Skocz do zawartości

[kierownica] Prosta, szeroka ze sporym gięciem do tyłu.


evildick

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A co powiecie na to?

 

kierownica-amoeba-scud-h_3278.jpg

 

http://allegro.pl/amoeba-scud-31-8-720mm-269g-mtb-trialowa-trial-i3922939740.html

(dla czytających po wygaśnięciu aukcji: Amoeba scud HB-T155)

 

Z nazwy i typowego zastosowania trialowa, ale.. Jeśli potraktować ja jako kawałek rurki i nie patrzeć na napisy, to ma sporo zalet

- Płaska jest? Jest - jak się ustawi na płasko, a nie trialowo końcami w górę

- Gięcie w tył jest? No jest, i to nawet większe, bo 15 stopni. Dla mnie to nawet lepiej.

- Szeroka - 720mm.

- Do tego całkiem lekka wg opisu i stosunkowo tania.

- Fajne jest to, że pogrubienie centralnej części ciągnie się daleko na boki. Dzięki temu gięcie nie spowoduje takiego cofnięcia pozycji, jak np. wspomniane w wątku 3T extendo (12 stopni), więc może obyłoby się bez wydłużania mostka przy zmianie z "typowej" rurki z gięciem około 5-8 stopni..? No i mamy więcej miejsca na lampki, liczniki, gpsy, trąbki, mapniki, lemondki, koszyki, .... ;)

 

Waham się tylko dlatego, że wolałbym coś z niewielkim wzniosem, bo wysoki jestem i preferuję kierownicę na wysokości siodełka. A może coś przegapiłem i jest to fatalny pomysł?

Edytowane przez karolg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do minusów szerokiej kierownicy dochodzi fakt mocno utrudnionej jazdy przez zakorkowane miasto ale sądzę, że użytkownicy szerokich kierownic na miasto się nie zapuszczają.

 

Poza kurierami itp. straceńcami szeroka kierownica w mieście rzadko bywa utrudnieniem. Zwykle jest jakaś alternatywa przejazdu,

a w przypadku totalnego zawału na asfalcie (jak często to się zdarza?), można chwilę poczekać z blacharzami.

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc to w miescie jednak zawadza, w lesie zawadza, na wyscigach zawadza :-) i w mieszkaniu zawadza. Dramat! Ale w mega urwilapich dolach pomaga, mam 660, i spokojnie testowalbym wiecej, ale....nie w P.Kampinoskiej:-) trzeba sie przestroic, kilka razy zawadzalem i wypadalem na waskich singlach z roweru jak malpiszon. Co do kata to 660 musze miec 5 stopni, a 9 robi mi krzywde, kazdy lubi cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była jeszcze Salsa pro moto flat bar. Taka jest w moim rowerze, 710 i 11 stopni do tyłu, były też 5 w tył, obie z zerowym wzniosem. 

 

Niestety z tego co wiem fhm matuszewski ktory byl dystrybutorem salsy się zwinął.

 

Wygląda to tak:(może nie do końca widać)

 

IMG_7155%20%5B800x600%5D.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była jeszcze Salsa pro moto flat bar. Taka jest w moim rowerze, 710 i 11 stopni do tyłu, były też 5 w tył, obie z zerowym wzniosem. 

 

Niestety z tego co wiem fhm matuszewski ktory byl dystrybutorem salsy się zwinął.

 

Wygląda to tak:(może nie do końca widać)

 

.....

No niezły żagiel :) Szkoda, że nie widać jak wygląda gięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentuję z kierownicami od pewnego czasu i im dłużej kombinuję, tym mniej wiem, doradźcie proszę.
Teraz jeżdzę z kierownicą 680mm, 9st w tył, 5st do gory, 35mm wzniosu.
Gięcie jest ok, ale wznios przeszkadza, muszę go gubić mostkiem w dół. Rower dziwnie wygląda, a sama kierownica jest niepotrzebnie cięższa.
 
Czy powinienem szukać jakiegos low-risera np 
-rise: 17mm / 0.6”,
-backsweep: 9deg
-upsweep: 3.5deg
 
Czy może flat o dużym gięciu do tyłu (11st), ale obrocić ją w mostku, aby część tego gięcia poszła w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pięknie ale wszystkie są ze wzniosem :(

 

 

 

Waszym zdaniem, taka kierownica jest warta uwagi? http://www.bontrager.com/model/08360 364g za 690mm to chyba sporo.

 

Z tą wagą, to chyba jednak kawał rury. 

Edytowane przez evildick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zagadnienie rozwiązane  :thumbsup:  W końcu zdecydowałem się na Aerozine R5 Flat bar, 8 stopni gięcia do tyłu, długość 710 mm. Nie wiem jak odczucia z jazdy, bo przed chwilą założyłem. Mam nadzieję, że w weekend będą pierwsze testy  :)  Dziękuję wszystkim za pomoc w tym temacie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...