Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Masz je dobrze odpowietrzone? U mnie po odpowietrzeniu bez problemu dało się wyregulować i nic nie ociera. Hamują bardzo dobrze, jedynie luz w klamkach mnie irytuje (bo się telepią) ale powoli się przyzwyczajam  :thumbsup:

Rzecz raczej w konstrukcji elixirów - chodzi o bardzo wąską szczelinę, w którą wchodzi tarcza. Każde mikro-przesunięcie, deformacja tarczy, zabrudzenie powoduje ocieranie. dźwięki przy tym pokutne, a paradoksalnie wówczas najpaskudniejsze, gdy prowadzi się rower per pedes. Jak tego nie mieliście, to i tak prorokuję: przydarzy się i będzie z Wami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym zestawem z aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=4782859395  ("ZESTAW DO ODPOWIETRZANIA HAMULCÓW AVID" od użytkownika: MieszkoKl )NIE odpowietrzycie avidów elixir 5. Gwint na śrubkę zaczyna się trochę wewnątrz zacisku a te końcówki co gość sprzedaje mają kawałek gwintu a zaraz za nim miejsce na klucz które wadzi o zacisk i nie da się nawet złapać. Ten gość sprzedaje coś czego nigdy nie używał chyba. Spiłowałem na szlifierce te sześciokąty żeby szło to wkręcić , wkręcić się dało ale na nic to się zdało bo zero szczelności.


Sprzedający uczciwy bo oddał kasę i dopisał na aukcji "Uwaga: zestaw może nie być kompatybilny z niektórymi z najnowszych modeli Avid, dlatego proszę o upewnienie się czy hamulce, które mają być odpowietrzone nie potrzebują zestawu z długą końcówką chowającą się w gniazdo. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze właśnie na stronie producenta i modelu Nerve AL 6.0 nie ma w ogóle w rozmiarze XL. Myślicie że przy moim wzroście 192cm i długości nogi ok 90cm L będzie ok?

A czemu nie nerve 29 w rozmiarze L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Panowie macie rację pomyliłem się. :thumbsup:

 

Planuje do końca roku kupić fulla i w sumie zastanawiam się głównie między Canyonem, a Mondrakerem. Wybór już był dokonany gdy dowiedziałem się że Mondrakera Trackera nie ma już w moim rozmiarze. :bye2:  W nowym sezonie nie mają nic dla mnie na kołach 29 więc zacząłem się zastanawiać nad Factorem na 27.5 i dalej Canyonem . Stąd też moja pomyłka z wielkością koła. :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

Przypominam, że zastanawiałem się nad rozmiarem Grand Canyona CF SL 8.9
Jestem pomiędzy "L" a "XL" zdecydowałem się na zamówienie "L" (Canyon daje możliwość wymiany, jeżeli rozmiar będzie nieodpowiedni)
Rower przyszedł dwa tygodnie po deklarowanym wcześniej terminie ale jakoś to przeżyłem :)
Podkreślam, że moja opinia na temat geometrii roweru jest subiektywna, uważam że pozycja na rowerze, to bardzo indywidualna sprawa (patrz Jaroslav Kulhavy). Osobiście preferuję mocno pochyloną pozycję.
W oryginalnej konfiguracji rower był dla mnie trochę za krótki. Zmieniłem mostek z 90 na 110mm, cofnąłem to tyłu siodło i przełożyłem podkładki dystansowe na rurze sterowej do góry, dzięki czemu kokpit jest niżej. Teraz pozycja jest pochylona.
Jeszcze nie testowałem roweru w terenie i może się okazać że będę potrzebował sztycę z offsetem.
Nie będę wymieniał roweru na XL, w moim przypadku, mostek, sztyca i siodełko załatwią sprawę.
Ogólnie rower robi niezłe wrażenie, kiedy tylko będę miał możliwość przetestuję go w terenie.

Załączam fotkę roweru od razu po złożeniu z pudła w oryginalnej konfiguracji.

post-180556-0-45798200-1418121486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dawc3

 

Moim zdaniem rower w rozmiarze L jest dla Ciebie za mały, skoro musisz wprowadzać w oryginalnej konfiguracji tak wiele zmian, żeby znaleźć preferowaną przez siebie pozycję. Różnica w pozycji siodła i kierownicy ze zdjęcia również podpowiada, że rower powinien raczej być większy.

Jeśli przekrok dla XL przy Twoich wymiarach będzie zachowany, powinieneś się zastanowić nad wymianą.

