Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiegoś powodu rzeczywiście nie widać teraz tego roweru w ofercie - może aktualizują zdjęcie? ;)

Ja zdecydowanie na fakturze mam GC AL SL 6.9 za 5.199 zł - rower dotarł do mnie przedwczoraj (21 luty 2017).

Różnice względem tego samego modelu z 2016 wypatrzone przez qb3 to czarne golenie amora oraz inna wersja korby SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać bo rower zniknął nagle ze strony Canyona. Jeszcze wczoraj był dostępny w każdym rozmiarze i kolorze. Dokładnie ten rower: http://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/canyon/49130/grand_canyon_al_sl_6_9

To był model z 2016 dostępny wciąż w kolekcji 2017. Jedyne co się zmieniło to cena, a oprócz tego widać, że również zmieniło się wyposażenie w realu - czarna reba, nowa korba SLX.    Czemu zniknął ze strony? Może w końcu go zdjęli na amen, a może aktualizują zdjęcia i opis wyposażenia.

 

Na stronie Canyon'a w zakładce FACTORY OUTLET znajdziesz ten model wybierając Grand Canyon AL. Sprawdz czy link Wam działa: https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&id=20300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówi o poniższym rowerze który faktycznie zniknął ze strony. Zamówiłem go pół roku temu i również czekam, dzisiaj został wysłany, dotrze w poniedziałek.

Są jakieś różnice widzę względem tego co było w specyfikacji?

 

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sSnOwU7OkygJ:https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Edytowane przez freedom9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 5.9 2015 też całkiem niezły,żałuję tylko że nie dozbierałem wtedy do 6.9.Niedługo montuje koła od daveo.pl i nowe hamulce m7000 i można zacząć nowy sezon.Dlatego lepiej jest dołożyć i kupić trochę droższy model,każdemu będę to doradzał bo pózniej traci się na tym i to sporo

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Jak to pół roku temu??? Ja zamówiłem 3 tygodnie temu i już mam.  

 

Wcześniej terminy oczekiwania były sporo dłuższe, dopiero ostatnio dostali w końcu graty. Początkowo dostawa miała być w połowie lutego, po czym została przesunięta na połowę marca, ostatecznie będzie ostatniego dnia lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a ten twój GC SL 6.9 ze zdjęcia to jaki rozmiar ? 20 czy 22?

Czyli wygląda na to, że fartownie wbiłem się z zamówieniem w dobry moment, choć początkowo też nie było różowo - w styczniu pokazywali termin dostawy na czerwiec 2017.

 

P.S. Jaki rozmiar zamawiałeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego, a ten twój GC SL 6.9 ze zdjęcia to jaki rozmiar ? 20 czy 22?

 

Rozmiar L.

Canyon chyba nie podaje rozmiaru ramy w calach. 

 

Tu masz geometrię (na dole strony):

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sSnOwU7OkygJ:https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl


Dostałem info z chatu Canyona, że model ten (2016) został już wyprzedany, dlatego zniknął ze strony.

 

Tymczasem dorzucam garść zdjęć swojego egzemplarza. Względem fabrycznej konfiguracji zmienione ma tylko Ergony na inne, no i przykręcone pedały.

 

https://goo.gl/photos/xXATcfHrE6LRWxD6A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wywal ten plastik z tyłu czarny przy kasecie
 

Wyleci, wyleci...

Na razie nie gmeram przy nim, zanim nie podejmę ostatecznej decyzji o zatrzymaniu sprzętu. Nawet nie ma kiedy się gdzieś kawałek karnąć, bo leje ciągle deszcz. Jedynie wczoraj wyrwałem się na 20 minut parę km wokół domu i wygląda na to, że jest nieźle. :)


 

 

A korba to slx m7000 11 rzędowa 

Raczej 10 rzędowa. 

 

 

Masz też nową przednią przerzutkę SLX wobec 2016.
 
 
O ile dobrze namierzyłem, to jest 
SLX FD-M7000-10
 
(PRZERZUTKA PRZEDNIA ZACISK WYSOKI 3X10 SIDE SWING CZARNY 2017)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :D Ciekawe czy suport się zgadza ;)   Widzę, że czarny plastik zniknął hehe.  Jeszcze tylko siodełko zmienisz i pewnie rower zostaje w garażu.   

