Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem na  ramie 630mm i było ekstra

 

Długość horyzontalna ramy 29er dla ciebie to około 625-640 mm, czyli 630 mm z mostem 90 mm. Most 80 mm to rama 640 mm. Aby przekrok był na odpowiednim poziomie to potrzebujesz ramy 21'.

 

 

 

więc może ten centymetr mi aż nie zrobi takiej różnicy ?

 

Nie chodzi o 1 cm, a o proporcje pomiedzy przekrokiem ramy, a jej długością horyzontalną.

 

Cube 23' z mostem 100 mm i podsiodłówką 565 mm to ja tego nie widzę.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcony czas :)

 

Unibike mi się nie widzi :(

 

Najlepszy w takim razie wydaje się być przy moim wzroście ten Canyon XL albo Radon 22 :)

 

Jak tak teraz patrze na stare roczniki Canyona

http://bikemtb.net/wp-content/uploads/2014/11/Canyon-Yellowstone-AL-4.9-2015-Rossa.jpg
http://bikemtb.net/wp-content/uploads/2014/11/Canyon-Grand-Canyon-AL-5.9-2015-Blu.jpg

Cuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie widział to CF 5.9 znowu w promocji za 6659zł. Kusi, oj kusi ;)

 

Tak na marginesie pytanie - jak to jest z tymi Rebami w Canyonach? W zeszłym roku miały czarną anodę, w tym roku na stronie mają złotą. Ale zdjęcia w necie widzę tylko z czarną. No i Rock Shox, aktualnie chyba robi tylko z czarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj pojechać daleko w celu przymierzenia tych Cube.

Max rozmiar jaki mieli to 21 "

Przymierzyłem i powiem wam, że nie było tragedii.

Dobrze się czułem na tym rowerze. Jednak rama mogłaby być dłuższa niż te 610.

 

190cm/ wewnętrzna noga 93z

 

I sam już nie wiem czy ewentualnie jakbym zdecydował się na tego Attention to czy brać 21 czy 23" ale z tego co piszecie 23 może być za wielki w przekroku.

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało, jak stałem na nogach  to kroczem prawie dotykałem ramy, miałem może z 1-2 cm, wystarczyło minimalnie podnieśc przednie koło i już dotykałem krocza.

W krosie L wydaje mi się, że więcej miałem luzu wzgledem odległości ramy od krocza ;P

Pozdrawiam

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rama mogłaby być dłuższa niż te 610. 190cm/ wewnętrzna noga 93z

 

Oj mogłaby być o 15-25 mm, czyli jeden rozmiar. Odpuść Cuba, to nie jest dobra geo. Masz Radona 22' lub ten Canyon 3.9 23', one są w proporcjonalne, a podsiodłowa 545 mm dla nogi 92-93 cm to dobre rozwiązanie.

 

Cube dojrze (jak GTB pisał) moze być za wysoki dla krocza to jeszcze mniejszego mostu niż 100 mm nie dasz.

 

 

Bardzo mało, jak stałem na nogach  to kroczem prawie dotykałem ramy, miałem może z 1-2 cm, wystarczyło minimalnie podnieśc przednie koło i już dotykałem krocza.

 

Dlatego NAJLPESZY będzie RADON !  Teraz zerknąłem, Radon ma 540 mm, Canyon AL 3.9 545 - oba musza byc dobre. Wybieraj, lub szukaj podobnego.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Odpuszczam Cube, mimo tego że bardzo mi się podoba to geometria najważniejsza ;)

 

Ten Canyon 3.9 mam wrażenie, żę nie jest opłacalny za kwotę 3200 ( z przesyłkami)

Czasami coś mają ciekawego na outlecie ale to pewnie miesiącami bym czekał na rozmiar XL.

 

Co do Radona to ZR team 5.0  byłby dobry czy warto dołożyć te 700 zł do modelu 6.0 ?

W sumie 6.0 wychodzi ze specyfikacji podobnie jak Attention który jest jeszcze droższy.

 

Ale tak dziwnie kupić rower którego sie nie widziało na żywo :D

Te Radony są równie dobre jakościowo jak Cube ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Ale wam nazawracałem dupy, nie znam innego tak fajnego forum z tak profesjonalną i szybką pomocą :D

 

Nie ukrywam, że Canyon mi się ze zdjęć( bo nie wiem jak na żywo)  tysiąć razy bardziej podoba.

