Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy wartość przekroku na stronach Canyona to rzeczywiście odległość środka górnej rury od ziemi.

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-cf-sl-8-9.html

Najmniejszy rozmiar S przeznaczony dla osób o wzroście 165-173 ma przekrok 796. Dodając 5-10cm na prześwit... kto o takim wzroście ma tak długie nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej na siłę próbujecie sobie wmówić , że będzie dobrze. NIE BĘDZIE. Wymiar dla przekroku podaje rzeczywistą odległość od ziemi do górnej powierzchni górnej rury. To że jest wysoko każdy zdaje sobie z tego sprawę mający nawet odrobinę pojęcia o jego GEO. Gorsze jest to , że w/w rura wznosi się stromo ku górze. I to dobija ostatecznie "klejnoty". Przestańcie teoretyzować. Koniecznie przymierzyć na żywo. A skończą się bajki i marzenia. Poczekać trzeba na następcę obecnego GC 6.9. Ja tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przestańcie teoretyzować.
Po to jest forum, aby dyskutować, tym bardziej teoretyzować. Jako pierwszy na tym forum zauważyłem, że niektóre ramy Canyona są za krótkie, jak większość twierdziła że są długie (nawet nie pisali że ramy są odpowiedniej długości). Po prostu niech ktoś zmierzy tej pokrace przekrok, bo właśnie w teorii ten przekrok powinien podawać rzeczywistą odległość od ziemi do górnej powierzchni górnej rury na długości ? No właśnie, na jakiej długości mierzy producent, a na jakiej mamy realny przekrok. Z rysunku wynika, że przekrok jest mierzony w dupiatym miejscu.

 

Ja w swoim Silverbacku mam podsiodłową 460 mm, rura wznosi się ku górze bardziej niż w Canyonach (podobnie jak w Super Bow-ach) i przekrok jest niższy niż 802 mm, czy 822 mm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest promocja na "mojego" CF 5.9. Tylko większa obniżka jest na CF 6.9 i teraz mam dylemat :P Przy obecnej cenie 6.9, chyba średnio opłaca się brać niższy model. 900 zł różnicy w cenie w zamian za: pełne XT łacznie z hamulcami zamiast SLX, Foxa zamiast Reby i lżejsze koła DT zamiast ciężkich Mavików. Kusi :) Tylko zniechęca mnie trochę ten napęd XT, nie widzi mi się zbytnio koncepcja 2x11. Niby więcej biegów, a zakres mniejszy niż w 2x10. Tylko z drugiej strony 11 rz bardziej przyszłościowe. Ciekawe jak będzie z dostępnością gratów na 10 za parę lat.

 

Jak myślicie, warto dokładać do CF 6.9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka cena na

https://www.canyon.com/pl/mtb/exceed/exceed-cf-slx-8-9.html

 

cale 3k mniej

 

TdF ciagle trwa ze te ceny nadal takie niskie ?

 

@Herman88

zawsze jest łyzka dziegciu, ale jezeli geo canyona cf ci pasuje to ten z upustem 1.9k jak by nie bylo nie ma konurencji.

bo pokaz rower za 7.5k speca scott'a czy treka, troche bieda.

aczkolwiek lepiej sie jezdzi na dopasowanym rowerze niz na rowerze "lepszym osprzetowo" ale lekko niepasujacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp z Canyona:

Przekrok mierzy się od środka głównej rury do ziemi.

 

 

Teraz czy środek górnej rury jest równy odległości 10 cm od suportu na jego wysokości? Zmierzy ktoś?

 

Nowa kolekcja ma się pojawić we wrześniu.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś wydaje, że te przekroki na stronie są zawyżone. Jak wsiadłem na CF SL w rozmiarze M, nawet nie zwróciłem uwagi na to, że rama jest wysoka. A bez butów mam nogę 82cm przy 179cm wzrostu, wiec przy podawanym przekroku 80cm miejsca na klejnoty teoretycznie też powinno być mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp z Canyona:

Przekrok mierzy się od środka głównej rury do ziemi.

 

 

Teraz czy środek górnej rury jest równy odległości 10 cm od suportu na jego wysokości? Zmierzy ktoś?

 

Nowa kolekcja ma się pojawić we wrześniu.

 

Mam połamane ręce po wypadku na rowerze( na szczęście jeszcze starym) wiec nie zmierze. Mam 182 cm i przekrok nie wecej niż 83 cm i wziąłem Mkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie z innej beczki, jestem szczęśliwym posiadaczem canyona 6.9 AL i mam problem z blokadą skoku, nie odbija linka trzeba recznie to zrobić bo kółko samoczynnie nie wraca w swoje miejsce, trzeba mu pomóc ręcznie. Był zasyfiony było ok, po delikatnym czyszczeniu coś zdechło... F**k ;/ Dodam że przesmarowałem z powrotem i nic. Miał ktos z tym problem ? Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...