Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez kilkanascie dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem Canyona al slx ..Faktycznie rower robi wieksze wrazenie niz foty na stronie producenta..Zapakowany jest rewelacyjnie a jakosc wykonania ramy jest niesamowita..Jakby ktos chcial info na temat rozmiarow czy innych rzeczy to pisac ,chetnie odpowiem ..

którego SLXa masz - 7.9 czy 8.9?

jak sprawuje się FOX?

 

jaki masz wzrost , dł. nogi i rozmiar roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.9 , fox jak na razie bez zastrzezen troche za malo przejechalem zeby oceniac ale w weekend biore go w gory to przejdzie test, oczywiscie dziala rewelacyjnie..

Rame wzialem rozmiar M mam 177-178 cm wzrostu zaleznie od pory dnia ,przekrok 83-84. Jezdze w butach spd wiec w sumie jeszcze do przekroku dochodzi okolo 2 centy wiec mam sporo luzu, bez problemu moge stanac przy glowce ramy, oczywiscie bez spd tez bedzie spokojnie. Jesli ktos ma podobne wymiary to naprawde jezdzi sie rewelacyjnie, pozycja jest nie meczaca wogole a jeszcze wystarczajaco sportowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety czuję, że kupiłem za duży rower... Sam G Canyon AL 5.9 sprawuje się świetnie, przerzutki wchodzą gładko itd., ale kupiłem rozmiar L i przy moim wzroście 183 cm (noga 84 cm) nie jeździ mi się wygodnie, mam jakąś taką dziwną przygarbioną pozycję jakby kierownica była za daleko - plecy mam proste i w pewnym momencie musze się zgiąć, żeby dosięgnąć kierownicy (bałem się przekroku, ale nie sądziłem, że rama może być dla mnie za długa). Siedziałem na mniejszym rowerze MTB kolegi i było mi dużo wygodniej (choć jego rower jest ewdientnie dla mnie za mały). Probówałem przesunąć siodełko max do przodu, ale nie wiele to dało... Poradźccie, co mógłbym zrobić, przejechałem na rowerze już z 60 km i sądzę, że Canyon już nie przyjmie zwrotu... Czy spróbować skrócić mostek? Problem polega na tym, źe jest mi niewygodnie, a nie wiem do końca dlaczego (w mniejszym rowerze kumpla tak jakbym był bardziej pochylony i duża część ciężaru ciała spoczywała na rękach) a w Canyonie mam taką "załamaną pozycję". Kiedy całkowicie się wyprostuję to kierownicy dosięgam jedynie czubkami palców... Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy całkowicie się wyprostuję to kierownicy dosięgam jedynie czubkami palców...

Nie bardzo rozumiem, to jest chyba normalne w rowerze tego typu . Mam 185 cm wzrostu i nogę 88 cm, również L, i wydaje mi się że mógłby być nawet trochę większy. Co do siodełka, jestem zadowolony, owszem jest twardo ale trasy 60 km bez bólu. Nie zrażaj się, rower na pewno jest dla Ciebie rozmiarowo odpowiedni, może to kwestia przyzwyczajenia do poprzedniego roweru? Czym poprzednio jeździłeś?

Edytowane przez DSTR911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że nie jestem prosty na rowerze ;) oczywistym jest, że na rowerze mtb jest się pochylonym. Mam tak jakby załamaną sylwetkę, że do pewnego momentu plecy idą prosto, a w połowie muszę się tak wygiąć by złapać kierownicę, że przy jeździe bolą mnie żebra i brzuch (czuję jakbym za daleko wysunięte miał siodełko, przysunięcie go niewiele zmieniło). Nie znam się na rowerach, wcześniej miałem mtb makro kesz za 600 zł i na nim było mi dużooo wygodniej. Dziwne jest to, że rama ma długość 610 mm + mostek 90 mm czyli powinno być ok na mój wzrost, więc nie wiem co tu może odpowiadać za niewygodnę pozycję... Pytanie: mam możliwość jednak wymienić na Mkę w kolorze niebieskim. Przy moim wzroście 183 cm i przekrok 84 cm bawić się w zamianę czy w ogóle odpuścić sobie Canyona? Boję się, że z kolei będzie za krótka, bo ma 590 mm... Ma ktoś M'kę GC AL 5.9 o podobnym wzroście i może się wypowiedzieć?? Pozdrawiam.  

Edytowane przez maleaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzieki za pomoc zalozylem krotszy mostek i jest super, prawdopodobnie u mnie problem związany był ze zbyt krótkimi ramionami. Po zamianie na mostek 70 mm jeździ się rewelacyjnie, jeśli komuś nie przeszkadza przekrok to gorąco polecam ten rower ;) jeszcze raz dzięki za wasze opinie i pomoc i pozdrawiam !

Edytowane przez maleaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...