Jednak mam wrażenie, że nie jest to za bardzo opłacalny zakup :(

Gorsze przerzutki/napęd a cena prawie identyczna co ZR Team 6.0

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko. Bo cena Canyona 3.9 płacąc w Euro po przeliczeniu banku euro/złoty 4,40 wynosi około 2850-2900 z przesyłka i kartonami to o 300zl mniej niz płacąc zlotowkami. Napisałem wiadomość czy da rade zapłacić w euro i wysłać do polski niestety odmówili ehh przecież co to dla nich za różnica ? Myślicie ze mozna to jakoś obejść ? Moze napisac do głównego oddziału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to generalnie słaby czas na kupowanie roweru jest.. Nie dość że EUR/usd drogie to jeszcze pełnia sezonu. Taniej będzie w październiku/listopadzie. U canyona (jalk u wszystkich) właśnie najszybciej schodzą M i L XL i S często dłużej leżą. Ale na wyprzedaże trafia wszystko nie tylko niechodliwy towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem to z tymi cenami. Oczywiście wszyscy w euro mają taniej a bidny polak zawsze musi przepłacać. Taka już polityka polskich dystrybutorów. 

Dla przykładu kupowałem kilka miesięcy temu ekspres do kawy. W naszej pięknej Polsce cena 8590 zł nie negocjowalna a za niemiecką granicą płaciłem ciut poniżej 6 tyś. Nie mówiąc o tym ile zarabia Niemiec a ile Polak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko. Bo cena Canyona 3.9 płacąc w Euro po przeliczeniu banku euro/złoty 4,40 wynosi około 2850-2900 z przesyłka i kartonami to o 300zl mniej niz płacąc zlotowkami. Napisałem wiadomość czy da rade zapłacić w euro i wysłać do polski niestety odmówili ehh przecież co to dla nich za różnica ? Myślicie ze mozna to jakoś obejść ? Moze napisac do głównego oddziału?

Nie wiem czy pomogę, ale mam GC AL 6.9 z zeszłego roku czyli geo taka jak teraz zostały w 3.9-5.9. Mam 186 cm, noga 93, 74-76 kg. Mam XL i jestem bardzo zadowolony. Jestem z Olsztyna, możesz przymierzyć. Zdjęcia: http://pokazywarka.pl/v5of67/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, trafił się w bardzo atrakcyjnej cenie  model 3.9 2015  za 2200 zł z outletu.

Ale oczywiście rozmiar L :(

Dodam, że rama to Canyon Yellowstone AL 3.9

Brać czy czekać z nadzieją, że może kiedyś wpadnie tam rozmiar XL ?

 

Dodam, że na tym Cube 21" było  spoko.

Długość ramy mają podobny, reszta geometrii też chyba podobna .

 

Czy to strzał w stope  ?

190cm/93 noga.

 

Podobno są darmowe zwroty nawet zwracają kasę ze przesyłkę i karton.

 

I jeszcze kolor czerwony ( mistrzostwo świata)

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wypełniłem wszystkie dane ale jeszcze dalej się zastanawiam :)

 

Model najbardziej mi się podoba, szczególnie kolor. W sumie nic lepszego nie potrzebuje.

 

Pewnie trafiłaby się jakaś XL ale nie wiadomo kiedy :(

 

No to mamy podobne parametry :D

A nie czujesz ,że ten rower jest za mały/za krótki i , że dziwnie na nim wyglądasz lub coś w tym stylu ?

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardzo atrakcyjnej cenie  model 3.9 2015  za 2200 zł z outletu

 

Katalogowa 2559, trochę więc przesadziłeś ;)

 

Rower faktycznie piękny, ale 610 mm poziomo to za mało na twoje centymetry. Czekaj na XL. 


 

 

187/87 i jest ok

 

A mostek 9 czy 10 cm ? Według mnie, z mostem 10 cm to ostateczność na 187/87, ale i tak nie optymalnie. 


 

 

A nie czujesz ,że ten rower jest za mały/za krótki i , że dziwnie na nim wyglądasz lub coś w tym stylu ?

 

Nie powinien, bo jego wymiary to górna granica tej L-ki i przy odpowiednich ustawieniach ma ok, ale jak zwrot masz za darmo to trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem L, pewnie to duży błąd ale ten kolor tak mi się podoba, że żałowałbym gdybym nie sprawdził :)

 

Tym bardziej, że byłem u Dealera Krossa, i tam  "Specjalista" mówił, że M jest ok a też ma 610. W cube  mi wciskali 21".Wszystko to odpowiedniki L u Canyona. Może nie będzie takiej tragedii ;)

 

 

Śledze ten outlet od 4 tygodni i jak do tej pory wpadła tam tylko jedna M i jednak L ( dzisiaj).

Tak to same drogie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...