Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Przyznam szczerze, że zasialiście we mnie ziarnko niepewności :)

Długo się nie odzywałem, ponieważ zbliżała się moja wizyta w Veloarcie, gdzie korzystałem z usługi fittingu z dopasowaniem do roweru.

Poza wypracowaniem odpowiedniej pozycji zgłosiłem potrzebę dobrania odpowiedniego rozmiaru roweru do mojej budowy ciała.

Przeprowadziliśmy badanie, następnie analizowaliśmy geometrię "L" oraz "XL" nanosząc na nie moją idealną pozycję.

Panowie wiedzieli, że wymiana roweru nie będzie problemem, bo mogę to zrobić bez dodatkowych kosztów.

 

Ku waszemu zdziwieniu okazało się że "L" jest dla mnie jak najbardziej OK i nie powinienem go wymieniać.

Dostosowaliśmy Canyona, którego miałem ze sobą, moja pozycja została lekko zmodyfikowana, miałem złe przyzwyczajenia (np. za wysoko ustawiałem siodło)

Okazało się również, że nie potrzebuję sztycy z offsetem, muszę tylko zmienić mostek (na dłuższy o 10mm i z innym kątem niż dotychczasowy)

Muszę również zmienić, siodełko.

Dowiedziałem się, że na XL bym się zmieścił i do jazdy po bułki byłby OK ale jeżeli ma to być rower do startowania to zdecydowanie nie dla mnie.

 

Wybaczcie, że nie zastosuję się do Waszych sugestii ale badanie w Veloart rozwiało moje wątpliwości.

Stwierdzenia typu ".. w canyonie bierze się większy" są dla mnie nieuzasadnione.

Tak jak pisałem wcześniej, każdy ma inną budowę ciała, proporcje. Wiele osób jeździ na za dużych rowerach nie zdając sobie z tego sprawy.

Polecam wizytę w Veloart, profesjonalna robota i świetni ludzie.

 

Pewnie się jeszcze znajdą "specjaliści" którzy pozostaną przy swoim zdaniu ale dla mnie temat mojego roweru jest zamknięty.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam :)

 

Do zobaczenia na starcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że poszedłeś po rozum do głowy i zrobiłeś przymiarkę tak jak się należy.

Dla niezdecydowanych, krytykantów nadmienię,że mam slx 9.9 w rozmiarze L przy wzroście 191 (podobnie jak kolega Tomek z forum o identycznym wzroście ) i jest super.

Kalkulator liczy dobrze, pomiar jedynie może być wykonany niedokładnie.

Gratuluję dawc3. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych 2kg to mi to bez roznicy bo sam waze 96 takze 2 kilo niczego nie zmieni no moze troche co do tego roweru mialem okazje pojezdzic i pozycja za kiera mi bardzo odpowiadala 

zastanawiam sie czy takim rowerem da rade robic dluzsze trasy szosa miasta ruch uliczny czy moze sie okazac niewygodny bywa ze robie 200+km na swoim goralu ;p

Edytowane przez caynon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xms

Mógłbyś powiedzieć czy Canyon w Al slx podaje rozmiar górnej rury od środka główki do środka rury podsiodlowej, czy do środka sztycy pod jarzmem?

Mógłbyś zmierzyc ile jest cm w drugim przypadku?

Grzegorz1988wroc

Nie zmierze,rower spakowany na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zastanawiam sie czy takim rowerem da rade robic dluzsze trasy szosa miasta ruch uliczny czy moze sie okazac niewygodny bywa ze robie 200+km na swoim goralu ;p

 

To jest rower wyspecjalizowany, o bardzo wąskim przeznaczeniu. Na dłuższe trasy będzie bardzo niewygodny, ale to mniejszy problem:

ważniejsze jest, że w ruchu ulicznym jazda na nim byłaby niebezpieczna.

Jeśli ma to być Canyon, to do zastosowania, o którym piszesz, najlepszy będzie jakiś model z serii Endurace, ewentualnie Ultimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby porównać geometrie grand canyona al 6.9 rozmiar xl i radon zr race 6.0 rozmiar 22

Na którym z rowerów pozycja będzie bardziej sportowa?

 

Canyon

http://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3640

 

Radon

http://www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-zr-race-29-6.0-237673/wg_id-117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wzrostu i preferencji, dla niektórych lepszy krótszy rower, bo zwrotniejszy, pozycja mniej męcząca. Inni wolą dłuższe bo stabilniejsze, bo trudniej o OTB, bo bardziej areodynamiczna pozycja.

Radon ma sztywną oś.

ja mając 189cm wybrałbym Radona, gdybym był krótszy o pare cm Canyona.

Edytowane przez grzegorz1988wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie dotyczace dostawy. Ile czasu u was minelo od otrzymania potwierdzenia wysylki do dostawy roweru? Pozdro

 

Ja wpłaciłem 22 września a dostałem w połowie grudnia...ale to była długa historia...jednak w ramach rekompensaty dostałem kilka fajnych rzeczy od Canyona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka tych rowerów jest nieco inna ale zestawiając te dwa o których piszesz to:

- Radon ma większy reach i mniejszy stack, będzie oferował bardziej pochylona i wyciągniętą pozycję

- co będzie lepsze do maratonów? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, teoretycznie Radon będzie bardziej sportowy ale to też zależy od tego na czym jeździsz obecnie i co to znaczy "pochylona sylwetka"

- zwróć uwagę, że Canyon jest lżejszy, są wyposażone bardzo podobnie co sugeruje, że nasza rama waży mniej, masę zestawu pewnie w naszym wypadku zmniejszają też bardziej sportowe opony, NN z Radona to moim zdaniem przesada w tego typu rowerze

- oba rowery mają sztywną oś z przodu i QR z tyłu, ja przy Twojej masie poszukałbym modelu ze sztywną osią również na tyle np Grand Canyon AL SLX 7.9 (tu masz też zdecydowanie bardziej sportowe geo) lub inny: http://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3645 różnica w cenie jest zauważalna ale w zamian otrzymujesz agresywniejszą geometrię i sztywniejszą, nowocześniejszą ramę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...