Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem na infolinię ... jak to Polak kombinator szukałem maksymalnego ograniczenia kosztów ...

 

Nie płaszczyłem się ale wyszło ze tylko złotówki ... różnica w cenie między euro a pln to różnica w stawce vat i ewentualny "błąd kursowy" ( ceny są raz na jakiś czas aktualizowane).

 

Jedyny "sposób na zaoszczędzenie" kasy to kupno roweru na firmę przez Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towaru ...

W wielkim skrócie firma musi mieć NIP UE i firma tego roweru nie odsprzeda dalej ... bo przy odsprzedaży musi doliczyć polski VAT.

Słowem masz firmę z NIP`em UE i wciągasz rower na jej posiadanie ... pozostaje kwestia ewentualnego wytłumaczenia takiego zakupu przed US w razie kontroli.

 

Jak jest na forum jakiś księgowy oblatany w przepisach to niech mnie poprawi jeżeli się mylę :).

 

 

Pozdrawiam

Jaki model kupiłeś i czyjegoś zadowolony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak linki do konkretnych ofert ? 

Wiem że google nie parzy ale dlaczego mam robić robotę za ciebie ?

Skąd mam wiedzieć w jakiej cenie i gdzie masz dany sprzęt ... z którego roku ... i tak dalej.

 

Canyony z 2014 skończyły się na wyprzedaży gdzieś w grudniu ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC CF SL 7.9 Team ...

Czy jestem zadowolony ?

Głupio by było jakbym nie był :D ...

 

Pozdro

 

Jaki kolorek wziąłeś? Ja po świętach dostanę swojego.

 

Napisz coś więcej, bo się nie mogę doczekać na swojego:D

Edytowane przez Migo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przedstawili modele 2015 (czyli koło września 2014), to ile było rabatu na modele 2014? Ktoś pamięta, albo kupował wtedy na wyprzedaży?

 

Ja swojego SLX 7.9 we wrześniu kupiłem za 4975 czy jakoś tak , w każdym bądź razie poniżej 5000 oczywiście plus koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski kupna tego Canyon'a z tym, że trapi mnie bardzo rozmiar ramy.

Mam 181cm i w przekroku mam 81cm. Według kalkulator na stronie Canyon powinienem wziąć ramę M(18,5"). Dziwi mnie jednak podany pomiar przekroku na filmiku instruktażowym Canyona. Według tego co jest pokazane na filmiku gość ma 79cm, a następnie do kalkulatora wpisane jest 82cm. Różnica tych 3cm wynika z wysokości podeszwy buta?

Bardzo prosiłbym Was o doradzenie mi w rozmiarze ramy (M czy L), nie chciałbym się zawieść po otrzymaniu roweru.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo prosiłbym Was o doradzenie mi w rozmiarze ramy (M czy L), nie chciałbym się zawieść po otrzymaniu roweru
Na Twój wzrost Canyon zaleca rozmiar M i tego się trzymaj zwłaszcza że nie masz zbyt długich nóg. W razie gdyby była za mała masz prawo do reklamacji (zwrot na ich koszt).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski kupna tego Canyon'a z tym, że trapi mnie bardzo rozmiar ramy.

Mam 181cm i w przekroku mam 81cm. Według kalkulator na stronie Canyon powinienem wziąć ramę M(18,5"). Dziwi mnie jednak podany pomiar przekroku na filmiku instruktażowym Canyona. Według tego co jest pokazane na filmiku gość ma 79cm, a następnie do kalkulatora wpisane jest 82cm. Różnica tych 3cm wynika z wysokości podeszwy buta?

Bardzo prosiłbym Was o doradzenie mi w rozmiarze ramy (M czy L), nie chciałbym się zawieść po otrzymaniu roweru.

Z góry dzięki.

Mam 184, noga 87 - jeżdżę na L. Zdecydowanie polecam Ci M, przy Twoich wymiarach to będzie strzał w dziesiątkę. Frajdy z canyonowania. Pozdr. Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-ka odpada, ale czy M-ka będzie strzałem w dziesiątkę, to bym nie przesądzał. Rowerzysta oprócz nóg ma jeszcze tułów, a ten wszystko wskazuje na to, że kolega @benevil ma dość długi. Może się więc okazać, że L-ka będzie za wysoka, a M-ka za krótka. Bez przymiarki ciężko coś wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając Grand Canyona AL człowiek raczej świadomie decyduje się na maszynę o bardziej neutralnym usposobieniu niż AL SLX czy seria CF.

Wiec o długość nie ma się co martwić na zapas, a jeśli nawet to ten 1 - 1,5 cm bez diametralnego wpływ na jazdę uzyskasz na manewrowaniu mostkiem, ułożeniem siodełka czy gięciem kierownicy ...

 

Przekrok ... finalnie na rowerze jeżdzisz zawsze w obuwiu ... przekrok to był parametr który mnie męczył najbardziej w Canyonach.

 

Tak czy siak S`ka będzie za mała L`ka będzie za duża ... analizując na "sucho" tabelki w GC AL górna rura mniej opada niż w SLX czy CF i  przy L`ce można się niemiło zdziwić z nogą 81 cm .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam krótkie pytanie do doświadczonych użytkowników co do napędu tego roweru

Mam prawdopodobnie już nieco zajechaną kasete, a konkretnie najmniejszą tarczkę, która potrafi czasem przeskoczyć...

Czy zakłądając że zużyta jest ta najmniejsza najlepiej wymienic mimo wszystko całą kasete czy samą tarczkę?

Pozatym chciałbym aby mój AL 6.9 był na szosie nieco szybszy, gdyż sporadycznie scigając się na odcinku szosy (z wiatrem ;) ciężko było mi dotrzymac kroku kolegom mającym inaczej skonfigurowane napędy..

Domyślam się ze należałoby miec nieco większą korbę??  czy samą największą zębatkę?

W którą stronę najlepiej iść?

Z góry dzięki !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy zakłądając że zużyta jest ta najmniejsza najlepiej wymienic mimo wszystko całą kasete czy samą tarczkę?
możesz wymienić najmniejsza koronkę tylko pytanie czy stary łańcuch będzie z nią współpracował :icon_question: 

 

Domyślam się ze należałoby miec nieco większą korbę??  czy samą największą zębatkę?
Jedno czy drugie może się wiązać z wymianą przedniej przerzutki. co do wymiany największego blatu np. na 44t to różnica między nim a średnią tarczą 30T może być do nie ogarnięcia dla przedniej zmieniarki ale tego nie próbowałem. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-ka odpada, ale czy M-ka będzie strzałem w dziesiątkę, to bym nie przesądzał. Rowerzysta oprócz nóg ma jeszcze tułów, a ten wszystko wskazuje na to, że kolega @benevil ma dość długi. Może się więc okazać, że L-ka będzie za wysoka, a M-ka za krótka. Bez przymiarki ciężko coś wywróżyć.

Arku, dowiodłeś wnikliwości sądu, w czym pomogłeś?

Edytowane przez angelino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...