Skocz do zawartości

[wycieczka] Szlakiem Orlich Gniazd


unforgiven

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku była mowa o 24 VI czyli o sobocie ..nie wiem skąd te nieścisłości :)

 

Start wycieczki mógłby się odbyć 24 VI rano (ok 8-9) bo z tego co widze niektórzy 23 jeszcze idą na rozdanie świadectw

Plan wycieczki:

Dzień I (24VI, godz. 9.00)
Termin niezmienny start:24 VI godz 8.00 (względnie 9.00)

nie wiem tysiu dlaczego myślałeś,że w piątek mamy jechać :D

 

sqn3k nie widzę przeszkód, jeżeli tylko chęci i zapał są, odpowiedni sprzęt i pozwolenie od rodziców :D to czemu nie :P

i w jakim wieku jest brat jeżeli można wiedzieć?? i proszę dokładnie prześledzić temat aby nie było żadnych niedomowień (przebieg trasy, ilość dni itd)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun daj znac ktorym pociagiem pojedziesz bo ja prawdopodobnie bym jechal z Katowic rano o 7:34 i ten pociag jest w Dabrowie o 8:01 to bys sie dolaczyl ;)

A można tym pociągiem przewozić rowery?

 

W sumie zastanawiam się czy by na biku do Cz-wy nie pojechać, bo zajmie mi to tylko jakieś 1,5-2 godziny więcej niż pociągiem, a za darmo i bez kombinowania :( z powrotem w poniedziałek z Krakowa też bym sobie na biku przyjechał :)

 

Jeszcze mam pytanie: ile może kosztować nocleg w Ogrodzieńcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można tym pociągiem przewozić rowery?

 

W sumie zastanawiam się czy by na biku do Cz-wy nie pojechać, bo zajmie mi to tylko jakieś 1,5-2 godziny więcej niż pociągiem, a za darmo i bez kombinowania ;) z powrotem w poniedziałek z Krakowa też bym sobie na biku przyjechał :(

kazdym osobowym mozna przewozic rowery bo ma przedzialy bagazowe.

 

nad dojazdem tez sie zastanawialem ale chyba nie chce mi sie wstawac tak wczesnie i trzaskac ponad 80km z chaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca noclegowe można pooglądać choćby na tej stronie ale mało kto podaje ceny.

Za 20 max 25zł powinniśmy coś znaleźć (ściemka w stylu biedni studenci i może zniżka będzie :blink:)

Oprócz tego potrzebna jest kasa na jakiś fast food, picie, kasa na powrót itd.

 

Nie wiem czy to dobry pomysł aby dojechać do Częstochowy na rowerze, Shogun jeżeli Twoja forma jest tak dobra to spoko, dla mnie byłoby to za dużo w perspektywie kolejnych dwóch dni pedałowania(Dąbrowa-Czestochowa-Ogrodzieniec ok 150km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł aby dojechać do Częstochowy na rowerze, Shogun jeżeli Twoja forma jest tak dobra to spoko, dla mnie byłoby to za dużo w perspektywie kolejnych dwóch dni pedałowania(Dąbrowa-Czestochowa-Ogrodzieniec ok 150km)

A na którą godzinę planujesz być w Ogrodzieńcu? Bo jak dopiero wieczorem to tempo nie będzie musiało być wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej z Częstochowy wyjazd o 10 ale wolałbym wcześniej a w Ogrodzieńcu będziemy...jak dojedziemy :) Tak do 20 to już tam musimy być chcąc znaleźć jakiś nocleg a najlepiej byłoby tak ok 19

 

Ps. może są na forum osoby z okolic Ogrodzieńca, którzy mogliby pomóc w znalezieniu noclegu, popytać wcześniej gdzie są miejsca wolne za niewygórowaną cene ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga o jeżdzie przez Jurę - uważajcie na szlaki rowerowe!!! Tyczy się to zwłaszcza okolic Sokole Góry i Złoty Potok. Niektóre rowerówki prowadzą tam (z powodów dla mnie niezrozumiałych) przez jedną-wielką-piaskownicę!!! Dlatego lepiej czasem zboczyć (bez skojarzeń :) ) na szlak pieszy, albo w ogóle skręcić w drogę "nieszlakową" - ale taką, po przejechaniu której nie będziemy wyglądali jakbyśmyu przyjechali z Sahary :glare:

PS Jeszcze jedno - wiem z praktyki - czasem mapa sobie, a rzeczywistość sobie :twisted:

PS2 Przeczytałem tu, że ta trasa na 2 dni to za mało - faktycznie to niezbyt wiele, jak się jedzie po sfalcie,m ew. równym szutrem. Ale na szczęście w lesie czyhają niespodzianki, i na pewno te 90 dziennie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej z Częstochowy wyjazd o 10 ale wolałbym wcześniej a w Ogrodzieńcu będziemy...jak dojedziemy :) Tak do 20 to już tam musimy być chcąc znaleźć jakiś nocleg a najlepiej byłoby tak ok 19

spokojnie da sie rade - 80km - przeciez to max 5h wolnym tempem + odopoczynki i czas na zwiedzanie jak ktos chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentos ! możliwe , mam pompkę sks z manometrem, jeżdżę na srebrnym scot'cie g-zero a ty chyba byłeś na niebieskim carbonowym cadex'ie z siodełkiem dla dziecka, jeśli się wszystko zgadza to byłem ja

 

No proszę jaki ten świat mały. Ale siodełka to nie miałem tyko sam uchwyt. Kupiłem już ten rower o którym Ci mówiłem, poniżej samochwalstwo.

