Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyłączę się do tematu. Przymierzam się do zakupu roweru wymienionego w tytule. Mój wzrost to 185 cm. Obecnie posiadam Tractiona 29 (19"L):

 

http://www.author.eu...ion-29-2012-en/

 

Jeździ mi się na nim bardzo wygodnie. Kalkulator dla canyona wyliczył mi L 20". Patrząc na geometrię, czy półcentymetrowe różnice w długościach rurek są mocno odczuwalne? Który z nich ma bardziej ścigancką geo?

 

Link jak coś:

https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author to okręt liniowy, a Canyon to krążownik , gdzieś na tym poziomie trzeba by rozpatrywać różnice w prowadzeniu, oczywiście lepiej ścigać się na krążowniku niż na pancerniku ...

Canyon L to faktycznie 19" - podsiodłówka 485 mm ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Grand Canyona AL 6.9. Przy wzroście 182 i nodze 82 cm rozmiar M jaki wychodził z kalkulatora okazał się idealny. Wcześniej zastanawiałem się czy nie zaryzykować i nie wybrać rozmiaru L jednak okazuje się że dobrze że zostałem przy M. Być może inni będą mieli podobny dylemat i skorzystają z moich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falek

Ja również jestem posiadaczem tego samego modelu canyona przy bardzo podobnych do twoich wymiarach: 182 cm wzrostu, noga 84 cm.

Swojego czasu zastanawiałem się, czy Mka jest dla mnie odpowiednia - temat był wałkowany w poprzednich postach tego tematu forum wręcz do znudzenia. :) Ustaliłem z pomocą bardziej doświadczonych kolegów, że ww. rower dla moich wymiarów powinien mieć przekrok z Mki, ale już górną rurę jak w rozmiarze L, aby zapewnić optymalne wyciągnięcie sylwetki. Okazuje się, że rama w rozmiarze M jest odrobinę za krótka.

Powiedz, czy zostałeś przy fabrycznym mostku 80 mm, czy może wymieniłeś go na dłuższy egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D  w sumie rower zamówiłem już wczesniej w rozmiarze S , ale chciałem tylko się upewnić czy to dobry wybór. Karton przyszedł, rower poskładałem i pojezdziłem w niedzielę na Ślęży B)  Rozmiar jest idealny , w porównaniu do Cuba rower jest mega przewidywalny, stabilny i szybki :thumbsup: Przy zakupie Canyona polecam rozliczenie w euro , zaoszczędziłem w ten sposób 180zł :icon_cool:  Jak ktoś chciałby się przymierzyć do Al SLX 7.9 roz. S we Wrocławiu to służe pomocą :icon_wink:

 

pzdr

Nie chcę zakładać nowego tematu więc szepnij słówko w jaki sposób rozliczyłeś się w euro. Planuję zakup mojego canyona slx 7,9. Szukam najkorzystniejszej formy rozliczenia. A każda stówka to coś rowerowego. Z przymiarki rozmiaru S nie skorzystam ale dzięki za chęć pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konto z opcja walutowego to mozesz wymienic w kantorze internetowym zapodaj w google. Jeden z bardziej znanych to cinkciarz.pl, alior tez sie reklamuje ze robi wymiane waluty w necie. Mozesz tez przelac z konta jak masz opcje przelewow zagranicznych, ale bank raczej slabo rozliczy. Gorzej niz przez kantory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto walutowe (w moim banku jest darmowe) , euro kupiłem w kantorze(4,15). Po zamówieniu Canyona z prośbą o płatność w euro dostałem fakture pro formę z danymi do niemieckiego konta. Przelew mnie kosztował 5zł. AL SLX 7.9 kosztuje 1299 euro + wysylka :-)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie, bo wydaje mi się, że na oficjalnej stronie canyona w zakładce dotyczącej grand canyona al 2014 jest dużo zdjęć - pokazujące rower z każdej strony. Mam na myśli zakładkę główną tego konkretnego modelu, bez klikania na np wersję 6.9, 5.9 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Temat sporo mi pomógł w wyborze rozmiaru ramy Grand Canyon AL 6.9 bo też miałem zagwostke który rozmiar wybrać S czy M będąc na granicy długości nogi. Wyszło, że biorę Mke bo dłuższa, poniżej niektóre moje wymiary które wbiłem w strone canyona, może pomogą komuś w decyzji:

