Skocz do zawartości

[hamulce] shimano m615


kalisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, zamówione.

 

Przed chwilą zorientowałem się że zrobiłem coś głupiego, wyjąłem tą czerwoną plastikową część która była między klockami w przednim hamulcu i wcisnąłem kilka razy klamkę, przez chwile coś innego zajęło moją uwagę, teraz po pewnym czasie klocki się tak zacisnęły że nie ma szans z powrotem włożyć tego czerwonego. Czy to oznacza że się zapowietrzyły?

 

Póki co ich nie będę montować bo nie mam jeszcze kupionych kół. Ale jak już przejdę do montowania to trzeba będzie je założyć i odpowietrzyć, tak?

 

EDIT: Udało mi się jednak odgiąć śrubokrętem klocki i z powrotem włożyć to czerwone, nic im nie będzie? :P

Edytowane przez Terrqge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz co m596 nadal jest droższy niż 615, a że kolor mi inny nie przeszkadza mi wcale, do tej pory dwa sezony latałem tylko z jednym hamulcem m445 i dawałem radę teraz się przymierzam do maratonu w końcu więc i hebel na tył to chyba konieczność, mówisz luźno, żeby się z czasem nie okazało że te heble jednak nie są lepsze czy porównywalne:) 

Jeszcze dodam że mi to wygląda na zacisk od slx 665, dlatego pasują te radiatory:)

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Edytowane przez elton29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie do wszystkich którzy zakupili m615, czy wy też otrzymaliście w zestawie tylko jedną blokadkę na śrubkę? (http://s.s13.pl/scr/DSC_0825.jpg <- to czarne) Ja kupiłem przedni i tylny i w jednym i drugim jest tylko po jednym takim dzyndzelku. Problem jest taki że mam jeszcze adapter ashimy, który ma takie śruby: http://s.s13.pl/scr/DSC_0821.jpg

I teraz co mam robić? Poszukać takich śrubek shimanowskich i tych dzyndzelków w sklepach rowerowych i założyć wszystkie 4, czy wystarczy że będą na samym hamulcu 2, czy może nic nie robić i założyć tylko na jednej śrubie (bo w zestawie nie było więcej tych blokad).

Na hamulec przód w zestawie też miałem jedną taką blokadkę.

 

Czy jeżdżenie tak tylko z jedną zabezpieczoną śrubą jest bezpieczne?

Edytowane przez Terrqge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z jednym z użytkowników na PW i napisał, że są to blokady dzięki którym śruby się nie luzują, a że podobno działają tam bardzo duże siły to po pewnym czasie zacisk może sam się poluzować bez tej blokady. Prawda to? W ogóle warto się tym przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...