Skocz do zawartości

[1000] Christiania/cargo/family bike używany


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Proszę o podpowiedzi gdzie w Polsce mogłabym kupić używany rower, który PRZED kierownicą posiada skrzynię do przewozu dzieci, jest trójkołowcem. W necie gdy szukałam występuje pod wieloma nazwami - m. in. jak w tytule postu. Takie rowery są domeną skandynawską + Dania + Holandia. Nowe oryginalne kosztują b dużo kasy - rząd wielkości 6 tyś PLN i w górę ;-( Zważywszy że jest to zakup na 3 - max 4 sezony (potem dzieciaki dorosną do własnych rowerów) nie chcę aż tyle pieniędzy wydawać. Rozważam różne warianty i proszę Was - doświadczonych i znających się na branży rowerowej o opinie i poradę.

1. Sprowadzić cały używany np z Danii przez kogoś kto zajmuje się handlem rowerami używanymi - gdzie szukać takiej osoby? Możecie coś podpowiedzieć?

2. Sprowadzić samą skrzynię dla dzieciaków, a resztę dorobić gdzieś w Polsce, (przepiłować stary zwykły rower i dospawać ramę ze skrzynią...?) gdzie robią takie nietypowe rowery, najlepiej w okolicy Warszawy?

3. Kupić przyczepkę dziecięcą mocowaną na haku z TYŁU roweru i jakimś cudem przerobić ją na PRZÓD? Takie przyczepku montowane z tyłu można w naszym kraju kupić praktycznie od ręki

4. No i pytanie może najważniejsze: czy wiecie jak się skręca :-) takim cargo? Czy to jest jakaś prosta zasada/mechanizm czy może pod skrzynią kryje się coś bardziej skomplikowanego?

 

Dużo pytań, ale mam nadzieję, że może coś mi podpowiecie. Ja na branży rowerowej nie znam się, sama jestem posiadaczką 10letniego crossa i jedynie co w trakcie tych 10 lat zajmowałam się rowerem to zwykłym przeglądem przed sezonem wiosennym no i raz mi łańcuch spadł ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...