwilę. 

 

Więc temat powrócił i po kolejnym dokładnym wysuszeniu chciałem go czymś zakonserwować (a może wcześniej wyczyścić jak są do tego środki)

Myślałem o sprayu do czyszczenia łańcucha a potem o oleju silikonowym. Takie natłuszczenie może by pomogło w zimie i podczas deszczów, bo niestety zapięcie nie ma lekko i przy takiej gorszej pogodzie rower stoi pod klatką narażony na deszcze i śnieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry pomysł, aby wlewać do zamka cokolwiek. Raz - brudny klucz, dwa z czasem mechanizm będzie łapał brud, tym bardziej, że eksploatujesz zabezpieczenie dość intensywnie.

Na odmrażanie zamka lepsza jest zapalniczka niż woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z linką Kryptonite (której póki co używam) nie kombinowałem tylko odkąd ją mam parę razy dość obficie potraktowałem ją olejem silikonowym i działa wyśmienicie. Niby u-lock po dokładnym wysuszeniu działa w miarę ale jednak nieco z oporem i zacina się, nie jest tak jak od nowości. Myślę że pewnie zaryzykuję z tym olejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...