Zabieram głos w dyskusji, ponieważ sam miałem podobny dylemat, tyle że z rozmiarami M i L. Na mce grand canyon al 6.9 przejeździłem rok, teraz nadarzyła się okazja i wymieniam ją na Lkę slx-a 7.9, który miałem wcześniej okazję przymierzyć. Mka była za mała i korygowałem to m.in. dłuższym mostkiem, a jak wielu tutaj pewnie to potwierdzi, nie tędy droga. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zostało sztycy do ogranicznika ? Może jednak zastanowić się nad wymianą ramy na większą, sztyca z offsetem zmodyfikuje kąt podsiodłowy, lepiej użyć większej ramy z długim mostkiem. Jeśli nie minęło 30 dni od dostawy możemy wymienić rower. 

 

Witam ponownie,

Przypominam, że zastanawiałem się nad rozmiarem Grand Canyona CF SL 8.9
Jestem pomiędzy "L" a "XL" zdecydowałem się na zamówienie "L" (Canyon daje możliwość wymiany, jeżeli rozmiar będzie nieodpowiedni)
Rower przyszedł dwa tygodnie po deklarowanym wcześniej terminie ale jakoś to przeżyłem :)
Podkreślam, że moja opinia na temat geometrii roweru jest subiektywna, uważam że pozycja na rowerze, to bardzo indywidualna sprawa (patrz Jaroslav Kulhavy). Osobiście preferuję mocno pochyloną pozycję.
W oryginalnej konfiguracji rower był dla mnie trochę za krótki. Zmieniłem mostek z 90 na 110mm, cofnąłem to tyłu siodło i przełożyłem podkładki dystansowe na rurze sterowej do góry, dzięki czemu kokpit jest niżej. Teraz pozycja jest pochylona.
Jeszcze nie testowałem roweru w terenie i może się okazać że będę potrzebował sztycę z offsetem.
Nie będę wymieniał roweru na XL, w moim przypadku, mostek, sztyca i siodełko załatwią sprawę.
Ogólnie rower robi niezłe wrażenie, kiedy tylko będę miał możliwość przetestuję go w terenie.

Załączam fotkę roweru od razu po złożeniu z pudła w oryginalnej konfiguracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wybierac innego producenta, wystarczy poczytac. Nie czytal forum i wychodzi  ;) Bedac na pograniczu w Canyonie bierze sie wiekszy rozmiar. Przerabialem to juz w MTB i szosie. Obydwie na pograniczu M i L. W obydwu przypadkach wybralem L i pasuja jak rekawiczki :)

Na forum bylo juz mase razy na zagranicznych forach tez masa takich wnioskow.

 

Rower wyglada strasznie z takim kominem bedziesz wywieral bardzo duzo sily na rure podsiodlowa. Poza  wygladem balbym sie o rame, przy takiej dzwigni nie bedzie miala lekko. Zmieniaj poki mozesz bedziesz i tak mial sporo wysunieta sztyce w XL. Ostro przestrzeliles z rozmiarem i chyba musiales miec nie rzetelnie przeprowadzone pomiary.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy poczytać"? Uważam, że rozsądniej się przymierzyć - ja tak zrobiłem i dałem sobie z Canyonem spokój. 

"Po co wybierać innego producenta"? Po to żeby mieć dobrze dopasowany rower i żeby nie wychodziły takie "kwiatki" jak ten powyżej.

I rozumie to każdy poza członkami Kościoła Wyznawców Canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poczytalem zaufalem i nie tracilem czasu na przymiarki, bo nie popadam w paranoje, jak niektorzy  ;)

Nie chodzi o wyznawanie, poprostu watek tutaj jest taki a nie inny. Wywod, ze jak sie jest na pograniczu rozmiarow to nalezy poszukac innego producenta w mojej ocenie slaby. Ktos inny moze trafic skolei na pogranicze u innego producenta. Jezeli wychodzi sie na pograniczu to nalezy poprostu poanalizowac i na podstawie tego lub jak ktos woli przymiarki dokonac wyboru w gore lub dol. Proste.

 

Wracajac do meritum rama zdecydowanie zle dobrana, wymienic i byc zadowolonym zdarza sie. Bez sensu szukanie innego producenta jest mozliwosc wymiany korzystac i tyle.

 

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy o co tu biega? Masz wątpliwości nie kupuj canyona. Oczywisty minus tej marki to brak możliwości przymierzenia.  A jeśii jest się ,,na granicy rozmiarów,, to minus robi się co najmniej duży. Oddaj rower i szukaj innego. Niecanyona. Marka jak wszystkie ma + i -. . Nie czuję się związany z żadną sektą canyonowców.                   Zadowolony posiadacz GC AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...