Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie 6 lat jeździłem na Krossie A4 19". Czasami rama wydawała mi się ciupkę za krótka. Dwa razy spróbowałem się też na 21" ale wydawał mi się za duży jak dla mnie (pozostaje mi pójście na jakiś zabieg wydłużania nóg :D)
Ten Canyon M'ka jest odrobinkę większy od mojego Kross'a. Wezmę jednak tą M'kę. Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu osobom o tych parametrach nie podejdzie żaden rozmiar Canyona wiec zamiast trafić w dziesiątkę jak przyjedzie rower okaże się że trafili w kolano..

 

100% racji. Ja mam 182cm/86 cm i po przymierzeniu się do M-ki dałem sobie spokój z Canyonem: M-ka była dobra na wysokość, ale zdecydowanie  za krótka. L-ka byłaby dobra na długość, ale z kolei za wysoka.

Kupiłem coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 cm, noga 94 cm, mostek obrócony na (-), wszystkie podkładki pod mostkiem, siodło w pozycji fabrycznej (centralnej). Enjoy ;)


Dodałem też jedno jako zdjęcie profilowe, bo limit 200 kb mi się już skończył...

post-181224-0-37716000-1429011384_thumb.jpg

post-181224-0-95194200-1429011405_thumb.jpg

Edytowane przez babadzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne foty - powiedz tylko ile masz wzrostu i jaki masz przekrok?

 

BTW - czy ktoś z lubuskiego posiada AL 6.9 w rozmiarze XL lub L  - chętnie bym oblookał ten niepokojąco duży przekrok w XL-ce... :whistling:

 

Sam mam 192cm, nogę 91cm i dylemat....:-/

Edytowane przez TomHagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babadzi

Jestem ciekaw o ile odwrócenie mostka na -, obniżyło kierownicę?

Ja teraz mam mostek na +, ale obniżony o dwie podkładki. Niestety z uwagi na "komin" nie mieści mi się na mostku pulsometr. Zastanawiam się więc czy powrót ze wszystkimi podkładkami ale mostkiem na - nie da mi takiej samej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś korzystał może z cinkciarz.pl do zakupu Canyona?

2. Gdzie najlepiej otworzyć konto walutowe? Allior?

3. Czy po zakupie Canyona pokażą też kwotę w Euro (bo na stronie pokazują w PLNach)?

4. Czy jak mają pokazane na stronie, że dany model/rozmiar będzie dostępny np. pod koniec maja, to będzie dostępny na 100% czy może się okazać, że nie będzie już go w ogóle w tym roku? (Wiem, że jak zmienię kraj na niemcy to pokazuje Euro, ale wtedy jest inny koszt wysyłki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja korzystam z walutomat.pl

2. Konto w eur mam w t-mobile bankowe, polecam.

3. Ja w 2014 kupowalem w euro, placilem jak cena ze strony po niemiecku, wysylka jak cena na stronie po polsku.

4. Tak, terminy się powinny zgadzać. Nie będzie tak, ze majówkowych jednak do konca roku nie będzie.

Edytowane przez derbixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babadzi

Jestem ciekaw o ile odwrócenie mostka na -, obniżyło kierownicę?

Ja teraz mam mostek na +, ale obniżony o dwie podkładki. Niestety z uwagi na "komin" nie mieści mi się na mostku pulsometr. Zastanawiam się więc czy powrót ze wszystkimi podkładkami ale mostkiem na - nie da mi takiej samej pozycji.

Myślę, że jakieś 1-2 cm, ale na pewno też nieco wydłuża pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KartofeL, zacznijmy od podstaw ... za Canyona wysyłanego do Polski za płacisz w złotówkach przelewem na konto w polskim banku ...

 

Poza różnica kursową różnica w cenie Canyona w Polsce a w Niemczech to różnica w stawce podatku VAT.

Z tego co widzę to rowery są przeliczone po aktualnym kursie około 4 zł/euro.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź derbixxx i rzezniol.

 

@rzezniol wiem, że można w PLNach płacić, ale podobno można też w Euro i wychodzi trochę taniej. Np. Canyon Spectral AL 7.9 kosztuje 8749 PLNów albo 2099 EUR co daje 8468,84 PLN po kupnie w kantorze internetowym. Daje to nam 280,16 PLN oszczędności za które można np. przerobić opony na tubless albo kupić sobie dobre whisky żeby opić nowy rower. Stąd moje pytania. Może dla jednych prawie 3 stówki oszczędności to niedużo, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...