 

Pytanie do wszystkich (nie wiem jeszcze na 100% czy dam radę) czy można było by się zabrać z Wami ?. Zawsze chciałem przejechać cały ten szlak (o tym że ten piach wręcz trzeba minąć nieraz słyszałem bo inaczej ząbki zbutwieją)

 

Tysiu jak planujesz tam dojechać. Sprawdzałem na necie przed chwilą połączenia PKP i o 5.22 z Mydlnik (5.14 z głównego) jest podmiejski, w Katowicach o 6.50 i tam przesiadka na Częstochowę 7.05 o 8.52 na miejscu lub 7.34 i 9.21 - oba też podmiejskie - ważne bo to kukuryźniki i nie ma problemów z rowerem, z przodu jest przedział dla wielkogabarytowców. Koszt jakieś 35zł i sprawdzałem czy nie są przypadkiem zlikwidowane - nie są.

Daj/dajcie znać.

pzdrv

 

samochwalstwo się niezałączyło, s..ł je pies, jak się mogę z Wami zabrać i jak pojadę to obaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spotykamy się na Jasnej Górze? W którym miejscu dokaładnie bo będziemy czekać 100 metrów od siebie i się nie znajdziemy? Ja przyjadę do Cz-wy na biku rano około 9, żeby zdążyć jeszcze coś zeżreć i chwilę odpocząć i tu moje pytanie: jest tam gdzieś na Jasnej Górze jakiś bar gdzie by można się posilić bez obawy o rower?

 

Unforgiven trasa biegnie w 100% rowerowym SOG czy są jakieś zboczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź też dopiero jutro będę na 100% pewien wyjazdu kupiłem właśnie mapę Compas'a wydanie 2006 z całą trasą.

Tysiu jak tam z Tobą, jedziesz ? pewnie jechalibyśmy razem do Częstochowy ? Może udałoby mi się zorganizować podżutkę autem rano w sobotę przez moją żonę - wyszło by 80zł czyli po 40 na łeba a to tyle samo co PKP a 2 x szybciej. Ale to na razie gdybanie bo jeszcze nie jestem na 100% pewny czy mi coś nie wypali ważnego w łykend.

pzdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkać się mozemy przy głównej bramie wejściowej do klasztoru, tam obok jest pomnik kard. Wyszyńskiego Myślę, że nie będzie problemu z rozpoznaniem się (podejrzewam, że każdy będzie miał rower, plecak i rowerowe ciuchy :D )

A co do baru to szczerze mówiąc tam są wszędzie jakieś bary bistro i pizzerie przede wszystkim na ul 7 kamienic, widać ją też na tym zdjęciu ale nie wiem czy o 9 będzie czynne :) ..jednak coraz więcej pielgrzymów pojawia się na JG więc powinny być otwarte

Co do trasy: generalnie pojedziemy rowerowym szlakiem ale przecież na bieżąco możemy traske modyfikować w zależności od sytuacji

Mentos mapki Compasa są świetne choć sam mam inną, też w miare dokładną. Mam nadzieje, żę będziemy mieli okazje porównać ich dokładnosć :P

Mam nadzieje, że nie rozmyślicie się jutro :P

tysiu walcz o urlop i w sobote widze Cie w Czestochowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiu tak jak gadaliśmy 5.14 z głównego na Częstochowę, ja wsiadam w Mydlnikach 5.22. Potem Katowice Częstochowa i jesteśmy 8.52 planowo. Nie wiem ile nam zajmie dojazd pod Klasztor ale chyba reszta to poczekacie no nie ? Ja w niedzielę nie mogę więc podjedzie po mnie druga połowa wieczorem do Ogrodzieńca - tak to wykombinowałem by tylko jechać. A dodam, że fury firmowej (i paliwa) czyli przejazdu gratis jednak nie bedę miał, więc trza płakać i bulić za odbiór z Ogrodzieńca ale nie mam wyjścia. Jak chcesz się zabrać to nie ma problema.

pzdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dworca głównego na JG to 10min spokojnym tempem rowerkiem, może mniej, musicie przejść do wyjścia głównego z kasami, obok są schody ruchome więc na pewno zauważycie, wyjdziecie na al. Wolności i skręcacie w prawo i jedziecie wzdłuż torów tramwajowych do Alei Najświętszej Marii Panny, spojrzycie w lewo i w dali zobaczycie JG :) spotykamy się przy bramie głównej a o której? myślę ze do 10 wszyscy stawia się na miejscu, ja będe na JG już po 9 to jeszcze ustalimy dokładnie trase itd.

 

tysiu z tego co wiem to jak jeden pociąg się opóźnia to ten drugi czeka na tamtego, przynajmniej jak jeszcze podróżowałem pociągami to tak było zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to pociąg z przesiadką w Katowicach na którą jest 15 min pod warunkiem że ten z Krakowa się nie spóżni

 

e tam od razu spóźni, pozatym mamy ok. 30 min później j.jeden na coś 9.40 w Częstochowie. Będziemy mieć kontakt z resztą to przecie poczekają. Wsiadaj na głównym jutro z przodu - tam w ETZ jest duży przedział zaraz za maszynistą. Jakby coś komórę masz.

do zobaczenia

 

 

 

... i jeszcze pytanko ogólne, jak na TVN Meteo patrzyłem to ma dziabać (dziś też miało a nie dziabie więc z rezerwą do prognoz), bierzecie jakieś błotniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w końcu o której start bo mogę pojechać póżniejszym pociągiem i wtedy będę na 9:50 w Częstochowie no bo po co mam wstawać o 3:30 rano ? a z tym czekaniem pociągów to chyba nie tak, nigdy o tym nie słyszałem, pierwszy jedzie z Krakowa do Katowic a drugi z Katowic do Częstochowy i jeszcze jedno : jadę tylko w sobotę , niedziele odpuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...