 

P.S.   Polecam przełożyć blokadę amora na prawą stronę kierownicy obok zmieniarki (do góry nogami). Jest to o wiele wygodniejsze i można ją ustawić nieco prostopadle - czyli przełącznik pchasz w dół a nie do przodu. Jest o wiele wygodniej - pod prawym kciukiem masz ją zaraz obok przerzutki. Plusem jest też to, że jej nie widać i nic nie wystaje na kierownicy. Co najważniejsze?  Z takim blokady ustawieniem nie zdarzyło mi się już, aby amor się sam blokował. Niestety ten bajer jest tak czuły, że w ustawieniu firmowym przełączał mi się czasem sam podczas jazdy przez przeciążenia i się dziwłem czemu tak mną telepie.  Dopiero na dole zjazdu leśnego się okazało, że miałem amor zablokowany hehe.  Wrzucę fotkę później jak to wygląda u mnie.

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czarny plastik zniknął hehe.

 

Aczkolwiek został zdjęty metodą humanitarną (bez nożyczek). :)

 

 

 

Polecam przełożyć blokadę amora na prawą stronę kierownicy

 

Się zobaczy - ale dzięki za sugestię. Tak w ogóle to w poprzednim rowerze bardzo rzadko używałem blokady skoku, a w tych sporadycznych wypadkach wystarczyło sięgnąć do pokrętła na widle. I prawdę mówiąc wolałbym też takie rozwiązanie mieć nadal. ;)

 

 

 

 

Jeszcze tylko siodełko zmienisz i pewnie rower zostaje w garażu.

 

Wszystko na to wskazuje. Chyba nie mógłbym już go oddać. :))

 

P.S. Przy mojej wewn. długości nogi (87 cm) rozmiar L jest już na granicy bezpieczeństwa. Krótsze nogi (tzw. wykrok) to już będzie w L-ce problem. 

Edytowane przez zarazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za blokade tam macie? Moze poprostu miales slabo linke naciagnieta, a po przelozeniu na druga strone ja naciagnales i stad poprawa.

 

OneLoc: https://www.sram.com/rockshox/products/oneloc   

 

Wątpię, że to powód naciągnięcia linki. Po prostu przycisk odblokowania u mnie jest tak czuły, że lekkie muśnięcie czy walnięcie kołem potrafiło sprawić, że guzik szedł do przodu i amor się blokował.  Czasami nawet przez przypadek zahaczyłem i blokowałem amorka.  Zresztą w ustawieniu do dołu jest mi o wiele wygodniej i nic mi nie sterczy na kierownicy.

 

Zarazek -   ja też prawie nie używam blokady, ale jak już pisałem - mój się blokował "sam" i w najgorszych momentach (podczas latania po dziurach). Sam musisz sprawdzić czy u Ciebie blokada też tak lekko i samoczynnie się uruchamia.

 

Co do przekroku to jak nie szalejesz w terenie to nie powinno Ci się nic złego chyba przytrafić ;)  Masz dziwnie to siodło do przodu wysunięte, ale to pewnie pierwsze fotki przed wymianą na kanapę ;)  Ja w moim GC musiałem dać siodło na maksa do tyłu, aby nie mieć kolana sporo przed osią pedałów. 

 

Pozdro

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po prostu przycisk odblokowania u mnie jest tak czuły
 

No właśnie. Czuły jest przycisk "USUNIĘCIA BLOKADY", ale już zablokowanie amora to konkretne użycie dźwigni manetki - tego raczej przypadkowo bym nie zrobił. Mi to wygląda na ryzyko zupełnie odwrotnej sytuacji niż piszesz, tj. że przypadkowo można zdjąć blokadę i sprawić, by znowu zaczął się bujać.

 

 

 

Masz dziwnie to siodło do przodu wysunięte, ale to pewnie pierwsze fotki przed wymianą na kanapę
 

W Koblencji tak ustawili, ja się jeszcze ustawień siodełka nie tykałem. :)

Ale oczywiście wywalam tę dechę i zmieniam na kanapę Macha. Może to Iridium i ładnie wygląda, ale jak się dużo siedzi, to jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...