 

waga: 81 kg

wzrost 180 cm
przekrok 82-83 cm (zleży jak mocno docisnąć ;), ale jak mierzyłem nie poziomica a przy ścianie od książki wychodziło 80-81)
długość ramienia 59 cm

 

W-g canyona wyszło ze rozmiar M (noga 83) i taki zamówiłem. Przekrok ramy jest z małym zapasem. Siodło wysunięte ze sporym zapasem (sztyca 400 mm). Kierownica wyszła u mnie delikatnie wyżej jak siodło w konfiguracji w jakiej przyszedł rower (mostek +3 stopnie zapas jednej podkładki 0.5 cm na podniesienie). Tak więc można jeszcze spokojnie kiere opuścić bo jest parę podkładek, ale nie będzie dużo niżej niż siodło - jeśli ktoś tak preferuje, ja tak miałem w poprzednim rowerze i po dłuższej jeździe plecy nie dawały rady.

 

Nie powiem, SLX mnie kusił ale, przeważyła potrzeba komfortu której grand AL bardziej sprzyja. Jak na razie nie miałem okazji pojeździć dłużej, ale szybkie 20 km po mieście zdaje się mówić, że nawet z kierownicą dość wysoko (troszkę wyżej od siodła) jest OK. Planuję jeszcze zanabyć sztycę thudbustera, tyle że ma setback 15 mm i nie wiem czy bedzie OK bo w tej chwili bez setback'u i przy korbie 175 mm i tak musiałem siodełko delikatnie przesunąć do przodu (preferuje jazdę kadencyjną).

 

 

Edytowane przez hetmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post dlatego witam wszystkich serdecznie. 

Panowie przeczytałem cały temat i zamówiłem dla siebie ten model roweru. Chcąc czy nie pomogliście mi też z rozmiarem.

Moje wymiary to 177cm wzrostu, 82 noga i wziąłem rozmiar "M". Oczekuje na przesyłkę ale myślę, że rower będzie  "szyty na miarę".

Z góry zakładam, że siodełko nie będzie dla mnie wygodne, lubię szerokie. Moje pytanie rower będzie bardzo źle wyglądał z siodełkiem Brooks Flyer?

8a64372622b2953em.jpg

Jest też słynny model B17 ale bardziej zależy mi na flyer.

 

372551aa9232bda0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post dlatego witam wszystkich serdecznie. 

Panowie przeczytałem cały temat i zamówiłem dla siebie ten model roweru. Chcąc czy nie pomogliście mi też z rozmiarem.

Moje wymiary to 177cm wzrostu, 82 noga i wziąłem rozmiar "M". Oczekuje na przesyłkę ale myślę, że rower będzie  "szyty na miarę".

Z góry zakładam, że siodełko nie będzie dla mnie wygodne, lubię szerokie. Moje pytanie rower będzie bardzo źle wyglądał z siodełkiem Brooks Flyer?

8a64372622b2953em.jpg

Jest też słynny model B17 ale bardziej zależy mi na flyer.

 

372551aa9232bda0m.jpg

Będzie wyglądał dziwnie/nietypowo. Pytanie takie samo jak "czy rogi pasują do giętej kierownicy". Jeśli masz takie a nie inne preferencje to kwestia wyglądu jest drugorzędna, poza tym ważne jak bardzo sugerujesz się opiniami osób trzecich.

Z praktycznych aspektów pozostaje kwestia Twojej mobilności na tym siodle - jeżdżąc w terenie często balansuje się ciałem przesuwając się za siodło - jeśli jest szerokie to może to upośledzać możliwość przemieszczenia się za nie. Jeśli rower jest mtb a i tak będziesz korzystał z niego na asfalcie to powyższego problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...